Albinutze de Mai-Iunie 2009(46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Coraly, ti-am admirat baiatul, ce frumos sta el in fundulet! Si cel mare e tare ochios. Chamomilla ne-a recomandat si noua dr pt dinti si burta, dar CH30, 3 granule pe zi 2 saptamani a zis ca pot sa-i dau, ori o granula mai multa vreme. Eu nu i-am dat asa mult timp niciodata, maxim 3 zile, pare intr-adevar mai linistita.

O stii pe Zaharie Gabriela, o pediatra din cluj? mi-a recomandat-o cineva ca fiind buna. Incerc sa merg saptamana viitoare.

Si eu m-am plimbat de 3 ori cu Alexandra asta noapte, sigur ii ies ceva dinti. A mea mananca mai bine de o vreme si se vede ca a ajuns la 7700 la 5 luni jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Ioana,mie mi se pare mult 28 de grade.Eu stiam ca nu le place apa asa calda caraseilor.Si eu aveam nume puse caraseilor dar mai "autohtone" (ex:am vazut ca ai si tu un caras negru cu ochii maaaari,eu ii ziceam bulbucatu").Multumim de aprecieri.
Clody,imi pare rau.Se fac ei mari!
Deea,medicul ce-a zis? baiatul sa treaca febra.Multumim
Yuppi,fiecare scrie cand poate si cat poate,nu trebuie sa ne raspunzi mereu la toate,sunt sigura ca nu se supara nimeni.
Bamsy,le facem hakerite.E dulcica rau in poza asta
http://img46.imageshack.us/img46/5143/dsc04948s.jpg
Strunfita,ma bucur ca sunteti mai bine si ca s-a rezolvat cu homeopate.Cred ca e important sagasesti un dr bun,eu n-am gasit inca un dr homeopat bun in Bucuresti.Hmmm,Anto cuminte??????Ti se pare,doar in poze.
Coraly,nu ,nu i-a fost frica deloc de Mos ,era prea fscinata de luminite ,copii ,desenele din clasa.E asa de dulc Dominic cu ochisorii aia rotunzi si mari.Si ce frumos au fost asezate ghetutele!Cum sa nu vina mosul la asa baieti frumosi.
Flobaby,ma bucur ca sunteti mai bine!
Daniella,buni si papucii,nu mai dau banii pe altii la vara.Pai nici a Antoniei nu-i din silicon dar asa scria pe ea. grasunelul.
Alic,pai atunci nu ma mai bag ca daca te reclama nu sunt avocat sa te apar.E disperata dupa laptopul meu,tac-su ma intreba ca de unde stie ea sa bata in taste....ghici pe cine vedem bocanind cand scrrie pe DC sau pe mes?legat de fustita..taica-su ii zice "gogosareasa".


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Scuzati greselile,am doar o mana disponibila.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salutare fetelor!ce mai faceti?noi iar am absentat vreo saptamana dar motivat.am tot fost plecati cu treaba, ba la nasi, ba in Sibiu...nu mai stiu ce-i ala calculator si internet de-o saptamana, iar acum asa de rau merge netul....am de recuperat vreo 2 capitole si ceva.sper sa reusesc sa le citesc.
am intrat sa va salutam ca sa nu ne uitati(desi intram mai rar din cauza ca avem mult de lucru si in plus si o fata fff neastamparata).noi suntem bine, crestem si acum Alexia e ffffff maraita.dupa cum am vazut cred ca ii iasa al 3-lea dintisor insa e mult mai dureros decat primii doi.a plans pana si azi noapte la 4, ceea ce nu a facut niciodata.sper sa-i treaca repede.
am inaugurat si noi noul scaun de masina si noul premergator iar fata a fost foarte incantata de ele.nu are pic de stare, vrea tot in picioare sa merga asa ca ne-am hotarat sa o punem in premergator iar acum "fugare" pisica prin casa.e o scumpa.
am si eu o problema cu micuta:de aseara de la 22 nu a mai mancat lapte.nu a mai vrut nicicum.azi noapte nu a vrut iar de dimineata a mancat niste orez si nani de amiaza.cum incercam sa-i dau lapte incepea sa planga.nu stiu ce sa-i fac.a patit careva asa ceva cu bb?
fug ca s-a trezit si trebuie sa pape.sa vedem daca vrea.
va pup si revin mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flobaby

Coraly, Mariei ii place f tare Dominic, a zis ca e manechin ca si ea.
Fetelor, daca Maria a inceput sa-si revina, nu mai face febra, pot sa-i fac vaccinul miercurea viitoare ( dupa aia plec din bucuresti si revin la anul.....)?

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei


Sigur ca da. Ma bucur ca este mai bine. Singura contraindicatie pentru vaccin este febra foarte mare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Raluca, pai poate nu mai vrea sa pape noaptea!

Alic, pana la dermatolog, sad ea copilul cu ulei de garmeni de grau amestecat cu ulei de samburi de migdale. Si mai rarutz cu baia.

Betty, ce-ti fac minunatiile? La noi mai e inca oleaca de gelozie, da ma bucur tare ca nu mai reactioneaza karo cand se joaca maia cu jucariile, ceea ce ma bucura, ca nu aveam chef sa ma lupt cu chestia asta.

Strumfita, ce fain ca ai gasit homeopat bun! Am auzit si eu de una, o sa merg inainte de a o duce pe karo la gradi. Ma bucur ca-s mai bine puii, e groaznic cand sunt bolnavi.

Bamsy, si a mea dormea groaznic de putin. Acum 2 zile am pus-o in pat fara suzeta si de atunci adoarme singura si doarme mai bine. Noaptea insa ma scoala la 1 si la 4…

Gabi78, eu de lapte stiu, ca au nevoie de putin peste 100 grame/kilogramcorp/zi, deci cam 120, daca are 8 kile ii trebuie 960 de grame pe zi.

Sa va zic ce biscuiti misto am facut azi:
-prima tura: un ou, faina integrala 1/3, faina alba, putin zahar brun, putin praf de copt, putina scortisoara, suc de struguri de la nestle, totul la ochi; un aluat moale, pus cu lingura in tava. A mancat toata lumea, inclusive eu ca purcelul.
-tura 2, fara gluten: un ou, zahar, praf copt, scortisoara, suc, cate o treime faina de orez brun/hrisca/mei. Tot la ochi. Aluat moale, tot cu lingura. Bestiali! a, am uitat, am pus si ulei de rapitza, mai multicel

In rest, raportam ridicat in genunchi la un taburet si un dintzuc care se vede in gingie.

Va pup si sanatate!



Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna fetele!

carla, pt ca m-a amuzat remarca ta, iti scriu ce am mai auzit azi:

PSD-Presedinte in Seara de Duminica
PDL -Presedinte Dimineata de Luni


E iarna-acuma la romani
Au mai ramas ciulinii
S-au ofilit in noapte luni
Si rozele si "Crinii".


De luni nu mai am nici un chef
Ma simt o panarama,
Ca m-am trezit cu Base sef
Dar m-am culcat cu Geoana!


fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

yuppi, a trecut destul de repede!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

sarbatoritilor zilei!

special pt bebe Denis de dani3lla!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

sarbatoritilor de astazi!
Cosminica, super . Le scriu si fetelor de la Saby, ca suna tare bine.
Bamsy, glicerina boraxata este toxica, o poti incerca pe cea simpla.
Philip, superbe pozele, si jumperul, si copiii si zapada .
Dani3lla, nu s-a ridicat singura, era doar de poza .
Lavinia, nu sunt doctor, am evitat asta in ultimul moment, dar am crescut printre doctori si inca am conexiuni puternice cu domeniul medical.
Alynta, teoretic este un blog, practic l-am lasat doar ca site cu poze/filme.
Alic, multumesc ca ma asteptati si pe mine cu poza .
Miruta, da, e melodia din Alba ca Zapada .
Coraly, de Chamomilla stiu si eu pentru dinti si burtica, belladonna si aconitum pentru febra.

(am o saptamana nasoala rau, am avut incredere in niste oameni si ajung la tribunal din cauza lor si cu banii luati ).

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput