Rugaciune colectiva pentru a avea prunci buni (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sf.Apostol Andrei, sanatate multa si implinirea tuturor dorintelor !

Madutz scump, La multi ani, sa fii sanatoasa, fericita si binecuvantata in cel mai scurt timp cu bb sanatos .



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetele si LA MULTI MULTI ANI celor ce poarta numele Sf Andrei, sa aveti o zi minunata plina de zambete

cami_antonia, Doamne Ajuta!

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Ziua buna fete si Cipicah,

Grija ce-mi purtati sa va fie rasplatita

La multi ani celor ce poarta numele Sf. Andrei!

Permiteti sa va retin atentia cu povestea de viata a unor prieteni dragi care au un baietel, iar in martie 2007 or pierdut o fetita la 5 luni si jumatate de sarcina. Cand isi pierdusera speranta de a mai avea un prunc, in 2009 dupa Postul Sf. Pasti, Domnu' o facut sa aibe un test de sarcina pozitiv. Copilul mult asteptat urma sa se nasca in ianuarie anu' viitor. Din pacate fetita s-o cam grabit si o venit pe lume ieri 29 noiembrie la doar 1300 grame cu cezariana. Parintii is disperati si se roaga ca ea sa traiasca. Haideti sa ne rugam impreuna cu ei, Nicolae si Ramona, pentru ca surioara lui Bogdan sa ramana printre noi.
Va multumesc in numele lor!
Claudia tot mai nacajita.




Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

claudia zi-le in primul rand sa o boteze
nu e nimic ca e asa mica
noi am avut un caz in odisee
asemanator
anul trecut
si acum e mare si frumoasa
are 1 an deja

sa se roage neincetat
deci
zi-ne un nume al bebelinei
sa ne putem ruga pt ea special
asta e esential


si tu?
de ce nu zici nimic?
de ce esti din ce in ce mai necajita?

am vb cu adi
il asteptau
pe medic
sa iasa
din operatie
apoi vb cu el

doamne ajuta!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Claudia.. ne rugam mult pentru micutza, acelasi sfat s-o boteze neaparat, sunt preoti care vin in spital si spun rugaciunea botezului,aveti incredere se intampla minuni tot timpul
Cami.. multe si pt Alina, sanatate multa si sa ne aduci vesti bune

multumesc tuturor pentru urari

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Claudia, cu rugaciune si credinta vor depasi peste aceasta situatie, si eu cunosc pe cineva la fel si si-a revenit baiatul.
Doamne ajuta!
Noi am reusit sa ne gasim minunea, de trei luni este la noi....are cinci ani si jumatate, nu m-am gandit vroedata ca un copil are atata dragoste de oferit. Stau si ma gandesc ca DD a fost asa de bun cu noi, nu cred ca am sa reusesc sa-I multumesc pe deplin.

o intrebare....am inceput sa citesc psaltirea, cum e? nu trebuie sa citesti mai mult de trei psalmi pe zi?....parca asa am inteles de la un preot la sfarsitul slujbei.
Sanatate multa si post usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

celor care poarta acest nume frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

seara buna.

Doamne ajuta tuturor celor care sunt in nevoi.

LA MULTI ANI pentru ANDREI si ANDREEA!

link: Sfantul Andrei - Apostolul lupilor


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Sfantului Andrei.
Bubu73 FELICITARI pentru minunea din viata voastra. sincera mea admiratie. Poate intri sa ne spui mai multe.

Sfantul Andrei sa ne ajute tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Ii musai s'ajung la parintele Gherontie Puiu, cu orice pret... saptamana asta, traba sa ma primeasca.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput