BIOGENESIS FERTILITY CENTER(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

salutae,

pysy-

ruxandra, noname, dana, mirela trebuie sa fim optimiste !

cata- iti simtim lipsa !

misa- ce faci?

raportez: 37 de foliculi, numarati ! endometrul a scazut de la 8 la 7. estradiolul 4221. cred ca ma asteapta o hiperstimulare. abia pot sa merg...beau in jur de 4 litri de apa pe zi...inainte de stimulare beam cam 2,5 l. de mancat mananc bine...mi-a scos menopurul si a scazut si doza de puregonul...am foliculi care s-au spart deja...
maine merg din nou la clinica pt estradiol si progesteron...

al meu imi spune "esti sigura ca nu esti gravida...eu cred ca ai rezolvat-o ca ai burtica prea mare "!

somnic usor, mtuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandrab

Dana_bebe. P-aici....
Hai sa scriu toata eco sa iti dai cu parerea:
z9 de stimulare, estradiol 517
ovarul drept: 13x10 8x5 10x10 7x6
ovarul stang: 16x10 8x6 11x7 15x9 11x5
endometru 9,4
mi-a ramas puregonul la 300 si mi-a adaugat 75 de menopur.

Roxana


Ruxi eu cred ca e bine - probabil ca vei face punctia cu o zi mai tarziu ( ca sa creasca ovocitele) si estradiolul va creste cu menopur frumos.
Cand despre endometru este perfect!
Dar nu aveai 11 ovocite - unde a pierdut 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela_70

Dana,
azi nu prea m-am simtit bine si nu am stat la calc(ma doare burtica, cand si cand)
Estradiol 3012 si 24 de foliculi printre care si cativa mai micuti.....
In schimb endometrul mare din nou.....ziua a 9-a 13 mm......dr. care a facut eco a zis ca nu o sa-i placa dr. D

Mirela imi amintesc dela FIV-ul trecut ca pe undeva pe la esradiol 3200 si cam 24 de ovocite eram rupta de oboseala toata ziua si nici nu puteam sta in fund. Asa ca te inteleg. Ce ti-a zis dr. aseara? Ce mai maresti, micsorezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui sarrah


raportez: 37 de foliculi, numarati ! endometrul a scazut de la 8 la 7. estradiolul 4221. cred ca ma asteapta o hiperstimulare. abia pot sa merg...beau in jur de 4 litri de apa pe zi...inainte de stimulare beam cam 2,5 l. de mancat mananc bine...mi-a scos menopurul si a scazut si doza de puregonul...am foliculi care s-au spart deja...
maine merg din nou la clinica pt estradiol si progesteron...


Sarrah draga nostra daca faci estradiol si progesteron probabil ca te pregatesc pentru pregnyl si punctie asa ca mai rezista un pic - nu mai ai mult! O solutie ca sa nu mai doara burtica probabil ca deja ai descoperit-o e sa porti haine cat mai largi sa nu mai stranga si fustele, pantalonii ca te urci pe pereti de durere.
Sa intrebi la clinica daca nu ar fi bine sa-ti faca niste perfuzii cu albumina dupa punctie - vreo 2-3 zile - ajuta!
Of chiar nu inteleg de ce numara si toti prichindeii de folicului - din aia de 4x4 sau 6x6 chiar nu se va face un ovocit bun...
Ce sa zic ecografii mai lungi ca aici nici ca am vazut - imi amortesc picioarele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui noname

Hai ca o sa umplem doar noi paginile, ca celelalte fete vad ca nu mai scriu. Oare unde or fi?


Se pare ca ieri cand scriam eu nu erati voi si cand erati voi nu mai eram eu...
Cred sincer ca trebuie marita doza de menopur. Cat de mari sunt foliculii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

Neata!

Dana_bebe Sarumana... Nu stiu unde sunt ceilalti 2 foliculi de marti... mi-a zis ca ovarul stang nu se vedea bine intrucat era pitit in spatele uterului... probabil ca acolo...

sarrah Imi pare rau ca nu te simti bine, dar gandeste-te ca in cateva zile o sa ai puiutii la purtator...

lalala13Sarumana!

catalina2307



http://lt1f.lilypie.com/rAQIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Dana,
m-au sunat si mi-au zis sa merg azi la clinica pentru estradiol si progesteron.S-a miscorat doza de Menopur 75 UI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Mirela - ca si la Sarrah cred ca vor sa te pregateasca de punctie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

Neata Mirela!

Sa ne scrii ce ai facut... bafta multa!

http://lt1f.lilypie.com/rAQIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

'Neata, Ruxi.......sigur ca am sa scriu. Va pup pe toate.

Mergi la inceput