Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Eu merg la Stretean Adrian. La el m-am dus de la inceput...de cand mi-a spus endocrinoaloaga ca nu pot face bebe. Eu am o parere buna despre el, cel putin cu mine este ok. Intr-adevar fiecare consultatie costa... dar totusi ma gandesc ca e bine sa am un dr aici, cu toate ca vreau sa nasc la Brasov.
Legat de scurgeri... eu inca nu am avut nici o scurgere maronie sau rosie...sper sa nici nu am. Dr. mi-a dat duphaston pt ca sunt trecuta de 30 de ani, asa a zis! Dar... mi-a spus ca daca cumva ma doare burta mai tare sau spatele, sau daca am vreo scurgere maronie sau rosie sa ma duc urgent la el.


7+

Poze

Strumphuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Apropo de vitamine...si eu iau elevit si pe langa mai iau acid folic 0,6. Luam acid folic dinainte sa-mi prescrie dr elevit... asa ca l-am luat in continuare.


7+

Poze

Strumphuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Multumesc fetele, atunci o sa iau in continuare pana acum am luat ambele!
Stefania daca il ai ceas iti functioneaza bine ovarele nu ai de ce sa iti faci griji, si eu am avut acum cateva zile o scurgere alb roz foarte usoara vreo ora, si medicul mi-a spus ca e pe baza hormonala, nici aici nu dau progesteron decat in cazul inseminarii a fivului si problemelor, eu aveam acasa si am pus preventiv cateva zile 100 mg, pentru linistea mea! Rau oricum nu face decat atunci cand iei foarte mult incetineste productia proprie si este mai greu de scos din tratament! Si eu aveam cm de 28 de zile!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

yo nu iau nimic inca...e o problema asta??? maine ma duc iar la eco si dupa vedem ce zice dna dr

+4 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Romibo, stai linistita, eu luna viitoare fac 36 ani, dar e doar o cifra in buletin, cu debla sunt de 15 ani! Important e cum te simti, si vei trai mai mult! Eu ma simt zuza rau asa ca nu mi-e de nimic, nici de boli nici complicatii! Si va fi bine pana la capat pt ca asa cred si asa va fi!
Ooana, si eu am pus 2 kile, mi se pare f mult, retin lichide e clar, asa ca sunt la regim, fara dulciuri, fainoase, sare, 4 kile apa. Asta e, ma ia cu tremurici de foame, dar nu se paote chiar asa! Pai daca iau sapt si kilu, pana la sf ma deplasez cu targa!
Ancuto, habar n-aveam ca Iosup nu mai are drept de parafa, d'aia nu mai era la CMU! Super tare! De la care i s-a tras pocinogu? ca aflasem de mai multe rateuri.
Lia73, am scris mai devreme ca eu am anuntat la munca si resurse inca din sapt 5, pt a ma putea invoi la consultatii mocca, sa nu-mi iau zile de conced. Eu nu inteleg reticenta de a nu anunta la munca, ce pot sa-ti faca? Legea te apara suficient.



Shery +6 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Datele lipsa din listuta:
Data nasterii: 23.03.1979.
Dr cu care voi naste: Corina Grigoriu si cred ca voi naste la Maternitatea CMU. Data trecuta am nascut la Municipal cu acelasi medic. Nu a fost o exprienta neplacuta insa as prefera sa fiu intr-un loc mai sigur.

In rest ma simt o ideea mai bine. Ieri pana dupa-amiaza mi-a fost tot asa rau si am preferat sa stau doar in pat. Eu deocamdata i-au doar acid folic de 5 mg. O sa vedem ce si cum dupa ce imi ies analizele.
Va imbratisez! Sa aveti o zi minunata!
Cum ati petrecut ieri? Eu v-am zis...am zacut in pat si am profitat de faptul ca tati s-a ocupat all day de Ale. Dimineata a dus-o si la parada.

Edit: Lia, ar trebui sa iei acid folic de 5mg. E foarte bun acum cand se formeaza sistemul nervos al copilului. Uite aici un articol sa citesti: http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=296

Larisa 6+ si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai nu mai face eco decat la Fortis ca il tine nea Tutu in carca si fara parafa.Nu stiu cine i-a facut figura dar era si momentul ca prea dadea rateuri.
Si eu acu la cine fac eco?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

hop si eu

Nu am mai intrat zilele astea. Eu ma simt cam aiurea, nu as putea spune exact ce nu e bine, dar am o stare generala proasta. Vineri am fost la restaurant sa mananc supica de pui si clatite (imi era o pofta!) si de bine de am mancat, am tot. In rest ma lupt cu greturile si ceva dureri de cap. Am zacut zilele astea!

Imi pare rau prin ce trec fetele care au pierdut sarcina. Stiu prin ce treceti; am fost si eu in situatia voastra in august. Capul sus si nu renuntati! Pana la urma va fi bine.

8+
Vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Romibo, stai linistita, eu luna viitoare fac 36 ani, dar e doar o cifra in buletin, cu debla sunt de 15 ani! Important e cum te simti, si vei trai mai mult! Eu ma simt zuza rau asa ca nu mi-e de nimic, nici de boli nici complicatii! Si va fi bine pana la capat pt ca asa cred si asa va fi!
Ooana, si eu am pus 2 kile, mi se pare f mult, retin lichide e clar, asa ca sunt la regim, fara dulciuri, fainoase, sare, 4 kile apa. Asta e, ma ia cu tremurici de foame, dar nu se paote chiar asa! Pai daca iau sapt si kilu, pana la sf ma deplasez cu targa!
Ancuto, habar n-aveam ca Iosup nu mai are drept de parafa, d'aia nu mai era la CMU! Super tare! De la care i s-a tras pocinogu? ca aflasem de mai multe rateuri.
Lia73, am scris mai devreme ca eu am anuntat la munca si resurse inca din sapt 5, pt a ma putea invoi la consultatii mocca, sa nu-mi iau zile de conced. Eu nu inteleg reticenta de a nu anunta la munca, ce pot sa-ti faca? Legea te apara suficient.



Shery +6 si inimioara Alesia (30.10.2007)



yo m-am referit sa nu fie prea devreme ....zic si yo dar maine cand vin de la eco ii pun hartia pe birou

+4 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

Buna fetelor
Noi ieri am fost cu nasii in Bulgaria, sa vizitam cateva manastiri. A fost cam obositor si colac peste pupaza am avut si eu o secretie roz.azi am fost la control si abia vineri merg la eco.sper sa fie ok ca m-au apucat toate gandurile
Ma apuc de recuperat ca v-ati miscat repejor

------------------------------------------------

4 +
DPN 06.08.2010

Mergi la inceput