Albinutze de Mai-Iunie 2009(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Aaa...am uitat sa multumesc pt capitol nou care speram sa fie unul plin de bebei sanatosi si mamici multumite!
sarbatoritilor de azi!multa fericire si sanatate!
Am votat bebeii frumosi din concurs!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Raluca_Ioana, bataita la sotul tau! Pai cum sa-ti promita toata saptamana si acum sa te lase cu ochii-n soare? Nu poti lasa fata cu el si sa te duci singura?

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!
sarbatoritilor de azi si cu intarziere(si iertare)pt sarbatoritii din ultimele zile in care nu am intrat.
Am votat pe RaRES si Natalia in fiecare zi,chiar daca nu am scris,va citesc mereu,cand am timp,dar sunteti asa de active ca pana termin de citit imi expira si timpul de liniste si stat la calc.
Darius acum doarme cu tati si eu ma pregatesc sa fac papa.Azi vreau sa ii fac si lui piure de cartofi amestecat cu putina branzica,sa vedem daca ii place.Si apoi ii voi da si carnita,pana acum a papat o data ca se uita cu ochii mari la mine cand mancam si i-am dat si lui putin mestecat(piept de pui fiert)si i-a placut.Ieri a papat o para si un mar(potrivite ca marime)amestecate cu 2 lingurite de cereale...am ramas masca ca a papat tot ce i-am pregatit.
Am vazut filmuletul cu Denis mancaciosul,ce frumos si cu pofta papa(bravo),poze cu Rares,Stefi,Alesia,Saby,Larisa,Clara,Sebastian,Miruna,Denis,Alexia...superbi puiuti.Cred ca am mai uitat din ei,imi cer scuze,dar am vazut toate pozele.
Cris..felicitari Mirunei pt kg si cm..nu cred ca e cazul sa fie numita supraponderala...Darius la 9,040kg se incadreaza pe graficul de crestere pt 6 luni intre 75% si 90%,dar pediatra a zis ca e super bine,nu avem de ce sa ne facem griji.
Multa sanatate la bebici si mamici!
Multumesc lui D-zeu,pana acum Darius a racit doar o singura data usor(sper sa o tina tot asa)chiar daca in casa au fost toti raciti de cateva ori pana acum,eu si el am scapat
Clodyac ,Carlasi multa putere sa treceti peste toate,poate reusiti sa va odihniti si voi vreodata.
Fug la treaba..la toate si ma gandesc mereu la voi..sunt pe aici,in umbra.

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

Noi ne pregatim de plecare la finutul Andrey ca maine e mare sabatoare! Azi noapte mi-a venit CM dupa 16 luni aproape fara! Am o senzatie putin ciudata! Eu m-am ambitionat si am facut curat! Matei m-a ajutat dandu-mi jos vreo 2 camasi de pe un cuier! Fara David nu puteam spala vasele- a stat langa mine, spala aragazul- a mai dat si el cu carpa si a asezat ochiurile si sterge praful-a trebuit sa-i d-au cu spray si sa-i pun o carpa in mana! Marele ajutor a fost la spalat pe jos, cand mi-a bagat in apa o migiuta, masinuta, un bat si a udat putin pe jos!

Am fost la vaccinul de 6 luni! Matei a fost putin agitat dupa! Are 9800g si masuratori de 1 an!

Carla.........eu sunt nascuta in '79!

la mamici, albinute si bondarei!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele si de la noi!

maria, sa ii fie de bine lui Darius

serialbastre, eu am mers asa: primele 3 zile supa de legume,urmatoarele 4 piure de legume si apoi introducerea pieptului de pui; numai ca in medie, mi-a mancat cam 4 zile calumea

dani3lla, super dulcel cu somnicu; a mea si-a bagat piciorusele printre grilaje- si erau si aparatorile,dar pe sub ele - si plnagea mama mama

se fierbe supita si sa vedem daca avem succes astazi ca ieri nu a vrut deloc; mor cand vad cum isi strande buzitele

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Carla as fi putut sa fac asa dar nu imi place sa merg singura cu masina la asa distanta pt ca de curand ne-a facut ceva figuri si ieri a fost cu ea la service, iar cu ocazia asta ar fi putut verifica daca mai are probleme.intr-adevar imi venea sa il caftesc dar mi-a trecut.mai ales ca a anulat treaba ce o avea maine de facut si mergem totusi in Mures.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Ce albinute harnice!!!!!!!! Eu nu reusesc sa tin pasul cu voi, de abia reusesc sa citesc cateva pagini, si voi a-ti scris capitole . O sa ma stradui azi sa va ajung din urma.

Pana una alta sa va mai spun ce facem noi, am o fetita tare cuminte, adoarme singura, ii place sa stea in patutul ei, in universul jucariilor ei,ii place sa stea in nava spatiala si sa se uite la bebe tv, are nopti cand nu doarme si are chef de joaca, azi mi-a plans, cred ca-i ies dintisorii si din cauza asta nu prea a mancat.

Voi ce le mai dati bebeilor sa pape? Eu pana acum i-am dat asa, fructe, mar, banana, para, portocala, legume, morcov, telina, patrunjel, dovlecel, brocoli, putina conopida, cartof, i-am facut branza calcica cu calciu, nu cu lamaie, i-as face cu lamaie, dar nu stiu cata lamaie se pune, folosesc lapte de 3,5.

Ma duc sa vad de supica si mai revin, pana una alta va pupacesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Gata...m-am mai calmat si mi-au trecut nervii.
Am vazut pozici cu niste bebei...!
Maria ce baiat scump ai!
Dani3lla ce dulce e Denis cum doarme!
A mea fata dupa ce a mancat azi noapte s-a pus pe burta si nu stiam eu de ce se aude un respirat foarte greu in camera.cand m-am uitat la Alexia ea era pe burta cu nasul in paturica ei cu cap de ursulet cu care doarme.abia respira dar nu a vrut sa se intoarca cu nici un chip.a trebuit sa o intorc fortat si sa-i pun ceva intr-o parte ca sa nu se mai intoarca.a fost prima data cand a facut asa ceva si m-am cam speriat.dar pe urma nu a mai facut chiar daca i-am luat pernita cu care am blocat-o.
Merg sa ma apuc si eu de lucru prin casa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

intrebare legat de curatenie (eu fiind cam cu pata pusa pe subiectul asta): daca acum imi pot permite sa sterg cu domestos pe jos si sa frec covoarele cu domestos si biocarpet, cand va merge mandra in 4 labutze sau pe jos, cum procedez caci domestosul e destul de toxic?

didi spune ade calitatile extraordinare ale sfeclei, dar picky a spus ca nu e ok acum ce fac? ii mai dau sfecla sau nu? nu mai zic ca dupa ce am citit ce a postat picky mi se parea ca respira greu

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

alynta, petrecere frumoasa; si noi mergem maine la un finut la 40 km de Iasi si i-am cumparat o gramada de chestii si abia astept sa-l vad ca are 7 luni; felicitari pentru grasun

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput