Albinutze de Mai-Iunie 2009(44)
Raspunsuri - Pagina 19
Bebe Beca spune:
Ramona, LA MULTI ANI mamei
si bunicului. Sa fie sanatosi!
Ioana,
Rebeca (16.05.2004) si
Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca
laurraa spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Bebe Beca Lauraa, eu ii dau sarei broclo, cartof dulce, telina, conopida, dovlecel, pastarnac, patrunjel, sfecla, ardei si am bagat ieri si rosia. Morcov nu inca... La multi ani nasei! Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca http://community.webshots.com/user/Berecutza http://community.webshots.com/user/bebeca2004 http://community.webshots.com/user/bebebeca |
cartoful dulce e baza la noi; ardeiul gras il puneam numai pt gust, sa i-l pun la blander si pe asta? conopida si dovlecelul nu am incercat inca, iar rosia doar pentru gust ca si ceapa
faza e ca nu plange sau se strange de burtca, ea n-are nici o tb daca nu face nici 4 zile
mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09
alic spune:
buna fetelor!
Laurra, merci pt mesaj! sper sa mia gasesc...l-am trimis pe sot de urgenta 
apropo de carnita...i-am fiarte o bucatica de carne de vitel...o sa-i dau dupa-amiaza cu supica...sa vedem ce zice...
Beca ..imi pare rau ca nu papa iaurt; poate isi schimba gusturile pe parcurs 
mai asteptam poze cu Sara mica...
Yioanna..ce de jucarii a primit fata 
Philip, f. fain jumperul...dar eu n-as avea de unde sa-l agat ![]()
Lavinia... adica Sofia e verisoara??
pupacim pe Rares sa se faca bine de tot! 
ALICe, mamic de bebic Natalic 
II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim! 



andata spune:
laura, asteptam poze cu cadourile (si de la bunici, normal)
ramona, si eu l-am avut pe Tavi la 22 de ani neimpliniti. Ne spunea lumea ca suntem copii cu copil si babele ma opreau pe strada sa ma intrebe "Maica, da' macar 18 ani ai?" O sa incerc sa scanez cateva poze cu Tavi mic. Asa ca lasa soacra, probabil i se pare ca fiu-sau e prea tanar pt o asemenea responsabilitate dar vrea sa te culpabilizeze pe tine. Voi sa fiti fericiti ca timpul oricum trece...
De aceea am scris ce am scris, din experienta; ma tot gandesc cand au trecut anii de am baiat aproape de majorat.
lavinia,
piticul sa se faca bine si sa scape de antibiotic. S-a detasat clar de locul 2 la concurs, abia astept sa il vad castigator
Dana, sigur ma refeream la Denis. Pai daca ei deja stau la calculici deja la cativa ani or sa vb la telefon. Ma gandeam insa si la fii-mea cea mare, care la 12 ani e indragostita si care e sunata la 8-9 seara de individul mai mare decat ea cu 1 an. Stai linistita cu pesimismul, ca nu e, e doar o constatare. Anii trec incredibil de rapid. Nu ti se pare si tie ca lunile au trecut repede si parca mai ieri abia nascusesi?
Cristina, am lustruit cizmele dar cred ca mosul nostru e in criza si nu mai vine 
bamsy, sper sa treaca repede entorsa.
micuta Maia care a facut-o pe mami fericita
http://community.webshots.com/user/annadana1
http://ganduri-de-mama.blogspot.com/
http://paul-mihaita.blogspot.com
alic spune:
daca vreti sa vedeti cum mergem..,poftiti 
http://www.youtube.com/watch?v=ODLSmn7tJe8
[b]Andata/b] e super sa fii asa mamica tanara 
ALICe, mamic de bebic Natalic 
II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim! 



coraly spune:
Alic, uau ce bine merge:) In cat e nascuta? ca nu scrie la semnatura
Ioana, rosia e alergena si e indicat sa o dai dupa un an.
Phillip, fain jumper-ul. De la ce varsta e recomandat?
Al meu nu e prea abil la taras, nici in 4 labe nu sta. Cel mare la 5 luni se tara foarte bine si la 7,5 se ridica singur in picioare. Asta micu e mai mult cu mainile maestru:) Adica prinde lucrurile intre degetul mare si aratator de vreo 3 saptamani si manevreaza foarte bine jucariile. De cateva zile daca il prinzi de maini sa-l ridici in fund, nu mai vrea, isi tine picioarele intinse si se ridica direct in picioare. La fel face si daca vrei sa-l pui jos in fund. Sta drept ca o bota![]()
Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)
www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze
Alaptatul - Help Line
happymum spune:
cu mult drag la multi ani astazi!
A venit Mos Neculai,
Cu un nevazut alai
De dragalasi ingerasi,
Sa puna la copilasi
In sosete
Sau in ghete
Multe daruri si frumoase:
Bucurie e prin case…
O sa aduca Mosu'-acu'
Tuturor un mic cadou.
Ce-i tot cer si tot astept:
Un preaplin de “love” in piept.
LA MULTI ANI NICOLAI SI NICOLETE!


Blog
clodyac spune:
happymum
fetele schimb capitolul
mamica
fericita si implinita de baietel frumos
Razvan Andrei
www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya
anda_magda spune:
La multi ani sarbatoritilor zilei de azi! La multi ani N de phillip si Nicholas de maria! 
happymum multumim ca mai treci pe la noi!
Ioana imi pare rau pt strabunica! Dumnezeu s-o odihneasca!
alic am vazut o fetita tare batoasa
si clara merge da nu sta asa bat, picioarele ei mai danseaza ![]()
sper ca v-a adus mosul tot ce v-ati dorit!
A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare 
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png


