Albinutze de Mai-Iunie 2009(44)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ramona, LA MULTI ANI mamei si bunicului. Sa fie sanatosi!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Lauraa, eu ii dau sarei broclo, cartof dulce, telina, conopida, dovlecel, pastarnac, patrunjel, sfecla, ardei si am bagat ieri si rosia. Morcov nu inca... La multi ani nasei!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca






cartoful dulce e baza la noi; ardeiul gras il puneam numai pt gust, sa i-l pun la blander si pe asta? conopida si dovlecelul nu am incercat inca, iar rosia doar pentru gust ca si ceapa faza e ca nu plange sau se strange de burtca, ea n-are nici o tb daca nu face nici 4 zile

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna fetelor!

Laurra, merci pt mesaj! sper sa mia gasesc...l-am trimis pe sot de urgenta
apropo de carnita...i-am fiarte o bucatica de carne de vitel...o sa-i dau dupa-amiaza cu supica...sa vedem ce zice...

Beca ..imi pare rau ca nu papa iaurt; poate isi schimba gusturile pe parcurs
mai asteptam poze cu Sara mica...

Yioanna..ce de jucarii a primit fata

Philip, f. fain jumperul...dar eu n-as avea de unde sa-l agat

Lavinia... adica Sofia e verisoara??
pupacim pe Rares sa se faca bine de tot!

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

laura, asteptam poze cu cadourile (si de la bunici, normal)
ramona, si eu l-am avut pe Tavi la 22 de ani neimpliniti. Ne spunea lumea ca suntem copii cu copil si babele ma opreau pe strada sa ma intrebe "Maica, da' macar 18 ani ai?" O sa incerc sa scanez cateva poze cu Tavi mic. Asa ca lasa soacra, probabil i se pare ca fiu-sau e prea tanar pt o asemenea responsabilitate dar vrea sa te culpabilizeze pe tine. Voi sa fiti fericiti ca timpul oricum trece...
De aceea am scris ce am scris, din experienta; ma tot gandesc cand au trecut anii de am baiat aproape de majorat.
lavinia, piticul sa se faca bine si sa scape de antibiotic. S-a detasat clar de locul 2 la concurs, abia astept sa il vad castigator
Dana, sigur ma refeream la Denis. Pai daca ei deja stau la calculici deja la cativa ani or sa vb la telefon. Ma gandeam insa si la fii-mea cea mare, care la 12 ani e indragostita si care e sunata la 8-9 seara de individul mai mare decat ea cu 1 an. Stai linistita cu pesimismul, ca nu e, e doar o constatare. Anii trec incredibil de rapid. Nu ti se pare si tie ca lunile au trecut repede si parca mai ieri abia nascusesi?
Cristina, am lustruit cizmele dar cred ca mosul nostru e in criza si nu mai vine
bamsy, sper sa treaca repede entorsa. micuta Maia care a facut-o pe mami fericita

http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

daca vreti sa vedeti cum mergem..,poftiti
http://www.youtube.com/watch?v=ODLSmn7tJe8

[b]Andata/b] e super sa fii asa mamica tanara


ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Alic, uau ce bine merge:) In cat e nascuta? ca nu scrie la semnatura

Ioana, rosia e alergena si e indicat sa o dai dupa un an.

Phillip, fain jumper-ul. De la ce varsta e recomandat?

Al meu nu e prea abil la taras, nici in 4 labe nu sta. Cel mare la 5 luni se tara foarte bine si la 7,5 se ridica singur in picioare. Asta micu e mai mult cu mainile maestru:) Adica prinde lucrurile intre degetul mare si aratator de vreo 3 saptamani si manevreaza foarte bine jucariile. De cateva zile daca il prinzi de maini sa-l ridici in fund, nu mai vrea, isi tine picioarele intinse si se ridica direct in picioare. La fel face si daca vrei sa-l pui jos in fund. Sta drept ca o bota



Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

cu mult drag la multi ani astazi!

A venit Mos Neculai,
Cu un nevazut alai
De dragalasi ingerasi,
Sa puna la copilasi
In sosete
Sau in ghete
Multe daruri si frumoase:
Bucurie e prin case…
O sa aduca Mosu'-acu'
Tuturor un mic cadou.

Ce-i tot cer si tot astept:
Un preaplin de “love” in piept.

LA MULTI ANI NICOLAI SI NICOLETE!





Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

happymum

fetele schimb capitolul

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei de azi! La multi ani N de phillip si Nicholas de maria!

happymum multumim ca mai treci pe la noi!

Ioana imi pare rau pt strabunica! Dumnezeu s-o odihneasca!

alic am vazut o fetita tare batoasa si clara merge da nu sta asa bat, picioarele ei mai danseaza

sper ca v-a adus mosul tot ce v-ati dorit!

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mai.iunie09 spune:



VA INVIT CU DRAG LA UN NOU CAPITOL

CAPITOL NOU

Mergi la inceput