Pufuleti2010 (71) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Karmen nuuuuuu! Nu imi da asa veste! Cum nu primesc prematuri?!?
Sa vezi ce urechiala ii dau lui fi-miu daca indrazneste sa vina mai devreme de 18 ianuarie cand implinim 38 de saptamani.....De urechi il scot de acolo
Si am impresia ca dr. Haiduc lipseste 2 saptamani in decembrie sau ma insel?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru


Iti dai seama ca am innebunit cand am auzit!!!
Iar Haiduc nu m-a vizitat deloc cat am stat in spital, am vb doar la telefon in momentul cand m-am internat, in rest nu am mai auzit de el, am discutat numai cu medicii de garda. Imagineaza-ti ca nu mi-a picat deloc bine!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui KarmenS

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Karmen nuuuuuu! Nu imi da asa veste! Cum nu primesc prematuri?!?
Sa vezi ce urechiala ii dau lui fi-miu daca indrazneste sa vina mai devreme de 18 ianuarie cand implinim 38 de saptamani.....De urechi il scot de acolo
Si am impresia ca dr. Haiduc lipseste 2 saptamani in decembrie sau ma insel?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru


Iti dai seama ca am innebunit cand am auzit!!!
Iar Haiduc nu m-a vizitat deloc cat am stat in spital, am vb doar la telefon in momentul cand m-am internat, in rest nu am mai auzit de el, am discutat numai cu medicii de garda. Imagineaza-ti ca nu mi-a picat deloc bine!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)



Pai si mai ai de gand sa ramai la dr asta daca s-a purtat asa cu tine?? Si inca ai avut noroc ca te-au bagat in seama dr de garda .. :-s

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Hai ca m-ati speriat si am cautat pe net de Caritas si au sectie de prematuri si chiar scrie acolo "ingrijirea nou-nascutului cu greutate foarte mica -sub 1500g" sa dea Doamne-Doamne sa nu fie nevoie .. dar pt orice eventualiate .. Acum sper sa nu am surprize sa fie inchisa

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui KarmenS

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Karmen nuuuuuu! Nu imi da asa veste! Cum nu primesc prematuri?!?
Sa vezi ce urechiala ii dau lui fi-miu daca indrazneste sa vina mai devreme de 18 ianuarie cand implinim 38 de saptamani.....De urechi il scot de acolo
Si am impresia ca dr. Haiduc lipseste 2 saptamani in decembrie sau ma insel?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru


Iti dai seama ca am innebunit cand am auzit!!!
Iar Haiduc nu m-a vizitat deloc cat am stat in spital, am vb doar la telefon in momentul cand m-am internat, in rest nu am mai auzit de el, am discutat numai cu medicii de garda. Imagineaza-ti ca nu mi-a picat deloc bine!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)



Pai si mai ai de gand sa ramai la dr asta daca s-a purtat asa cu tine?? Si inca ai avut noroc ca te-au bagat in seama dr de garda .. :-s

30+ Yannis Andrei

Poze



Al3csa, crede-ma ca momentan sunt cam socata de comportamentul doctorului pt ca nu am auzit nicodata nimic rau despre el! Si m-am interesat de el la oameni in care am incredere si care au nascut cu el. Nici nu stiu ce sa fac acum!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Vai Karmen, ce vesti imi dai! Eu nu mai nasc!!! Deloc, niciodata, ma transform in elefant. Macar cei din garda au fost draguti, s-au purtat frumos cu tine?
Scuza-ma ca te asaltez cu intrebari dar mi se pare groaznic. In conditiile astea mai bine nasc la Giurgiu. Macar sefa de sectie de la pediatrie imi e matusa si s-ar ocupa bine de copil.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Hai ca m-ati speriat si am cautat pe net de Caritas si au sectie de prematuri si chiar scrie acolo "ingrijirea nou-nascutului cu greutate foarte mica -sub 1500g" sa dea Doamne-Doamne sa nu fie nevoie .. dar pt orice eventualiate .. Acum sper sa nu am surprize sa fie inchisa

30+ Yannis Andrei

Poze



De-asta am ales si eu Filantropia pt ca am citit ca au cea mai tare sectie de prematuri si am zis ca in caz de ceva sa fiu acoperita. Si uite surpiza!
Acum ma rog sa nu nasc mai devreme de 37 de sapt.

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor ce se intampla la filantropia?????ce e asta...eu tot akl nasc

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Vai Karmen, ce vesti imi dai! Eu nu mai nasc!!! Deloc, niciodata, ma transform in elefant. Macar cei din garda au fost draguti, s-au purtat frumos cu tine?
Scuza-ma ca te asaltez cu intrebari dar mi se pare groaznic. In conditiile astea mai bine nasc la Giurgiu. Macar sefa de sectie de la pediatrie imi e matusa si s-ar ocupa bine de copil.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru


Imi pare rau ca vin cu vesti din astea! Nu-i problema, asalteaza-ma, iti raspund cu placere!
Cei din garda au fost ok, nu pot sa ma plang de ei! Dar ideea ca am mers toata sarcina la un medic si ma asteptam sa nasc cu el, acum sa-mi zica ca ma transfera in alta parte unde iti dai seama ca as fi nascut cu cine se nimerea acolo de garda m-a terminat!
Dar sa gandim pozitiv. Sa speram ca avem niste bebei cuminti care se vor naste atunci cand trebuie si totul va decurge bine.

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:


mie imi place ff mult Melania
daca era fetita.......asa vi-l cedez

Dana 32+ cu Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Vai Karmen, ce vesti imi dai! Eu nu mai nasc!!! Deloc, niciodata, ma transform in elefant. Macar cei din garda au fost draguti, s-au purtat frumos cu tine?
Scuza-ma ca te asaltez cu intrebari dar mi se pare groaznic. In conditiile astea mai bine nasc la Giurgiu. Macar sefa de sectie de la pediatrie imi e matusa si s-ar ocupa bine de copil.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

scz ca rad,dar esti totala...tu nu mai vrei sa nasti... eu as vrea sa ma trezesc la 39 de sapt si sa nasc direct...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 35+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/ br / 43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
AMR 4 sapt si un pic

Mergi la inceput