La Multi Ani Licurici de ian-feb2009(72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ledi imi pare ingrozitor de rau pt modul in care ati fost tratati! Mi s-a ridicat tensiunea cand am citit, groaznic.


Fetelor am luat job-ul, incep din 4 ianuarie. Mai trebuie sa merg marti sa semnez contractul si sa ma gandesc ce facem cu Aidan, vine mama sau ii gasim o daycare buna.
Eu sunt trista, nu ma bucur deloc, mai ca imi vine sa plang.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Miere, felicitari! Te cred ca esti trista, inteleg ce e in sufletul tau Cate ore pe zi o sa lucrezi?


Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 10 luni

www.youtube.com/watch?v=43YgLgNVMpM" target="_blank">Asa merge Vladut la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumesc fetelor!
miere...nici nu stiu ce sa zic. feliciatri pt job. pana pe 4,profita de timpul care il ai cu Aidan.

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

lisa, super cute Anusca, si mai zici ca te lasa sa dormi noaptea intreaga, ce poti sa vrei mai mult ?

miere, felicitari pt job! Dupa ce incepi serviciul nimic nu o sa mai fie la fel, incearca sa folosesti timpul pana atunci la maxim! Daca o poti aduce pe mama ta eu as zice ca ar fi mai bine, dar tu stii mai bine..Daca vrei sa il dai la daycare incepe sa il pregatesti de pe acum, intereseaza-te cum ii culca acolo la pranz, cand le da mancare si incearca sa-i faci acelasi program de pe acum ca sa fie tranzitia usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Miere, felicitari! Inteleg cum te simti, nu o sa fie usor la inceput, dar e un nou job, un nou inceput...hai ca va fi bine!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyc spune:

Of Ledi peste ce nesimtiti ai dat! De fapt era de asteptat, caci cam asa se comporta in general personalul de prin spitale. Rar mai dai peste cate un rezident dragut si politicos, dar saracul nu are nicio influenta si nu-l lasa nimeni sa faca nimic....

Eu zic sa va linistiti acum pentru o perioada, sa-l inscrie pe David in baza de date, sa i se dea tratamentul si....mai vedeti voi! Momentan e bine, nu e racit, incercati sa-l feriti pe cat posibil de alte persoane racite, sa purtati masca daca sunteti voi bolnaviori, spalat bine pe maini etc etc

Ulterior cand se vor mai aranja lucrurile si la voi, sa va ganditi serios la ce si cum veti face.... E greu sa-ti iei lumea in cap si sa emigrezi cu un copil dupa tine, dar sunt convinsa ca daca trebuie, o veti face si pe asta! O solutie buna ar fi insa si ca sa gasiti o clinica specializata in strainatate, unde sa-l duceti de 2-3 ori pe an la controale. Chiar daca faceti ce se poate din analize in Ro ca sa va coste mai putin, dar macar sa aiba David un medic ca lumea, care toata ziua se ocupa de fibroze chistice! Cineva care sa fie in stare sa va informeze corect si sa alcatuiasca o strategie de urmarire a copilului. Bani se vor gasi intotdeauna, avioane low cost inca exista.....

Fetita fratelui meu are boala celiaca (intoleranta la gluten)....diagnosticata la Cluj, cu greu, bani dati in st si in dreapta gramada, umilinte neimaginabile, stat la coada pe coridoare ore si zile in sir (cu pile cu tot)....la niste profi univ si diversi dr care habar nu aveau cu ce se mananca boala asta (ba chiar serveau fetita cu napolitane, ca cica un pic de gluten nu strica!)

Ea trebuie urmarita periodic cu fibroscopii, osteodensitometrii si analize ca lumea.....Pe ei nu-i dau banii afara din casa, dar au gasit un centru in Italia specializat doar in boala celiaca si fetita e dusa acolo de 2 ori pe an. Domnie curata, la pret rezonabil, mult mai ieftin decat "atentiile" din Romania. Se programeaza pe mail, sunt asteptati, in 2 zile rezolva absolut toate testele, vad medicul persoana competenta care se ocupa doar cu boala celiaca etc etc ...in plus profita sa si viziteze si sa-si faca o vacanta in Italia! Au luat aceasta decizie in disperare de cauza, cand efectiv nu mai aveau bani de dat la dr din Romania si dupa ce fetita a fost anesteziata general de 3 ori pt o fibroscopie in 3 zile diferite ....si profesorul care trebuia sa faca examinarea nu a venit!!! Avea alta treaba!!! Si dadeau 300 E pt treaba asta spaga!

Studiati toate posibilitatile, dar si asta e o optiune, sa gasiti un centru specializat, intr-un oras mare, accesibil cu un zbor low cost.....Evident va trebuie si un pediatru de incredere in Ro pentru diversele probleme curente, dar urmarirea si planul de bataie zic eu ca e musai sa vi-l faca un medic super specializat in boala asta.

Pacat ca nu ati apucat sa vb cu geneticianul sa va mai lamureasca.

Pupici si va ajutam cu tot ce se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaq spune:

Ledi, daca va hotarati pt emigrare, eu pot ajuta cu informatii si acte pt Canada. Cel mai simplu si rapid ar fi partea franceza dar trebuie sa stii ceva franceza sau sa faceti niste cursuri. Putem aproxima costurile totale ca sa ai o idee. Eu acum lucrez pe imigrare dar cu studentii straini, ma pot insa informa, NU E DELOC COMPLICAT. Da-mi un semn si mai vb, poate pe mess.Am avut si eu o experienta nasoala in Romania in toamna.Am fost 1 luna cu Luca sa o ajut pe sora mea mai mica pt ca a nascut primul copil, o fetita. Ce povestesti tu acolo imi aduce aminte perfect de ce am trait in toamna. David merita ce-i mai bun.Si voi meritati o viata linistita.mami de Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Iry felicitari pentru job .O sa fie greu la inceput dar incet incet o sa te obisnuiesti, ai sa vezi.

Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Anca_...e cea mai cea pentru mine,si nu ma plang de ea,sa ma trezeasca de 10X pe noapte ca e zero pe langa alte probleme.



Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ana programul este 8-5 cu o ora pauza la pranz, timp in care as putea sa merg la daycare sa il vad pe Aidan (au daycare in campus, dar nu stiu dc au locuri). Universitatea e la 10 minute de casa mea, am un program f flexibil, cu multe zile de concediu plus toate sarbatorile legale de aici, e un job bun si foarte cautat.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput