Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*15*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Pana firb mushtiucurile de la batista bebelusului hai sa ma incumet sa mai scriu cateceva, ca am restante. am noroc ca e si tati pe baricade

Luto te apreciez f tare ca ai avut curajul sa-l bagi pe gogo in ditamai "oceanul". Eu pe Andra o bagasem pe la 5 luni si mi-au sarit cunoscutii in cap incat acum am zic ca o sa fac cum ma taie mintea si nu mai zic la nimeni. Adevarul este ca bebelacii se simt in largul lor.
Si zici ca ai avut musafiri??? Hmmm...
Si azi te pui pe treaba la "verzatura"? Arata bestial!! Fetele vin cu bere, cu vin, cu frapucine... deci o faceti lata. Imi fac si eu loc cu o visinata?? sau cu-n uischian??

Iuliko mama, impartasesc si eu parerea fetelor ca Bruce seamana cu tine O fi semanand si cu Bubu prin locurile esentiale ale baietilor si dupa cum se prezinta acum la aproape 4 luni, are toate sansele sa se faca si de 2 metri...dar fetisoara lui nu se dezminte de la trasaturile fine ale mamei. falcosul frumos!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Luci asa e, la mine e valabila vorba cu ai grija ce-ti doresti...
Cat despre depresie, sincer, mi-e rusine sa chem pe cineva in vizita la mine acasa. DAca intelegi ce vreau sa spun
La mine in casa era mai mereu ordine si disciplina, baia lucea intotdeauna (am si eu un pitic) iar acum mi-e sila sa intru in ea , in bucatarie nu mai povestesc de cand n-am mai folosit aragazul etc..




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

lumi, madalina saru-mana de idei. am incercat cu termometrul si n-am rezolvat nimic. el trage partzuri si atat. pare fericit, rade, se joaca. se screme ce-i drept, dar numai atunci cand e la san si, evident, ca da si lapte afara.

mai spuneti-mi va rog cu termometrul cum fac mai exact. eu i l-am pus in fundulet si l-am tinut un picut, fara sa-l misc in vreun fel. e bine asa? trebuie sa-l tin mai mult????



Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata,

Am intrat sa urez nastere usoara si bebe Chiara cuminte pentru AndreCluj.

Monica_Dicut ca se recoltezi pipi de la bebe atunnci cand il schimbi pune-i sub fundulet o farfurie adanca de portelan si pentru ca intra in contact cu farfuria rece ar trebui sa faca pipi si apoi colectezi din farfurie. Adevarat ca la fete e simpla metoda asta dar poate merge si la baieti.


Andreea e in continuare foarte cumintica, plange putin, mai mult rade si gangureste si inceara sa zica si ea cate ceva cand vorbesti cu ea. Teodora a fost toata saptamana la gradi si nu s-a imbolnavit asa ca e o performanta. Pentru mine a fost asa mai ciudat ca nu stiu de ce m-a apucat asa o depresie cateva zile, acum am mai iesit din ea, o fi depresie postnatala? Dar asa dupa 3 luni? Nici de dormit nu prea ma dormit bine din cauza asta. Manga am vazut ca te-ai confruntat si tu cu insomniile, au trecut?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata soare!!!!
Am iesit din nenorocitul de butoi si de data asta i-am pus capac,sa nu mai pot intra la loc

Luci,multumesc ca te-ai gandit la mine
Ehh, asta e,casnicia asta nu e facuta numai din zambete,dragoste,armonie..mai tre' si cate o "palma" uneori
dar dale'n-colo de probleme,copiii sunt cei mai importanti si pana ei sunt ,slava Domnului,sanatosi si plini de viata ,imi iau energie de la ei sa merg mai departe

Glumiti voi glumi cu intalnitul asta dar mie chiar mi-ar placea sa ne intalnim o data si odata (toate sunt constienta ca nu se poate,dar macar o parte). Vad la alte grupuri de la scutece poze de la intalniri si visez si eu sa beau un frapucin cu Nela sau s-o pup live pe Ana Danutei sau ...sau...sau...

Andre cred ca a plecat deja spre MAREA INTALNIREDoamne ajuta!

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

lumi, madalina saru-mana de idei. am incercat cu termometrul si n-am rezolvat nimic. el trage partzuri si atat. pare fericit, rade, se joaca. se screme ce-i drept, dar numai atunci cand e la san si, evident, ca da si lapte afara.

mai spuneti-mi va rog cu termometrul cum fac mai exact. eu i l-am pus in fundulet si l-am tinut un picut, fara sa-l misc in vreun fel. e bine asa? trebuie sa-l tin mai mult????



Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS


Ioanna81 eu ii bag capatul termometrului in putin ulei fiert si racit sa nu se raneasca colul.Si il bag il scot nu-l tin acolo mult timp.Sper sa ma fi facut inteleasa.Dar nu am mai folosit termometru am lasat-o sa se chinuie siea ca sa nu se obisnuiasca asa si sa sti ca da rezultate(acum termometru il folosesc in ultimul caz adica cand nu a iesit 2 zile afara il bag seara dar nu se intampla ca face de 2 ori pe zi are program dupa ceas ea si tasu')

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

madalina sa aveti un botez superb iar petrecerea de asemeni.Asteptam pozici

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Andrecluj nastere usoara.Sa ai o Chiara sanatoasa( ca frumoasa n-are cum sa nu fie) cumintica dar nu f ca sa simti si tu ca ai copilas, si papacioasa.Iar tie mami draga recuperara rapida, si mult titi




de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

scuze ca ma bag iarasi in seama
Ioana ,ne-am confruntat si noi cu constipatia
este de la Humana Milchzucker care e 100 % natural
pot sa ii bagi in lapte o data pe zi
la noi a functionat

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

BUna dimineata!

Luto multumim de capitol nouu.esti fenomenala ce rimå faina(sub apå) ai gasit...ce imi place ca voi aveti programul bine stabilit..papat schimbat ras si culcat..hmm seamånå cu al nostru dimineata..si al meu doarme acu dus dupå portia de ras cu chiuieli papa si nechezat..

Andre ma gandesc la tine så stii..

Raluk si mie imi place ca esti mai activa..nu stiu de ce dar imi dai impresia ca esti muuult mai optimista si de aici cred ca poate se vede si o schimbare la Alexutu..esti o mama model

Fetelor m-ati facut så rad..cred ca am mai spus o data cum ne-am intalnit ..bine asta mai demult pecand aveam burtici..ei bine ne-am cunoscut in Bucuresti pe cand el mergea foarte des on vacanta( inca mai au un apartament)..ei bine eu aveam prieteni multi acolo si frecventam destul de des bucurestiul..si ne-am cunoscut intr-un club si a fost chiar ff amuzantå prima intalnire..stateam undeva pe canapele alaturate si zåmbeam mai mereu si el m.a 'ochit' si cand s-a ridicat ca så vina så må invite la un pahar eu am ramas mascå pt ca såracu nu se mai termina de ridicat (el avand 2 metri)..si de aici pana la a må amuza si mai copios nu a fost decat un pas..si am intrat in vorba..am fost ceva timp amici..pana el mi-a propus så vin in vizita in Suedia..asta prin 2004..pt ca eu ca nu am fost niciodata nicaieri in vacante si chiar imi faceam planuri cu amicii mei så plecam cateva zile..

a durat mult så ma hotåråsc dar am facut-o pt ca imi placea chiar tare de el era foarte amuzant si chiar special desi eram amici pe atunci..noi aici in suedia ne-am ''combinat'' pe bune,,si uite asa au inceput drumuri du-te vino suedia romania pt ca pe atunci era cu vizå si mai mult de 3/6 luni nu puteam sta( asta ca asteptam så imi vina viza pt care fusesem la interviu 3 ore m.a intrebat si ce culoare are periuta lui..asa era atunci ca sa vada sigur ca suntem impreuna nu asa de lele vreau viza)..a durat un an si ceva viza aia si dupå un an s-a dat liber.. dar noi o puteam scurta daca ne casåtoream dar eu am considerat ca nu e tocmai oki så faci pasul asta pt o vizå..am facut pasul un pic mai tarziu

Cam asta e povestea..

Mary mi-a plåcut tare mult ce ai scris..så sti ca asa e..int-o casnicie nu e mereu totul roz si ca de fapt copii sunt mai importanti.. foarte frumos chiar esti o mamå jos pålåria

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput