Catindatul Geoana

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


S-o fi gandit si la raposati?
Mai curand NU STIE CARE ESTE POPULATIA propriei tari!!



Sunt sigura...

allinta



tare de treaba omu' asta

C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Asta acum e la taraba cu iluzii, spune ce-ti doresti ca Geoana imediat il prinde in programul cu promisiuni si-l trambiteaza-n toata tara!


Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Din cate am inteles eu, Johanis accepta sa fie prim-ministru, dar numai pe termen limitat. Dupa trecerea acestui termen, el se va intoarce la primaria Sibiului.
Prin urmare, de fapt cine va fi prim-ministru daca va iesi Geoana presedinte ?

allinta





Mie mi se pare mult mai greu de raspuns la intrebarea: cine va fi prim-ministru daca iese Base?

Ce guvern se va forma, si mai ales cum va fi validat de parlament ca apoi sa functioneze?

Ca asa... prim -ministri vad ca scoate Base din joben cati vrea, asta nu pare a fi o problema.

PS: mie nu mi-e clar nici macar cine conduce astazi executivul? Avem un executiv, de fapt? ministerul cutare si cutare... mai sunt conduse de un ministru titular? sau de secretari de stat de pe-acolo?
astea sunt intrebari serioase ale mele, si sincer mi-ar prinde bine un raspuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Din cate am inteles eu, Johanis accepta sa fie prim-ministru, dar numai pe termen limitat. Dupa trecerea acestui termen, el se va intoarce la primaria Sibiului.
Prin urmare, de fapt cine va fi prim-ministru daca va iesi Geoana presedinte ?

Mie mi se pare mult mai greu de raspuns la intrebarea: cine va fi prim-ministru daca iese Base?

Ce guvern se va forma, si mai ales cum va fi validat de parlament ca apoi sa functioneze?

Ca asa... prim -ministri vad ca scoate Base din joben cati vrea, asta nu pare a fi o problema.

PS: mie nu mi-e clar nici macar cine conduce astazi executivul? Avem un executiv, de fapt? ministerul cutare si cutare... mai sunt conduse de un ministru titular? sau de secretari de stat de pe-acolo?
astea sunt intrebari serioase ale mele, si sincer mi-ar prinde bine un raspuns...



Mda...E un haos generalizat.
Am multe dileme in legatura cu cei doi ramasi ( B si G ) si nu stiu care ar putea reprezenta mai bine interesul tarii noastre.
Basescu este ingrozitor de irascibil si irational, Geoana merge pe sustache cu rusii. Mafia ruseasca este "renumita" in toate colturile lumii.
Mi-e teama ca Ro ar ajunge pe mana mafiei rusesti sau a intereselor financiare a mai marilor rusi.
Avem de ales intre 2 rele. Intrebarea e care ar fi mai putin rea ?! Vai de noi.


allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

O cariera politica poate incepe cu o ... soacra!
Celebra soacra a d-lui Geoana a fost o vajnica revolutionara, posesoare certificatului cu nr 5, ranita nu de glont ci de o lada!
Detalii aici:

http://www.napocanews.ro/2009/11/inedit-soacra-lui-geoana-eroina-a-revolutiei-din-1989-dupa-ce-a-cazut-singura-dintr-un-camion.html

Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Am gasit inca un articol interesant :


Ma asteptam ca în campania pentru turul doi al alegerilor prezidentiale lucrurile sa devina mai serioase. Ma asteptam ca cei doi candidati cu greutate sa vorbeasca mai putin despre ei si despre altii si mai mult despre România si despre viitorul ei. Dar, dupa cum era de asteptat, temele frivole care se dezbat acum în campanie nu se mai opresc si asta nu înseamna decât un lucru: ca România, la 20 de ani de la Revolutie, pluteste în deriva mai mult ca niciodata.

Am putea sa trecem peste faptul ca suntem pusi sa alegem între doi comunisti care apartin aceluiasi sistem corupt format din fosti PCR-isti, UTC-isti si securisti care s-a împartit dupa 1989 în mai multe partide si au simulat democratia printr-o rotatie la putere. Am putea sa trecem chiar si peste gravele defecte de caracter ale candidatilor: un Basescu dogit si megaloman care e în stare sa loveasca copii la mitinguri electorale si un Geoana mediocru si fara personalitate, un prostanac care a ajuns în politica dupa ce a fost racolat de SIE în timpul mandatului de ambasador în SUA, care încearca introducerea de vaccinuri netestate în România prin intermediul fundatiilor conduse de sotia sa. Am putea trece peste toate astea, daca macar unul dintre ei ar avea un proiect pentru România, un program, un tel.

Din nefericire în ultimele luni am fost nevoit sa îmi petrec multe ore pe holurile spitalelor din România. Am facut cunostinta fara sa vreau cu România reala. România oamenilor macinati de boli, România spitalelor slab dotate unde trebuie sa îti cumperi singuri medicamentele, România unde doctorii nu te baga în seama decât daca le umpli buzunarele, o Românie a disperarii si a suferintei. Am vazut oameni amarâti care fac sute de kilometri cu trenul încaltati doar în slapi, pentru a se programa la o operatie care le poate salva viata. Oameni care, în simplitatea lor, nu stiu nici macar ce boala au, care sunt operati si apoi lasati în saloane ticsite de lume care arata ca dupa razboi si care se chinuie nebagati în seama de personalul de îngrijire pentru ca nu au avut bani de “atentii”. În România anului 2009, guvernul a trimis acasa în concediu fara plata aproape toti medicii în aceste zile, pentru a face economii. Doar pe miercuri mai pot spera bolnavii sa primeasca îngrijire de specialitate si pot spera la o sansa de atentie doar daca suna la urgente. Si între timp, candidatii se cearta pe filmulete si se acuza reciproc de minciuna, furt si ipocrizie.

La TV lucrurile sunt analizate cât se poate de superficial. Au aparut pe sticla diferite personaje politice care, dupa 10 minute de vizionare, se contopesc într-o singura persoana, politicianul care manânca rahat cu fiecare fraza mincinoasa pe care o spune în public. La un moment dat totul devine ca un zgomot de fond, ca un bâzâit enervant care nu are nicio legatura cu lumea reala, cu România noastra. Toata campania electorala si toate mesajele otravite ale partidelor nu ni se adreseaza noua. Sunt doar niste lupte între orgolii, înainte de o noua alianta pregatita pentru un alt mare jaf national. Pentru noi nu au niciun mesaj. Nu se vorbeste de solutii pentru sistemul sanitar, de învatamânt, juridic si asa mai departe. Politicienii nu mai au nimic de oferit. Dintr-o parte se marseaza pe premierul minune Iohannis care nici el nu are vreun program, nu are solutii, nu are nimic. Atât doar ca este neamt si ca a fost ales de sibieni din primul tur, din lipsa de contracandidati, ca si Ciuhandu la Timisoara.

Aceste semnale date de politicienii români pentru mine sunt clare. România a ramas fara idei, fara solutii, fara viitor. Ne gândim doar la solutii de genul împrumuturilor sau a unui primar neamt, în speranta ca ne va baga Germania în seama si ne va arunca un os. Basescu a ramas încremenit în proiect, fixat pe moguli si înconjurat de politicieni de nimic. Este gol pe dinauntru, gaunos de-a dreptul, încrâncenat si mirosind a alcoolul puterii pe care nu vrea sa o lase. Falia dintre noi si ei este imensa acum si cred ca este ireconciliabila. Si nu ne mai putem scutura de cancerul politicii românesti printr-un vot dat duminica, pentru ca nu avem ce alege. Candidatul unic, al partidului unic, asta vrem pentru viitorul nostru?




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

interesant, dar mai ales fooarte trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Allinta de unde e luat articolul, al cui e?Din pacate adevarat si foarte trist...asta e realitatea unei Romanii saracite si fara prea multe optiuni.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce nu am sa pot niciodata sa votez PSD?
- cel putin pentru asta
http://www.youtube.com/watch?v=Shi4Wr5n-pc

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

si asta e dragut: http://www.youtube.com/watch?v=lczbyzZruJo&feature=related

Mergi la inceput