ceai urzica

ceai urzica | Autor: tlory

Link direct la acest mesaj

Buna seara. Se pare ca zilele astea am numai intrebari. De 2 saptamani m/am apucat sa beau ceai de urzica. Este foarte bun si este recomandat pentru mai multe, printre care: antiinflamator, depurativ, diuretic, antiseptic, astringent, antianemic, antihemoragic, favorizeaza eliminarea acidului uric,stimuleaza activitatea glandelor endocrine.
Problema de urmatoarea, eu iau antibebe, dupa o saptamana de ceai am inceput sa sangerez. Se poate sa fe de la ceai? Sau pt ca am stat cam mult afara in frig? Pe net nu am gasit niciunfel de contraindicatii. Aveti idee? Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Sunt convinsa ca nu e de la ceai. De cand iei anticonceptionale? Daca de curand atunci sa stii ca e normal sa ai sangerari intre cicluri in primele cateva luni pana se obisnuieste organismul. Daca sangerarea continua inseamna ca nu ti se potrivseste doza de hormoni din pastile si trebuie sa le schimbi cu altele mai mult sau mai putin concentrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Ba poate fi de la ceai: http://www.umm.edu/altmed/articles/stinging-nettle-000275.htm
http://www.healthline.com/natstandardcontent/stinging-nettle/3


"Because nettle can alter the menstrual cycle and may contribute to miscarriage, pregnant women should not use nettle."

"Nettle is not recommended in pregnant or breastfeeding women due to a lack of available scientific evidence. In theory, nettle may induce uterine stimulation."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui tlory

Buna seara. Se pare ca zilele astea am numai intrebari. De 2 saptamani m/am apucat sa beau ceai de urzica. Este foarte bun si este recomandat pentru mai multe, printre care: antiinflamator, depurativ, diuretic, antiseptic, astringent, antianemic, antihemoragic, favorizeaza eliminarea acidului uric,stimuleaza activitatea glandelor endocrine.
Problema de urmatoarea, eu iau antibebe, dupa o saptamana de ceai am inceput sa sangerez. Se poate sa fe de la ceai? Sau pt ca am stat cam mult afara in frig? Pe net nu am gasit niciunfel de contraindicatii. Aveti idee? Multumesc


100% nu este de la ceai.Nici de la frig.
Neaparat la medic chiar daca nu ti se pare serios.Macar ca sa te linistesti.

Erinn's mummyHawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali

Mergi la inceput