Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Buna fetele am lipsit o zi jumatate si am avut atata de recuperat.
Ieri am luat si noi patut. Bebe a fost asa cuminte cat am fost la cumparaturi iar cand am ajuns acasa a inceput sa se agite in burtica.
Parca ar fi stiut ca facem cumparaturi pentru el.
Am pus la semnatura pozele cu patutul si hainutzele.
Unele sunt mai amri dar le-am luat de la PIC cu 50% reducere pentru ca se inchide.

31+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622775070335/" target="_blank"> Hanutze si patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hai ca am ajuns la zi!

Cris.dogarel, felicitari si s-o tineti tot asa! Sa fiti fericiti si sanatosi si sa va bucurati de copii!!! Si multumim si de tratatie!

Pe ziua de azi am ajuns in Ikea cu urmatoarele bifate (sau nu).
- cadita - foarte, foarte mica. N-am mai vazut nicaieri atat de mica. Si n-am luat.
- prosoape de baie - frumoase si de buna calitate (de la 50-70ron).
- protectii patut - mai multe modele si culori, din pacate n-am retinut ce lungimi.
- saltelute
- lenjerii multe si colorate.
- + covoare, perdelute...

Targul de carte...mult prea mare pentru mine. Si mult prea aglomerat.
Acelasi sentiment ca si Cris.dogarel in parc l-am avut si eu la un moment dat. Foarte naspa.

Si la final cumparaturile din Carefour - pentru bebe am luat o punga de pampersi de 43 de bucati pentru la spital, de la happy niste d-alea stiti voi... mie imi scapa acum (5 la set). Si un biberon nr. 1 pentru lapte. Si am uitat si o jucarioara din Ikea - zornaitoare.

Alexutzzza, trebuie s-o protejezi un picutz si pe mami. Daca nu gasesti croitorie poti incera in Titan la etajul trei unde fac tanticile alea imbunatatiri la ce-ti cumperi din magazin.

Andre_lina, Lylyka... mai fetelor, nu-mi vine sa cred ca mai e asa putin.

Roco, suntem alaturi de prietena ta. Cuvintele sunt de prisos.

Larisel, spor la treburi dar sa nu te obosesti prea tare.

Lylyka, incearca la Morarilor. Sunt foarte multe magazine care lucreaza pe comanda in zona aia. Si lucreaza foarte repede, ca au nevoie de bani!
Noi ne-am mai facut si langa Sincai, dar doar modele vazute inainte in magazin in interpretarea noastra.
Imi pare rau ca treci prin asa ceva. Sotul pana acum ii dadea in judecata. Si cu dulapul se intorceau inapoi sigur. Nu-i sufar pe oamenii care isi bat joc de munca lor.

Si explicatia pentru care am stat ieri la schimbul trei... ca de obicei insomnii. Dar de data asta in sufragerie.

Mariucasara ce mai faceti voi?

Happyela, bine ai revenit!

Sagetutza, sa te odihnesti si sa ai o saptamana buna.

Miremia, ce ti-a placut la Ikea?

Elefantica o fi venit de la Curtea de Arges?

Cris_mario nu ne serveste si pe noi cu o ciorba de potroace?




32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Mai gagici, Mylady care trecea si pe la noi cred ca e in travaliu. N-am indraznit sa citesc la odisee, dar scrie in titlu.

II dorim nastere usoara si un pui sanatos! Scoatem si majoretele?

In seara aceasta ce dezbatem? Sper ca lucruri dragute (decoratiuni si alte d-astea) nu dieta pentru alaptat, nu?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Frumoase lucrusoare Lucia! Sa le poarte sanatos bb!


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Multumesc frumos!
Bebele meu a gasit o noua jucarie in burtica: vezica lui mami.
Loveste in ea la greu.

31+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622775070335/" target="_blank"> Hanutze si patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:



Fac galagie ca vad ca a fugit toata lumea. Pai asa ajungem noi la sute de capitole?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Multumesc frumos!
Bebele meu a gasit o noua jucarie in burtica: vezica lui mami.
Loveste in ea la greu.

31+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622775070335/" target="_blank"> Hanutze si patut


Mai are un pic si gaseste si bormasina. Si cand se plictiseste sa vezi ce-o sa-i placa ciocanul....

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Am intrat si noi sa citim, dupa ce azi am fost la mami la pranz sa mancam si apoi am dat o tura pe la Real-ul din AFI Palace, sa mai vedem cate una alta.

Si ne-am intors de acolo cu o trusa mica de taiat unghiile pentru bebe, cu un set de 5 protectii din acelea de la Happy (am inteles ca se pot pune intre saltea si cearsaf, in caz de "deversari accidentale" .

In schimb am fost foarte dezamagita de body-uri, mi s-au parut fie scumpe, fie de proasta calitate (nu reuseam sa le desfac capsele acelea de pe margine, deci cred ca se rupeau dupa 2-3 utilizari). Si foarte mult body-uri cu dechidere doar jos, la Pampers, nu si in lateral. Pai cum imbrac eu copilul doar cu gaurica aia mica de jos? Ca stiu ca se enerveaza groaznic cand ii imbraci

A, si de la Sensiblu-ul de vis-a-vis am luat un biberon de sticla de la Chicco, de 150ML. Am zis sa fie, ca nu se stie niciodata cand imi vine laptele, cum ii mai las in bibe pt o masa la care nu sunt acasa etc.

Ratusca 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

A, si am uitat. Oare nu este cam frig pentru body-uri fara picior in ianuarie? Nu cumva trebuie sa ma concentrez pe salopetelele acelea cu tot cu picior si soseta? Ca tocmai m-a lovit ca nu pot sa ii dau pantaloni peste body pentru ca mai intai trebuie sa se vindece buricul si apoi mi-e mila sa il sugrum cu elastic asa de mic. Gresesc?

Ratusca 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Mai gagici, Mylady care trecea si pe la noi cred ca e in travaliu. N-am indraznit sa citesc la odisee, dar scrie in titlu.

II dorim nastere usoara si un pui sanatos! Scoatem si majoretele?

In seara aceasta ce dezbatem? Sper ca lucruri dragute (decoratiuni si alte d-astea) nu dieta pentru alaptat, nu?

33+


Da, asa e cu Mylady, eu am intrat aseara sa le salut pe fete si tocmai raporta ca are niste simptome din care am inteles clar ca era pe cale sa se declanseze. Sa dea Domnul sa fie bine si sa nasca usor un bebe sanatos!

Ratusca 30+

Mergi la inceput