Care l-ati votat pe Iliescu in 2000?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui danielag


ladyJ, vad ca accept nu vrea fidelitate, vrea doar sa puna niste etichete de ipocrizie. Presupun ca de la ea situatiile sunt similare pana la confundare.





Dar ipocrizie din partea celor care s-au considerat atunci indreptatiti sa-l voteze pe Iliescu iar acum vin cu totul felul de sloganuri ieftine , este din plin.





moahhh...adica sunt ipocrita. Ipocrizia mea se refera la niste evenimente petrecute cu o distanta de NOUA ani intre ele, si nici macar cu aceleasi personaje. NumaŽ unul a ramas, vesnicul Ilici.Care, in functie de cu cine il compari poate fi very very bad sau doar bad.

Accept...ia sa facem noi o paralela. Tu, in viata ta, ti-ai schimbat vreodata opinia despre un anumit cineva sau ceva? Ti s-a intamplat de exemplu sa te indragostesti de un barbat,de care, dupa vreo noua ani sa-ti dai seama ca defapt te enerveaza , te anuleaza, te prosteste si nu-l mai poti vedea in ochi? Ti s-a intamplat vreodata sa fii DEZAMAGITA de ceva sau pur si simplu sa iti schimbi parerea cu privire la o persoana, fapt, etc?

Daca NU, atunci da-mi voie sa-ti spun ca, constanta gandurilor, sentimentelor si viziunii asupra lucrurilor este un lucru ANORMAL.Cica oamenii cu cognitie sanatoasa se RAZGANDESC, ca doar de aia gandesc:-)

Daca DA, esti ipocrita, dupa propria-ti definitie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui danielag


ladyJ, vad ca accept nu vrea fidelitate, vrea doar sa puna niste etichete de ipocrizie. Presupun ca de la ea situatiile sunt similare pana la confundare.





Dar ipocrizie din partea celor care s-au considerat atunci indreptatiti sa-l voteze pe Iliescu iar acum vin cu totul felul de sloganuri ieftine , este din plin.





moahhh...adica sunt ipocrita. Ipocrizia mea se refera la niste evenimente petrecute cu o distanta de NOUA ani intre ele, si nici macar cu aceleasi personaje. NumaŽ unul a ramas, vesnicul Ilici.Care, in functie de cu cine il compari poate fi very very bad sau doar bad.

Accept...ia sa facem noi o paralela. Tu, in viata ta, ti-ai schimbat vreodata opinia despre un anumit cineva sau ceva? Ti s-a intamplat de exemplu sa te indragostesti de un barbat,de care, dupa vreo noua ani sa-ti dai seama ca defapt te enerveaza , te anuleaza, te prosteste si nu-l mai poti vedea in ochi? Ti s-a intamplat vreodata sa fii DEZAMAGITA de ceva sau pur si simplu sa iti schimbi parerea cu privire la o persoana, fapt, etc?

Daca NU, atunci da-mi voie sa-ti spun ca, constanta gandurilor, sentimentelor si viziunii asupra lucrurilor este un lucru ANORMAL.Cica oamenii cu cognitie sanatoasa se RAZGANDESC, ca doar de aia gandesc:-)

Daca DA, esti ipocrita, dupa propria-ti definitie.






Imi pare rau, nu mi-am notat userii care ii acuza pe votantii lui Geoana de simpatii comunsite, pe Doina Cornea de lipsa de onoare, etc. Deci nu stiu daca faci parte dintre ei. Caci la asta se refera ipocrizia, nu la faptul ca unii l-au votat pe Iliescu si s-au razgandit. Nu este nicio problema din punctul asta de vedere, atata timp cat intelegi ca si altii au dreptul sa il voteze acum pe Geoana, chiar liberali sau taranisti sau anti-comunisti fiind. Este tot un vot anti-ceva.

Oricum, important nu este ca userii la care ma refer sa vina sa semneze condica, pentru mine e suficient daca si-au amintit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

accept, cred ca n-ai inteles. Multi din cei care l-au votat pe Iliescu in 2000 nu l-au votat din simpatie (comunista, sau nu). Rationamentul expus mai sus are mari hibe.

De fapt, ce vrei tu sa demonstrezi cu topicul asta? Nu de alta, dar nu te pot urmari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mi-am anulat votul atunci caci nu am putut niciodata sa votez cu Ilici...asa am vrut sa fac si acum, insa pinocchio si sleahta lui m-au convins cat de ticalosi sunt si ca TREBUIE sa merg si sa votez. clar, nici acum cu iliescu.
pe liceul iulia hasd

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mi-am anulat votul atunci caci nu am putut niciodata sa votez cu Ilici...asa am vrut sa fac si acum, insa pinocchio si sleahta lui m-au convins cat de ticalosi sunt si ca TREBUIE sa merg si sa votez. clar, nici acum cu iliescu.


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

accept, cred ca n-ai inteles. Multi din cei care l-au votat pe Iliescu in 2000 nu l-au votat din simpatie (comunista, sau nu). Rationamentul expus mai sus are mari hibe.

De fapt, ce vrei tu sa demonstrezi cu topicul asta? Nu de alta, dar nu te pot urmari.


Ba tocmai ca am inteles. Deci nici cei care il voteaza acum pe Geoana nu il voteaza din simpatie (comunista, sau nu). Ce e asa greu de inteles? Asa ca mai usor cu acuzatiile si responsabilizarea (asa, in general, nu ma refer la cineva anume).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:


[/quote]

Deci nici cei care il voteaza acum pe Geoana nu il voteaza din simpatie (comunista, sau nu).
[/quote]

Adica tot electoratul lui Geoana voteaza efectiv impotriva lui Basescu? Mi-e si frica sa intreb ce ar alege actualul electorat a lui Geoana daca in turul doi ar fi fost Basescu VS Vadim sau Basescu VS Becali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui inaioana

Accept, stim deja (ai mai spus la alt subiect ca ai votat cu Vadim) ca faptul ca votezi cu Geoana e in cazul tau un progres serios. Eu am apreciat, pe cuvant.
Subiectul asta nu are sens, e o provocare absurda la care sper sa nu rapunda prea multi.


1. Te rog sa citezi unde am spus ca am votat cu Vadim. Nu aveam cum sa spun asta.

2. In numele cui vorbesti? Observ dupa conjugarea verbului 'a sti' ca reprezinti opinia mai multor persoane.




1.Ai scris atat de mult in ultimele zile incat nu imi voi pierde ore sa rasfoiesc toate mesajele, lasand la o parte ca poate l-ai editat intre timp. Imi aduc aminte ca ai spus asta pentru ca m-a frapat alaturarea Vadim - Cernea.Plus ca era intr-un mesaj in care introduceai exact ideea din acest topic, care este un sofism evident.

2.Nu m-as grabi cu mentionarea unor argumente bazate pe gramatica daca as fi autoarea unui subiect care cotine un dezacord in titlul lui.
Consider ca nu sunt singura ce vede in succesiunea Vadim-Geoana un progres de cultura politica si imi rezerv dreptul de a nu da mai multe si inutile alte explicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inaioana

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui inaioana

Accept, stim deja (ai mai spus la alt subiect ca ai votat cu Vadim) ca faptul ca votezi cu Geoana e in cazul tau un progres serios. Eu am apreciat, pe cuvant.
Subiectul asta nu are sens, e o provocare absurda la care sper sa nu rapunda prea multi.


1. Te rog sa citezi unde am spus ca am votat cu Vadim. Nu aveam cum sa spun asta.

2. In numele cui vorbesti? Observ dupa conjugarea verbului 'a sti' ca reprezinti opinia mai multor persoane.




1.Ai scris atat de mult in ultimele zile incat nu imi voi pierde ore sa rasfoiesc toate mesajele, lasand la o parte ca poate l-ai editat intre timp. Imi aduc aminte ca ai spus asta pentru ca m-a frapat alaturarea Vadim - Cernea.Plus ca era intr-un mesaj in care introduceai exact ideea din acest topic, care este un sofism evident.

2.Nu m-as grabi cu mentionarea unor argumente bazate pe gramatica daca as fi autoarea unui subiect care cotine un dezacord in titlul lui.
Consider ca nu sunt singura ce vede in succesiunea Vadim-Geoana un progres de cultura politica si imi rezerv dreptul de a nu da mai multe si inutile alte explicatii.


Alaturarea Vadim-Cernea era facuta in contextul in care vorbeam despre manipularea din sondaje. Atata tot.

Deci inteleg ca nu vorbesti in numele mai multor persoane ci doar ai facut un dezacord gramatical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nu, eu nu fac niciodata dezacorduri gramaticale. Tu ai un dezacord gogonat in titlul subiectului tau.
Daca ai si citi mesajele la care raspunzi, ai reusi sa raspunzi si cu sens.
Am explicat deja ca "nu sunt singura care" , pe cale de consecinta se subintelege ca suntem mai multi, in mod firesc si spre deosebire de tine in titlul subiectului, am acordat corect si ti-am si raspuns deja la intrebarea la care te-ai trezit ulterior sa iti raspunzi singura.
q.e.d.

Mergi la inceput