Sunt mamica de 2 ingerasii..

Sunt mamica de 2 ingerasii.. | Autor: anita83

Link direct la acest mesaj

Nu mai sunt graviduta de gemeni, nici mamica nu sunt.Poate mamica de ingerasii.Dumnezeu a hotarat sa-i ia la ei pe micutii mei.Am nascut prematur la 26 de saptamani.Pe 10 si pe 14.Si mi-au murit puii mici:Alexandra-Gabriela-Iulia si Mihai-Octavian.Povestea noastra...http://www.organizatiaemma.ro/node/547

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Anita, imi pare rau pt pierderea ta.
Si eu am fost graviduta cu gemeni, am nascut prematur, iar una din fetitele mele a trait doar 2 zile.
As vrea sa iti spun ceva care sa te aline.
Ai grija de tine si incearca sa te ridici, oricat ti-ar fi de greu.
Asa cum ai spus, acum ai doi ingerasi. Chiar daca ai vrea atat de mult sa fie cu tine, se spune ca ei sunt sus in cer, si te vegheaza de acolo.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Fiul meu cel mare mi-a spus acum cateva luni"cea mai mare durere mami este sa te pierd pe tine" ,i-am raspuns"nu dragul meu cea mai mare durere este sa-ti pierzi copiii".
Si cu toate astea Anita unii dintre noi sunt mai putin norocosi si le suferim pe toate insa undeva inlauntrul nostru gasim puterea de a merge mai departe,asta iti doresc si tie.Nu azi ,nu maine dar intr-o zi vei gasi puterea sa te ridici si sa mergi mai departe.Stiu ca vorbele mele,ale oricui suna acum fara sens ,insa asa va fi.Nu este nici un emoticon cu imbratisare ,acum as avea nevoie de unul.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Imi pare sincer foarte, foarte rau! Insa ai incredere, sigur undeva, candva vei avea raspunsul asteptat. Pana atunci capul sus!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Anita, Dumnezeu fie cu tine, sa iti dea putere sa treci cu bine si liniste perioada asta! Am pierdut si eu o sarcina (mi-e greu sa il consider ingeras la doar 8 saptamani), insa pt mine tot copilul meu era, nu? Ai mare grija de tine, de sufletul tau, si fie ca in curand sa iti tii puiutii in brate! Intr-adevar, greu sa pricepi de ce trebuie sa treci prin astfel de intamplari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am scris, am sters, am scris, am sters ... nu=mi gasesc cuvinetele. Pentru ca vorbele sunt prea goale. As vrea sa fiu langa tine, sa te pot imbratisa strans, sa plangem impreuna. Dumnezeu sa-ti odihneasca ingerasii neprihaniti! Sa aiba mila de sufletul tau si al sotului tau si sa va aline durerea mare prin care treceti. Sincere condoleante!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Anita, am citit povestea ta si ma doare sufletul, ca si cum toate acestea i s-ar intampla cuiva foarte apropiat mie... Nu ne cunoastem si nu stiu cat bine iti pot face cuvintele unor straini, insa pierderea unui copil ne face pe toti deopotriva sa suferim in aceeasi masura...

Chiar daca acum pare greu de inteles, eu cred cu tarie ca toate lucrurile, fie ele bune sau rele, se intampla cu un scop. Numai Dumnezeu stie de ce a ales asa, de ce ti-a luat puiutii atat de repede, de ce ti i-a mai trimis, daca nu te-a lasat sa te bucuri de dragostea lor... E greu de inteles, e si mai greu de acceptat o asemenea nedreptate, insa nu-ti pierde credinta, candva poate va veti reintalni!

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe micutii tai ingerasi iar tie si sotului tau sa va aduca liniste si impacare in suflet, candva...



Carla 19+ , mami nerabdatoare de Sofia Maria si Natalia Emilia

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Anita, imi pare tare tare rau.....am ochii plini de lacrimi, imi curg pe obraji.......nu e drept, e asa de NEDREPT!!!!

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

De cateva zile incerc sa iti scriu si eu ceva. Dar pur si simplu... nu am ganduri, nu am cuvinte... am doar emotii, emotii puternice. As vrea sa iti pot transmite subtil putina putere macar.
Nici macar nu am curajul sa ma gandesc realmente la ce s-a intamplat.

Va pup si va sustin cu sufletul. Cu siguranta sunteti oameni deosebiti, daca Dumnezeu v-a dat atat de mult de dus!

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

PENTRU MOSH: SUNTEM CUMINTI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Iubita, draga de tine
Dumnezeu sa va ajute sa putetisa treceti peste aceasta durere!
Toate gandurile mele bune, spre tine!!

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput