celule stem putine, cum se calculeaza tarifele?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraza spune:

angelli, depinde de fiecare companie in parte ce politica aplica pentru plata recoltarii celulelor stem. De exemplu, unele companii nu stocheaza sangele daca celulele sunt sub un anumit numar, tocmai pentru ca mostra respectiva nu poate fi atat de mult multiplicata astfel incat sa fie apta pentru un posibil transplant. Insa unele companii stocheaza orice cantitate, in speranta ca se vor putea multiplica mai mult de 10-15 ori, asa cum a zis si mihaser.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaIna spune:

cei de la cluj pastreaza sangele placentar care contine celulele stem ... nu pastreaza doar celulele ... din cate am inteles, din cauza asta se tine cont de Kg. Eu am facut contract cu StemCelexion. Prelucrarea , separarea si stocarea celulelor are loc in Germania. Depozitarea tot in Germania.
Sper sa nu regretam vreodata faptul ca am ales o firma sau alta pentru pastrarea celulelor copiilor nosti. Sanatate !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu i-am recoltat fetitei mele in noiembrie 2007,si tot asa,nu ajung numai pt o greutate de 15 kg.Sper sa nu avem niciodata nevoie de ele.Si am platit 12,7 milioane parca,nu intreaga suma.Mi se pare ca au fost foarte corecti.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaIna spune:

Corecti erau daca separau celulele stem si le depozitau doar pe ele ... parerea mea.

Mergi la inceput