Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza fetele!
lillyka multumim de laptic!
Fetele eu azi m-am trezit intr-o stare groaznica si nu stiu de ce. Daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva si a descoperit cauza poate imi spuneti si mie. M-am trezit cu senzatie de sufocare, palpitatii, valuri cand de caldura cand de frig, ameteala, tremor, greata, gura si gatul uscate...As zice ca e un atac de panica "ca la carte" dar mi-e sa nu aiba si alta cauza, vreo carenta de ceva...calciu, magneziu...


Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 32+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

lilyka te inteleg perfect cu facutul bagajului de spital.nici eu nu l-am facut inca.teoretic eu as mai avea ceva de asteptat, dar de cateva zile sunt cu contractii foarte dureroase si gynipral din 3 in 3 orepana la urma importnat e sa avem burtica cu noi, de restul se mai ocupa si ceilalti

Andre_lina felicitari pentru bebe patriot!sa cresteti mari si sanatosi!

stie cineva de la cate saptamani te primeste sa nasti la Elias?ca am inteles ca nu au aparatura pentru prematuri si nu stiu incotro sa o apuc in caz ca ii vine lui bebe cheful sa apara mai devreme.

34+ Invingatorul lui mama

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


bine ai revenit! mai ai 3 sapt pana la termen ok, nu te stresa cu asta...bebe o sa stea acolo, daca a fost asa cuminte

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

buna dimineata si de la noi!!!
lilyka- ptr laptic!
fetele- poftiti la calda si la ce va pofteste sufletelul

arwen9229+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!



www.flickr.com/photos/arwen92/" target="_blank"> avem si noi cateva pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

neata, fete matinale
dar lipseste decenuela... esti bine? sper ca dormi

mariucasara, si eu mai am "atacuri de panica/palpitatii" d-astea, in general seara....beau apa, deschid geamul. cica e lipsa de cate unele, dar... trec. spune-i dr, totusi, sa stai linitita

sa avem o sapt. buna

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna dimineata! Multumim de laptic Lillyka. Sper sa-mi permiti sa dau eu si cafea sau ciocolata calda pentru toata lumea. Ca zici ca m-a batut cineva, asa ma simt. Cred ca de la vremea asta...

Mariucasara, exact atac de panica am vazut si eu cand ai descris simptomele. Probabil ca ai visat ceva care te-a speriat .

Merci Arwen de capitol nou. Eu din pacate n-am mai stat de taifas aseara, desi n-am dormit prea mult.

Alexutzza, ma bucur ca iei de pe site. Nu sunt sanatosi cu preturile lor. Dar am vazut tot in mall-ul nou un alt magazin pentru copii mult mai normal la preturi si lucruri destul de bune. Ceva cu kids...

Lillyka, cica exista un sentiment de cuib, cu putin timp inainte sa apara bebe - cand o sa-l ai atunci o sa-ti termini bagajul. Dar am o prietena care cu apa rupta punea in geanta una-alta... asa ca nu te baza doar pe el!


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata gagici!multumim pentru laptic lilika
mariucasara si eu am avut ceva de genu si am carenta de magneziu si fier.....am luat si calciu cu d3 si acum e ok dar trebuie totusi o vizita la nenea drsa treaca repede
al3csa asa am patit si eu...de cand nu le mai folosesc e super ok...
o zi frumoasa fetelor!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza fetele!
lillyka multumim de laptic!
Fetele eu azi m-am trezit intr-o stare groaznica si nu stiu de ce. Daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva si a descoperit cauza poate imi spuneti si mie. M-am trezit cu senzatie de sufocare, palpitatii, valuri cand de caldura cand de frig, ameteala, tremor, greata, gura si gatul uscate...As zice ca e un atac de panica "ca la carte" dar mi-e sa nu aiba si alta cauza, vreo carenta de ceva...calciu, magneziu...


Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 32+ Sebastian Petru



Am patit si eu asa .. Eu nu am avut greturi, gura si gatul uscate. In rest le-am cam avut pe toate. Dar nu dimineata .. Ci inainte sa adorm. Eu cred ca este de la tensiune. La mine e mare de cand am ramas gravi si nu ma pot abtine sa nu mananc sarat

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

arwen92 eu am citit numai cum se face epidurala si m-a ingrozit .. brr ! Nu stiu .. poate am prea mult curaj dar as prefera fara. O prietena mi-a spus ca si-a cumparat trusa "asa ca sa o aibe" de la sensiblu si nu a folosit-o .. A dus-o inapoi si si-a cumparat altceva de acolo .. Eu zic ca a facut o "afacere" buna

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

neataa si de la mine!

si eu am dormit doar 3 ore azi noapte..nu stiu de ce

aveti idee care e diferenta intre epiduralele de la farmacie? am vazut ca-s vreo 4 feluri. eu am de gand sa o cumpar, mai bine sa n-o folosesc decat sa ma zvarcolesc in chinuri si sa-mi para rau ca n-am.

nici eu n-am facut bagajul desi mai am de cumparat doar apa la sticle mici si mai am de facut tampoanele. mi-e lene

35+ Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

arwen92 eu am citit numai cum se face epidurala si m-a ingrozit .. brr ! Nu stiu .. poate am prea mult curaj dar as prefera fara. O prietena mi-a spus ca si-a cumparat trusa "asa ca sa o aibe" de la sensiblu si nu a folosit-o .. A dus-o inapoi si si-a cumparat altceva de acolo .. Eu zic ca a facut o "afacere" buna

30+ Yannis Andrei

Poze



nici eu nu am de gand sa fac epidurala!!!am vazut ca se poate si fara .acum probabil ca o s-o cumpar ca nu stiu cum va decurge totul(vb aceea:macar sa fie acolo-banuiesc ca nu este foarte scumpa).voi apela la ea DOAR IN CAZ DE CEA MAI MARE NEVOIE(si daca Doamne Fereste sunt complicatii)

din toate etapele sarcinii si ale nasterii,anestezia ma ingrozeste cel mai tare...nu stiu de ce,dar am o oroare ENORMA de anestezii


arwen9229+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!



www.flickr.com/photos/arwen92/" target="_blank"> avem si noi cateva pozici

Mergi la inceput