Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Am editat pt ca nu vreau sa ma mai contrazic cu nimeni.

Am vrut doar sa va spun ceva ce se intampla acum.

O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Dupa operatiunea "Basescu si copilul" ,in care Patriciu a folosit un copil in mod scandalos si imediat dupa ce au aparut date ca aceasta nu este o reusita a abandonat pista,urmeaza operatiune"Mirceacrinantonescugeoanaiohannis" nu a fugit,iar cei care l-au huiduit si i-au cerut sa vina se le vorbeasca ,nu sa se ascundareprezinta electoratul lui TB ,stiti voi care,ala peste care a turnat zoaie liberalul Orban.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Ba mai mult, ar fi cazul s-apara o alta inregistrare (eventual inregistrata in vreun studio ca sa fie cit mai sigur pentru musiu geoana), in care sa ni se arate cum lumea striga: geoana, te iubim, geoana, te dorim

Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Candidatul PSD a īncercat s#259; le vorbeasc#259; oamenilor, dar a fost huiduit. Protestatarii strig#259;: "Au vāndut #355;ara #351;i acum vin aici! Hooo!", "Ru#351;ine, rusine s#259; le fie!". Pe un ecran amplasat pe scena din Pia#355;a Operei se difuzeaz#259; discursurile celor trei, iar ecranul a fost "bombardat" cu ou#259;.

Geoan#259;, Antonescu #351;i Johannis au plecat din cl#259;direa Operei pe u#351;a din spate.

Primarul Timi#351;oarei a īncercat, f#259;r#259; succes, s#259; calmeze spiritele.

sursa aici http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/878093/Proteste-la-Timisoara-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

puteti urmari si pe twiter
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6591944-cum-vad-evenimentele-timisoara-twitter-timisoara-1989-redivivus.htm

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Din nefericire postul Realitatea este de partea PSD-istilor, nu te poti baza pe ce spun ei. Greseala a fost a lui Geona ca a avut tupeul ca tocmai astazi de ziua nationala sa mearga la Timisoara ca sa isi sustina prostiile lui si sa fac pactul "vietii". Tocmai la Timisoara unde lumea a iesit in strada atunci la revolutie. Mare greseala !

In plus e usor sa dai vina pe PDL ca e capul tuturor rautatilor si organizatorul acestei manifestatii...dar tot ei (cei de la Realitatea) spun ca membrii pdl sunt aproximativ 100 de persoane si acolo sunt mult mai multe persoane. Atunci intrebarea normala care trebuie sa se puna : restul cine sunt ? De ce nu accepta ca s-ar putea sa fie doar simpli oameni, pur si simplu revoltati pentru ca de eforturile lor din 1989 se alege praful?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Reti sa va mai zic de la locul faptei intrebati-ma si cat am baterie o sa va raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Diseara ,la Realitatea vine catindatul Mirceacrinantonescugeoanaiohannis care a fugit de la Timisoara prin spate si ne va spune ce frumos si bine o sa fie in Romania lui.Cum va uni el tara divizata de monstrul dictator.
lui Mircea Geoana +...+.... pentru fuga prin spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Fuga prin spate=lasitate
Fuga de confruntari electorale=lasitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

De aseara spuneam ca PSD-ul incearca sa marcheze un punct important la Timisoara, in decembrie....cam mare tupeul.

Basescu nu este presedintele care mi l-as dori, nici pe de parte...am votat cu Antonescu in primul tur.
Dar PSD? Nu multumesc. Mi-a ajuns.

Bravo Timisoara!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput