Pestisori... pestisori... (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Într-un mic orasel din SUA, avocatul acuzarii cheama primul martor, o batranica simpatica. Vazand-o cam emotionata, începe cu o întrebare de complezenta:

- Doamna Jones, spuneti-mi daca ma cunoasteti...

- Daca te cunosc? Dar bineînteles ca te cunosc, domnule Williams, te stiu de când erai un baiatel ! Ai fost o mare dezamagire pentru mine. Minti, manipulezi oamenii si-i vorbesti pe la spate, faci afaceri necurate cu masini! Dar cel mai rau este ca-ti înseli fara rusine nevasta!

Inmarmurit, avocatul incearca sa schimbe discutia si ingaima: - Doamna Jones, dar pe avocatul apararii îl cunoasteti?

- Hm! Desigur ca îl cunosc si pe domnul Bradley. E lenes, ia mita si e cam betiv .... Competenta sa ca avocat este pur si simplu indoielnica. A, si sa nu mai spun ca-si inseala sotia cu trei amante! Una dintre ele e chiar sotia ta!

În murmurul salii, judecatorul le cere avocatilor sa se apropie: - Ascultati, nenorocitilor, daca vreunul dintre voi o intreaba pe batrana daca ma cunoaste, va bag în puscarie!








Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multam de banc Dany .

Danuta . Mult succes cu odihnitul . Si sa va aduca ceva frumos Mos Nicolae.

La toate sirenele sa vina Mosul diseara cu bunataturi si surprize superplacute!
Io, tac chitic... nu mai zic ce vreau , ca oricum nu-mi aduce ... ha, ha, ha... eh, ...
Iar, poznasul il asteapta pe Mos Craciun mai mult ... mno, e bradul ... ... bla-bla-bla... alta atmosfera fata de Mos Nicolae... de asta de Mosul de diseara nu prea se sinchiseste cine stie ce... si de aia, nici io nu ma prea omor cu cadoaiele de diseara ... in general, is fructe si dulciuri... dar, cum zisai si mai sus, dulciuri a cam papat destule si cam are aproape zilnic cate ceva... asa ca, Mosul o sa-i aduca numai fructe diseara ... mno, ...


la toate...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot io bantui pe icisa ... bun si asa ...
Am intrat sa va zic pofta buna (sau: sa va fie de bine, daca ati papat deja ), noapte buna si somn usor, cu vise frumoase si... sa fiti cuminteleeeee!!! Ca sa vina Mosul diseara supraincarcat !
V-am -at pe toate. Pe maine. Pa. &




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'NEATA! 'NEATA! Scularea somnoroaselor ! Haideti la ! Este si de cicoare pt. cine doreste ...
Ce v-a adus -ul??? Numai bunataturi , nu-i asa?!?

"La multi ani!"
de Sf. Nicolae tuturor celor care poarta acest nume:

  • Nicolas Mihai (pufymic)
  • Nicoll_mada
  • si ceilalti pe care nu ii stim



Nicooolllll, unde esti??? Tre'sa faci cinste azi!!!

si o duminica superfrumoasa la toate sirenele!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna dimineata fetele!!!Va astept cu ,pentru fiecare dupa preferinta!
Am lipsit dar aduc motivari,mi-a murit calculatorul la munca,trebuie reinstalat windows-ul si nu am ajuns la fete seara,am ramas la Ploiesti pt scoala.Iar ieri am fost la Buzau,am facut parastas de 3 ani pt bunica meaMi-am amintit ca la inmormantare abia aflasem ca sunt gravi su Stefi...

La Multi Ani,sanatate si multe,multe bucurii pentru
Nicolas Mihai,baiat de sirena Pufymic

Asa ca azi sunt la dispozitia dumneavoastra sa va servesc cu ce va doriti!
fetele,merg sa fac aranjamentele de dimineata si apoi revin cu cititul din spate!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Multumim de urari Cryna ,de ambele,si cele de aici si de cele personale.
Sigur ca fac cinste,am prestat deja,am motivat si absentele si acum mai am de recuperat.Fug sa potolesc trupa si revin.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok., Nicoll. Inteles si motivat absentele . Multumim de tratatie ! Numai bine si o duminica frumoasa s-aveti!


Mergeti la vot azi?




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele gata.am votat!Am exercitat si de aceasta data dreptul cetatenesc,cu tot cu fete dupa mine.Acum astepta sa vedem ce alesera romanii...
Iar acum,asa cum am promis,venim cu meniul de la pranz:salata de vinete cu rosii,mamaliga cu branza si smantana,sarmale cu mamaliga,vin rosu sau alb,must si/sau suc.Va poftim,va asteptam,pinem si ceva dulce,asa ca va dorim pofta buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hellooooo, sirenelor!!! Pe unde umblati??? Doar io si Nicoll bantuim pe aici??? Haideti la partyyyyy !!! Uitati ce meniu supergustos are Nicoll !!! &
Plusez si io cu o felie sanatoasa de pizza supermixta "homemade" si un pahar de bere rece , daca ma mai primiti ... si cu o dedicatie muzicala :




PS - votaram si noi, bineinteles ...


la toate si o duminica frumoasa in continuare!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna superba povestea Mosului,le-am citit si fetelor,foarte frumoasa!!!Multumim!
Si sigur ca merge si meniul tau!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput