Contestarea alegerilor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zanabuna spune:

3 colegi de serviciu de-ai mei au primit sms-uri sa voteze cu Geoana in ziua alegerilor pe la ora 5,iar acum prostanacul striga :"hotii".
Da, e un drept in democratia in care traim sa se conteste alegerile dar
dragi tovarasi "PSD-isti" tara asta nu are Guvern,prostanacul uita sa se mai duca la Parlament ca e ocupat cu frauda ,avem un Prim-ministru interimar,FMI-ul e cu ochii pe noi, iar ei dragii de ei in loc sa puna osu'la munca sa scoata tara din rahat ei contesta alegerile mai tine tara in suspans , unde e normalitatea si linistea dragi tovarasi "PSD-isti"??? cand principala problema a lor e sa dispara Basescu nu sa scoata tara din criza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui zanabuna

3 colegi de serviciu de-ai mei au primit sms-uri sa voteze cu Geoana in ziua alegerilor pe la ora 5,iar acum prostanacul striga :"hotii".
Da, e un drept in democratia in care traim sa se conteste alegerile dar
dragi tovarasi "PSD-isti" tara asta nu are Guvern,prostanacul uita sa se mai duca la Parlament ca e ocupat cu frauda ,avem un Prim-ministru interimar,FMI-ul e cu ochii pe noi, iar ei dragii de ei in loc sa puna osu'la munca sa scoata tara din rahat ei contesta alegerile mai tine tara in suspans , unde e normalitatea si linistea dragi tovarasi "PSD-isti"??? cand principala problema a lor e sa dispara Basescu nu sa scoata tara din criza....


Dar, draga Zanabuna, ia fa tu un miracol si scoate cu bastonul magic un guvern nou-nout din sacosa. Pana una-alta, chiar iubitul Basescu a declaratara ca nu se va lasa si o sa continue cu lupta...cu lupta..dragi tovarasi. Precum vezi, daca nu faci o minune, PSD-ul se molipseste de la aceasta atitudine razboinica si nu mai vrea liniste. Prea multa liniste ascunde mari hotii....nu cumva asta am auzit de la partizanii lui Basescu? Ba da, asa cum azi linistea ar ascunde megafurtul alegerilor.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Si legat de contestarea alegerilor . Iata ce zice distinsul domn Gheorghe Nichita -vicepresedintele PSD :


“Juristii nostri au spus ca nu sunt foarte multe sanse in ceea ce priveste contestatia la Curtea Constitutionala. E greu sa fabrici aceste documente (care sa dovedeasca frauda, banuiesc - n.n.), dar ne facem datoria fata de cei care ne-au votat”.

sursa: http://blog.gardianul.ro/2009/12/08/e-greu-sa-fabrici-aceste-documente/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui zanabuna

3 colegi de serviciu de-ai mei au primit sms-uri sa voteze cu Geoana in ziua alegerilor pe la ora 5,iar acum prostanacul striga :"hotii".
Da, e un drept in democratia in care traim sa se conteste alegerile dar
dragi tovarasi "PSD-isti" tara asta nu are Guvern,prostanacul uita sa se mai duca la Parlament ca e ocupat cu frauda ,avem un Prim-ministru interimar,FMI-ul e cu ochii pe noi, iar ei dragii de ei in loc sa puna osu'la munca sa scoata tara din rahat ei contesta alegerile mai tine tara in suspans , unde e normalitatea si linistea dragi tovarasi "PSD-isti"??? cand principala problema a lor e sa dispara Basescu nu sa scoata tara din criza....


Dar, draga Zanabuna, ia fa tu un miracol si scoate cu bastonul magic un guvern nou-nout din sacosa. Pana una-alta, chiar iubitul Basescu a declaratara ca nu se va lasa si o sa continue cu lupta...cu lupta..dragi tovarasi. Precum vezi, daca nu faci o minune, PSD-ul se molipseste de la aceasta atitudine razboinica si nu mai vrea liniste. Prea multa liniste ascunde mari hotii....nu cumva asta am auzit de la partizanii lui Basescu? Ba da, asa cum azi linistea ar ascunde megafurtul alegerilor.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Lasa Ingrid draga, ca scoate Basescu un prim-ministru mintenas si o sa vezi cum golanii astia carora nu le pasa de tara ci numai de osul lor,or sa se zoreasca sa-l voteze si cu ochii inchisi,numai sa nu se dizolve parlamentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Citat:
citat din mesajul lui zanabuna

3 colegi de serviciu de-ai mei au primit sms-uri sa voteze cu Geoana in ziua alegerilor pe la ora 5,iar acum prostanacul striga :"hotii".
Da, e un drept in democratia in care traim sa se conteste alegerile dar
dragi tovarasi "PSD-isti" tara asta nu are Guvern,prostanacul uita sa se mai duca la Parlament ca e ocupat cu frauda ,avem un Prim-ministru interimar,FMI-ul e cu ochii pe noi, iar ei dragii de ei in loc sa puna osu'la munca sa scoata tara din rahat ei contesta alegerile mai tine tara in suspans , unde e normalitatea si linistea dragi tovarasi "PSD-isti"??? cand principala problema a lor e sa dispara Basescu nu sa scoata tara din criza....


Corect si adevarat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

http://www.gandul.info/opinii/imnul-mortilor-in-drum-spre-urne-5168103 sa ne mai si distram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

despre acesti jenanti
http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/camioane-de-vorbe-20887.html

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zanabuna spune:

Draga Ingrid S in primul rand nu scot eu din sacosa niciun guvern, ca daca intr-adevar eram zana zau ca scoteam unu .......dar lasa ca nu e nevoie sa fac eu politica din Romania in calitate de "zana" ca vine tovarasu' Antonescu ca Premier si n-o sa mai fie nici prea liniste nici prea zgomot ca-l regleaza tovarasu Patriciu doar asa a spus la T.V ca-l da mai incet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordul spune:

Si Hrebenciuc declara ca probele "produse" de ei sunt incontestabile! Astora le iese porumbelul pe gura la toti!

Plus circul de pe iRealitatea si Antena 3 care continua...cum s-au fraudat alegerile, vin cu niste explicatii de doi bani...problema e ca toti stiu ca s-au fraudat si cum s-au fraudat ca doar cele doua sisteme au functionat al PDL-ului mai bine decat al PSD-ului (desi ma indoiesc)...

La un moment dat mi-a parut rau pentru Geoana ca a avut asa o nesansa...dar vad ca cere suturi cu insistenta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Realitatea a schimbat de trei zile, usor usor, macazul. Nu sustine teoria fraudarii.
In schimb circarul Nica spune niste snoave de te doare capul. Cica are in dosarul pe care-l flutura in studiou CNP-uri fantoma cu luni mai mari ca 12, zile mai mari ca 31, sau CNP-uri compuse dintr-un sir de 1, etc. Cand au sarit toti pe el sa "produca" un asemenea CNP, mai intai a dat-o la intors cu confidentialitatea, apoi, presat si mai tare, a rostit doua CNPuri care s-au dovedit a avea anul, luna si ziua in regula. Cam asa si cu celelalte incontestabile dovezi.

PS. Sunt doi "studenti" la realitatea, cica de la demonstratia de la palat a studentilor. Lasand la o parte senzatia mea de catelusi ai lui Nica, au niste fete de rusi ...

Mergi la inceput