Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *18*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Sa va spun cum a fost cu trenul si apoi ma duc, ca se trezeste puiul.
Am calatorit deci de la Bucuresti la Piatra Neamt si înapoi cu intercity si am facut vreo 5 ore jumatate, cu jumatate de ora mai mult decât alta data . Trenul nu era plin (sunt vagoane din acelea deschise, nu cu compartimente), dar si putinii pasageri care aveau locuri pe lânga noi au preferat sa se mute când au vazut ce scot din wrap. Controlorul s-a oferit sa ne mute daca ne va fi frig, dar nu a fost cazul. Am avut o pernuta dreptunghiulara, pe care l-am pus pe Simon pe genunchii nostri (fata în fata), îmbracat în haine de casa, cu un hanorac cu gluga, fara caciula, si o paturica pe picioare. A dormit tot drumul , si la dus, si la întors, cu scurta pauza pentru papa. La întoarcere l-am si schimbat in somn, pe un scaun pe care am pus o aleza. Ma pregatisem si pentru eventualitatea unui plâns neostoit cu o doza importanta de calm imperturbabil, caci mai stresant ar fi fost pentru ceilalti, decât pentru puiul meu care trebuie sa creasca si sa vada lumea. Nu a fost nevoie sa-mi consum rezerva.
Ei, dar ne-a mai venit o idee, asa ca am facut o mica deplsare, de vreo 50 de km, si cu autocarul pâna la Roman. Era plin. Simon a dormit tot drumul în wrap la tati, în muzica, aglomeratie... Super.
Mai mergem si alta data.
Oricum, în urmatoarele rânduri va trebui sa mai închiriem un prieten, caci n-o sa mai avem cu cine lasa pisicile (avem doua) si ne vor mai trebui un rând de brate.
Avem noroc de un copil bun, dar stiu ca suntem si usor plecati cu sorcova... Dar, asa zarghiti ne vom creste puii.

Mamica lui Simon (19.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Buna dimineata,
Maria avem vreo 8 copii invintati , plus mamicile lor,pana anul asta i-am facut ziua la loc de joaca special amenajat dar anul asta a insistat ca vrea acasa cu prietenii ,asa ca m-am conformat chiar daca dupa o sa fie dezastru in casa.Cu botezul e stabilit pe data de 13 decembrie la 13,30 nu imi trebuie multe iar lumanarea o cumpara de la birerica acolo si o impodopeste mama mea pe loc;cum mai e micutul Aidan?I uram si noi la mai multe lunite ,piticului

Dananagie, tare rau imi pare ca esti asa de stresata cu copilasii , nu prea stiu ce inseamna dar te cred se simte din postarea ta ca esti suparata, te imbratisez cu drag si sper cat mai curand sa se termine toate cele rele;

Blankar, mai bine asa sa te linistesti si tu;

Clau, ce mamica implinita si fericita am simtit in mesajul tau plin de optimism , sa va dea Dumnezeu numai bine si fericire la toti 4;

Elisa Andreea, Natalia, Nicholas Tom, Doris Maria, Erica, Alex si Razvan si Juliala cat mai multe lunite sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii

Happy uka , foarte frumoase pozele iar Carina este o printesa mica scumpa;
Eu nu prea am timp de forumeala acum intru la curatenie ca e dezastru si maine e petrecerea lui Iulia si cu isabella nu stiu cat ma lasa sa fac si cat nu.Iulia mi-a facut iar febra azi dimineata e plina de bubite la gurita sarcuta de la febra , sper sa-i treaca in curand deocamdata doar pe sfantul paracetamol stam.
Imi cade parul intr-o veselie cate un pum mare pe zi , pana la primavara cred ca chelesc sigur.
Am fugit va pupam cu drag si ne vedem mai tz.

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Spor la curatenie, Claudia!
Va sarut si eu pe toate, sa aveti o dupa-amiaza placuta!

Mamica lui Simon (19.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna ziua si de la noi!
Happy Uka foarte frumoase pozele cu Carina. Am trimis si eu o poza pe mail-ul comun pentru panou.
Croco foarte frumoase sunt pozele de la botez iar fetita este o scumpa. Noi inca asteptam sa ne soseasca pozele din provincie ca nu se indura nimeni sa vina cu ele.
Danangie te pup si poate ar fii bine sa-ti angajezi o femeie pentru menaj sau care sa te ajute putin macar ca te relaxezi putin. Amandoi copilasii sunt micuti si cred ca iti mananca toata energia si tot timpul. Eu una recunosc ca am un super linistit copil, daca papa si ma joc nitel cu el doarme tun.
Aida multam de capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Eu am cateva intrebari ... daca poate cineva sa imi dea si mie o solutie sau ceva asemanator.

1. cum/unde lasati copilul cand e treaz si trebuie sa faceti treaba?
eu una nu mai pot de brate si de spate (6 kg de zbantuiala ).

2. cum il adormiti? eu una nu mai pot de brate si de spate (6 kg de zbantuiala ).

3. caruselul muzical chiar functionaeza? as vrea sa cumpar unul.

4. as vrea sa cumpar un marsupiu, sa pot sa il car si sa am mainile libere. ce imi recomandati?

saru mana anticipat pentru suport...o mama care nu prea mai are "baterii"

====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

Bogdan Teodor Constantin - comoara noastra

http://bisisica.blogspot.com/
Mai multe poze pe blog! Va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ufff,mai fetelor de 3 zile incerc sa recuperez si tot nu mi-a ramas nimik in cap,recunosc ca ultimile paginile doar le-am trecut cu privirea
DANANGIEimi pare rau ca MATIIA inca mai are colici si sper sa va reveniti cat de repede si tu sa fi mai linistita
HAPPY_UKA nu cred ca sa suparat vreo fata ca ai luat poze,eu nu am fost pe faza cand sa vb de colaj si aseara ma uitam ca proasta sa vad unde e baiatul meu,am dat de vreo 3 ori la toate pozele de colaj si nimik,ma gandeam ma ce d-zeu nu imi mai recunosc copilul????????!,o sa iti trimit si eu poza cu IRI sau poti sa iei tu una din album
Referitor la temperatura,mie mi-a zis o prietena care are si ea doi copii,ca temp luata in fundulet e mai scazuta cu 5 grade decat arata,de ce? habar nu am....daca ea greseste ,gresesc si eu
Am vazut toate pozele,pe moni cu dragoselul,pe nela cu curcanu,pe david cu sonia(adevarat barbat si finuta d-soara),pe anna ellenutei,pe erik al aidei care gonganea de mama focului,pe ebru ursuletu roz si restul,toti copii niste frumosi si mamicile deosebite
Eu ieri,i-am dat baiatului suc de morcov cu mar,10 ml,dat pe razatoare si stors prin tifon,ia placut si l-ar fi mancat pe tot 30 ml dar am zis sa-l obisnuiesc usor usor.recunosc ca ii mai dadusem inainte cate o lingurita doua si supica si nu prea am avut probleme cu el,adica nu a fost mai rau cu colici ca inainte.
As vrea sa-mi amintesc tot ce am citit dar nu pot,greu cu mintea asta...am si baiatu pe picioare si scriu,mai dau un pic de perna cu mainile si tot asa
La botez a fost super frumos,la noi a fost primul eveniment mare in familie si o sa vedeti ca ne-am gatit de gala,eu v-am zis ca mi-am schimbat culoarea,astept opinii
VA dulce si sper sa revin azi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Sunt ametita rau,vai de mine
Linkul la poze

http://good-times.webshots.com/album/575735007wSZWLU



D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mada, ce frumoasa esti si ce bine semeni cu sora ta! Irinel e delicios!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Multumesc, Mami si Pisa, sper sa ma si lase Isabella sa am spor;
Wow, Crocodana acum am vazut pozele de la botez absolut superbe iar Amalia a fost adorabila ;

Am vazut si pozele lui Madalina, mami , ce bine arati esti o dulcica, iar Irinel a fost incantator un adevart cavaler cu costumasul lui cu papion , superb ;
Si ca tot nu am mai pus de mult poze va punem doua recente una aici si una aici, am fugit la treaba.

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mami si pisa imi place cum gandesti! sper sa povestim mai des; o dupa masa placuta si mai ales linsitita!

Mada felicitari pentru botez! Irinel este un puiut adorabil..ce atent se uita la tine dragul de el! iar tu mami, arati f bine! mi-au placut floricelele din par

Pusi pentru frumoasa Isabella si pentru mamica! spor mult!



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput