La Multi Ani Licurici de ian-feb 2009 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lisa, dar de ce ati trimis banii in tara si nu i-ati pus voi bine? Groaznic Sper totusi sa fie o explicatie plauzibila.

Bee, f frumoasa jucaria. O sa-i placa Alexiei.

Edit: Lisa, ma refeream sa primesti o explicatie plauzibila din partea cumnatei, sa nu ma intelegi gresit.

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 9 luni

www.youtube.com/watch?v=43YgLgNVMpM" target="_blank">Asa merge Vladut la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

pt ca a vut incredere.
de abia anul trecut cand am fost am facut eu un cont pe numele meu...ca banuiam eu ceva...oricum e prea traziu, faptul ca sta pe invisible zice tot

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lisa, Offf, nasol... dar nu merita sa te certi cu sotul, macar de acum stiti cu cine aveti de-a face

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 9 luni

www.youtube.com/watch?v=43YgLgNVMpM" target="_blank">Asa merge Vladut la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Buna fetelor,

Aseara am fost la petrecerea de Craciun cu cei de la mine la serviciu, a fost so-so, intr-un club in Seattle, cu 'heavy appetizers', deserturi, (mancarea nu cine stie ce, calitativ vorbind, cantitativ era multa) muzica de dans, karaoke, mai erau acolo niste tanti care pictau lumea pe fata sau brate ca tematica petrecerii era Masquerade Ball. Ne-am distrat noi intr-o parere, dar nu conform asteptarilor. Pe la 12 eram acasa, azi sunt oleaca cam obosita si ma doare capul, probabil de la bauturi.

Sambata mergem la petrecerea sotului de la serviciu, poate avem mai mult fun acolo, o sa fie pe o barca, un vaporas care face ture pe Lake Washington, vreo 4 ore turul, timp in care se mananca si danseaza pe vas. Am mai fost intr-un an, tot de Craciun si atunci ne-a placut.

Lui Alex i-a trecut durerea de burtica, nici nu a mai vomitat si nici alte simptome, deci cred ca pur si simplu a mancat ceva atunci ce nu i-a picat bine. De fapt stiu si ce-a mancat, noi facusem in seara respectiva carnati, si sotul i-a afumat afara, Alex a mancat unul imediat, era fierbinte..cred ca aia a fost.

De decalotat noi nu, pediatra a zis nu, nici pe Alex nu l-am decalotat si e bine mersi..n-are rost sa-i chinuim degeaba, importanta e igiena.

Naty, miere ti-a dat sfaturi bune, sper sa functioneze. Mie imi era groaza de serbari, stiam poeziile, cantecele, dar mi-era frica sa le spun in public, de fapt nici acum nu-mi place cand am de facut prezentari cu public mare...poate si la Ioana o fi frica de a le spune in fata tuturor. Cand Alex are dubii dintr-astea tot timpul ajuta daca ii spun ca si eu cand eram mica am trecut prin situatia X, sau mai ales daca spun de taica-su, si mai bine...si vad ca e f interesat sa vada cum am procedat eu atunci si prinde curaj... Poate merge si la tine.

Lisa, nasol cu banii...macar acum poate stiti cum stau lucrurile. Si nu te certa cu sotul din cauza cumnatei ca nu se merita, lasa-l sa se convinga singur.

cris30, multa sanatate Dariei! Sa ne spui cum a fost la doctor! Sper sa nu fie grav si sa-i treaca repede!

pyc, Alex cand era mic avea o paturica cu care dormea si o cara peste tot..pana la 3 ani cred ca nu s-a dezilipit de ea, initial ajuta numai la dormit, dar cu timpul a inceput s-o care cu el peste tot, si cand se juca se uita dupa ea sa vada daca e in zona ...cand a mers la gradinita la 2 ani jumate o lua cu el si dormea cu ea la pranz...apoi treptat a renuntat singur la ea...aici termenul e 'security blanket' ..unii o vad ca pe o chestie pozitiva, care ii ajuta pe bebei mai ales cand sunt departe de parinti, dar am auzit si pareri negative. Andy a inceput si el sa fie atasat de o paturica, se bucura tare cand isi vede paturica si o strange si o roade, dar inca nu dependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

nu ma cert fetelor,nici lui nu ii vine sa creada.
e dazamagtit

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Am venit de la doctor, diagnostic: HERPANGINA. I-am si vazut 2 vezicule in gat pe partea dreapta. Trebuie sa-i dau lichide multe si mancaruri reci. I-am spus si de tremuratul de aseara si a zis ca in general convulsiile apar in prima sau a doua zi de febra, la noi e a treia. In decurs de o saptamana ar trebui sa scapam de virus.
Revin.

Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

lisa, poate ei nu i-a fost clar ca desi ii puneti in contul ei sunt banii vostrii...poate a inteles ca ii dati ei banii? Sunt curioasa ce explicatie o sa va dea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

cris, bine ca aveti diagnostic si stiti ce e de facut. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eee,nu!!!
cand am intrebat-o unde sunt restul a zis ca atat cati s-au trimis atatia are

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Nasol ca mai si minte, dar se poate dovedi cu extrase bancare, nu? macar ia restul de bani sa nu-i cheltuie si pe aia. Ea cati ani are? E casatorita?

Mergi la inceput