Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Putina obiectivitate n-ar strica. E vorba despre mitinguri electorale, atat la Timisoara cat si la Bucuresti. Sunt caracteristice campaniei electorale si s-au tinut cu fiecare ocazie de acest gen (mai mult sau mai putin spontan). In schimb se vorbeste aiurea despre violenta sau proteste. Banuiesc ca intre timp v-ati lamurit ca nu au existat manifestrai violente iar termenul 'protest' e folosit abuziv. Pana una alta e o tara libera si chiar si in Timisoara are dreptul sa intre oricine asumandu-si consecintele in functie de scopul pentru care s-a dus acolo. Dar daca sunteti asa entuziasmati de ce mai stati acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai io's prea departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Tara noastra a ajuns teren de joaca pt interesele unuia sau altuia. Televiziunile importante apartin unora dintre jucatori. Fiecare isi prezinta jocul ca fiind cel mai bun, omitand sa vorbeasca si despre calitatile celuilalt, dar inventand defecte de comportament...
Tocmai de aceea au iesit "golanii" in strada sa protesteze impotriva unei asemenea manarii / prosteli pe fata.
Eu nu sunt pro Basescu, dar ceea ce face clica din spatele lui Geoana, ma inspaimanta. Sunt atat de plini de ei, traiesc in lumea lor mica si mult prea indestulatoare, incat au impresia ca noi suntem niste vite pe care le pot mana la stanga sau la dreapta cu o singura miscare din bici.
Inca nu stiu cu cine voi vota. Nu stiu ce ar putea aduce nou tarii noastre Basescu, mai ales ca avut 5 ani la dispozitie sa dovedeasca ca este capabil sa ne ajute "sa traim bine". Probabil ca il voi vota pe el, fiindca lipsa de scrupule / de moralitate / de bun simt de care a dat dovada clica, ma ingrozeste.
Sper ca urmatorii ani sa fie mai asezati dpdv economic/politic si sa nu mai fie atata haos.


allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Ca sa fiu mai clara, pe ce post TV au spus ca in piata sunt ministrul educatiei si consilierul lui Basescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Ca sa fiu mai clara, pe ce post TV au spus ca in piata sunt ministrul educatiei si consilierul lui Basescu?


Scrie pe hotnews.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-6593045-aproximativ-500-oameni-protesteaza-piata-universitatii.htm ...aici s-a scris informatia care te intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mi se pare anormal ca dupa 20 de ani de democratie sa se iasa iar in strada pt ceva, orice. Daca in atatia ani n-au fost in stare sa faca ceva sa mearga, mie mi-e sila si n continuare voi anula votul. Numai sa ma impresioneze ceva prea tare si-am sa aleg basescu. Geoana in nici un caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Multumesc, Copiloi. Dar asta nu inseamna ca PDLul a organizat protestul? Si la Timisoara au fost identificati 4 membri PDL in multime. Am inteles ca au fost peste o mie de oameni care protestau, sa fie asa de tare PDLul incat sa adune oamenii asa cat ai bate din palme? Mai ales ca au iesit revolutionarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Scuze, am pus un semn de punctuatie aiurea ca sunt cu un ochi si urechile la TV. Am vrut sa spun ca nu PDLul a organizat protestul, dar e firesc ca sustinatorii lui Geoana sa arunce in spinarea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Multumesc, Copiloi. Dar asta nu inseamna ca PDLul a organizat protestul? Si la Timisoara au fost identificati 4 membri PDL in multime. Am inteles ca au fost peste o mie de oameni care protestau, sa fie asa de tare PDLul incat sa adune oamenii asa cat ai bate din palme? Mai ales ca au iesit revolutionarii



Eu zic sa nu fii sigura pe nimic

Uite ce scandeaza cei adunati (de altii) in piata universitatii, si o sa recunosti 100% sloganurile PDL (Geoana cu Moscova, jos mogulii bla bla....)


Mergi la inceput