Pufuleti 01.02-2010 (60) Hai Andre_lina!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Nu mi-a iesit chiar morcovel. Trebuie sa mai lucrez la el.

Acum 32+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 8 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire







mda, mie imi pare unul sectzionat pe lung, fix la jumate, dar avem timp sa ne antrenam...

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor m-au luat asa niste emotii...offfff

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

ADRELINA mult curaj ca va fi bine!!!
Ce emotii o sa avem de acum fetelor. Doamne ajuta sa fie bine.

Tana cu Toma (10.11.2001) si 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetelor m-au luat asa niste emotii...offfff

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze





pentru andrelina...sunt alaturi de ea...

36+ Luca Alexandru

poze

lucruri bebe

AMR 1+ saptamani..aoleu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lillyka


eu nu vreau sa scot majoretele pentru andrelina...
sa mai stea un pic la caldurica al ei...
si nu are cum sa aiba 36 si 4 zile...ea are DPN pe 31.12, eu am pe 27.12 si abia am implinit ieri 36 saptamani, ea calculeaza dupa ecografie si nu e tocmai corect, deci sa il mai tina la caldurica macar o saptamana...mai bine sa ne rugam sa il tina o saptamana la caldurica decat sa il scoata afara...

36+ Luca Alexandru

poze

lucruri bebe

AMR 1+ saptamani..aoleu...


lylika, asa e, ai dreptate. toate vrem sa stea bebe al ei la caldurica pana e ...dupa carte, dar vrem in acelasi timp sa o sprijinim cumva, nu conteaza ce emoticoane folosim, conteaza intentia: vrem sa fim alaturi de ea ca sa treaca de acest moment cu bine si ea si bebe, indiferent ca asta inseamna nasterea sau ...amanarea ei. toate ne dorim bebei sanatosi si la termen si trebuie sa avem incredere ca asa va fi
nu te supara pe noi ca am pus majorete, da?
uite, eu le pun "la pastrare" pana stim exact ce si cum

P.S. eu am calculat gresit probabil alea +4 zile, ca m-am uitat pe calendar si UM era joi, asa ca am calculat ca joia trecuta a facut 36 sapt....acum nu mai stiu daca e bine, ma mai uit o data si recalculez si la mine, ca sa stiu..

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lillyka

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetelor m-au luat asa niste emotii...offfff

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze





pentru andrelina...sunt alaturi de ea...

36+ Luca Alexandru

poze

lucruri bebe

AMR 1+ saptamani..aoleu...


he he

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui lillyka


eu nu vreau sa scot majoretele pentru andrelina...
sa mai stea un pic la caldurica al ei...
si nu are cum sa aiba 36 si 4 zile...ea are DPN pe 31.12, eu am pe 27.12 si abia am implinit ieri 36 saptamani, ea calculeaza dupa ecografie si nu e tocmai corect, deci sa il mai tina la caldurica macar o saptamana...mai bine sa ne rugam sa il tina o saptamana la caldurica decat sa il scoata afara...

36+ Luca Alexandru

poze

lucruri bebe

AMR 1+ saptamani..aoleu...


lylika, asa e, ai dreptate. toate vrem sa stea bebe al ei la caldurica pana e ...dupa carte, dar vrem in acelasi timp sa o sprijinim cumva, nu conteaza ce emoticoane folosim, conteaza intentia: vrem sa fim alaturi de ea ca sa treaca de acest moment cu bine si ea si bebe, indiferent ca asta inseamna nasterea sau ...amanarea ei. toate ne dorim bebei sanatosi si la termen si trebuie sa avem incredere ca asa va fi
nu te supara pe noi ca am pus majorete, da?
uite, eu le pun "la pastrare" pana stim exact ce si cum

P.S. eu am calculat gresit probabil alea +4 zile, ca m-am uitat pe calendar si UM era joi, asa ca am calculat ca joia trecuta a facut 36 sapt....acum nu mai stiu daca e bine, ma mai uit o data si recalculez si la mine, ca sa stiu..

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!



Nu te mai chinui! Incearca cu asta .



33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

lillyka eu spre ex ma iau numai dupa varsta de la ecograf daca ar fi sa ma iau dupa UM ar trebui sa nasc cu 2 sapt mai devreme. Plus ca eu cred ca data de la eco e cea mai buna. Si dr meu la fel. Se uita numai la DNP-ul si masuratorile de la eco.

29+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Of, nu pot sa cred ce citesc de Andre_lina! Sper sa fie totul in regula, indiferent ca naste sau nu acum, important e sa fie amandoi sanatosi!

Andre_lina, tinem pumnii!!!

Ratusca 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

hai ca am sunat-o, ca nu mai rezistam
raport:
nu a gasit niciun dr. din cei "programati" ca sunt in zilele "fara plata" ff multi de necrezut in ce tara de kk traim cu "fara plata" la medici si spitale
. dar e Ancar de garda (eu stiu ca e ok ca dr..), la consult: col ff scurtat (nedilatat), membrane intacte, bebe coborat.
au pus-o in sala de pretravaliu, pe perfuzii doar cu diazepam, ca no-spa luase destule... asa ca o doare rau in continuare (zice ca ei i se pare ca are contractii cam la 10 minute).
bebe e bine, monitorizat. si ea e mai bine. i-au zis ca dupa calculele lor are fix 36 de sapt si ca ar fi bine sa mai stea macar 2 zile.daca nu se poate,e increzatoare ca bebe avea 2100g acum o luna

singura chestie nasoala e ca in salile astea de pretravaliu vezi si auzi tot felul de chestii bune sa te bage in sperieti, i-am spus sa "inchida ochii si urechile"

Cris, 32+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 7 sapt.!!

Mergi la inceput