Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*14*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la noi
Am reusit si eu sa citesc tot dar nu stiu cat pot sa scriu ca piciu meu se pare ca s-a plictisit sa admire beculetele de la lustra.
Deci,nici eu nu inncerc sa fac comparatii cu ce fac ceilalti bebelusi caci ca si celelalte fete as lua-o razna...singurul meu bai e ca Iri imi mananca doar 120 ml de lapte,la 2 luni jumate,de multe ori nici pe asta nu-l mananca.Nemancat de la 3 am incercat sa-i fac la 9 150 ml si abia a mancat 50 ml,el pare ca ia in greutate,eci drept s-a si lungit foarte mult si probabil d-asta nici nu e grasun.
Maine avem botezul si eu am emotii de mor,sper sa fie bine si frumos
Luni am fost la aeroport si piciu meu a fost foarte cuminte,cu un mic scandal de vreo 5 minute,a mancat in mers si nu am avut incidente cu"botezatu" lui mami cu laptic.Si noua ni s-a umflat vaccinul de la manuta,iar la cel de la piciorus ne-a zis sa punem compresa cu apa rece,nu foarte rece.
In rest suntem destul de activ,mai ales la jucariile de la patut,i-am luat pitici si mai multe personaje care le-am lipit pe pereti de langa patut si arata asa frumos incat as sta eu non stop acolo
Ma duc cu el la jucarii ca nu mai are stare(sunt singurica acasa),sper sa mai revin
toate mamicutele si bebei
ANDRECJ bafta la control si sper sa fiu si eu pe aici daca se iveste sa facem galerie azi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Pampers cele fresh (pachetul albastru).
Le-am inlocuit cu Happy care-i merg foarte bine.

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Suede, ce servetzele foloseai?


de Natalia (03.09.09)


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Poze :
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Andrecluj tin si eu pumnii!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Poze :
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun


Cum ii faceti baie cu David in cada? Ca si eu magandesc sa n-o mai spal in cadita.


Pai umplem cada cam putin sub jumatate astfel incat el daca isi baga picioroale pe sub apa sa simta ceva tare si sa nu se sperie.
Il ia Adi in brate si-l baga la apa ....si sta Davidutu asa ca si cum ar face pluta si rade. Adi a mai incercat sa-l puna sa stea in popou pe fundul cazii...dar nu vrea sa intre nicicum cred ca ii e teama inca. Intervin eu cu samponul si cu clabuceala, il intoarce Adi pe burtica si atunci e cea mai frumoasa imagine: ca din din picioare si din maine ca si cum ar innota, ca o broscuta. Adi il tine doar de burtica.
Nu ne clatim cu alta apa ca nu cred ca putinul clabuc nu se duce in asa multa apa.
Luam prospelul de pe calorifer, cald, bagam puiul si urmeaza masajul.
Pt noi e putin mai greu ca eu stau aplecata dar jobul meu e foarte scurt, ala cu clabuceala...iar Adi sta in genunchi langa cada.
Avem si www.mothercare.com/Mothercare-Aqua-Pod/dp/B0011EZ9WS/sr=1-4/qid=1259309450/ref=sr_1_4/278-7764412-8208644?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42855041&mcb=core" target="_blank">asa ceva si abia asteptam sa-l folosim. Nu e cu covoras, e numai suportul acela in care sta bebelache si are ventuze ca sa se prinda de cada.
Atunci cred ca va incepe adevarata distractie ca putem sa punem si dusul pe el


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mada distractie faina maine.
ralupaun uite am gasit si niste poze pentru exemplificare le incarc si vor fi in cateva minute in albumul de la semnatura

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

nu-mi merge webshots-ul incerc mai tarziu....cred ca parul alb din cap de la fazele astea il am

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Neata si de la noi,
Am avut o noapte , Iulia de la 2 noaptea mi-a facut febra abia spre dimineata a adormit ,cu tt paracetamolul care i l-am dat, asa ca sun sa-i fac programare la doctor ca zice ca o doare gatul,si mi sa terminat si paracetamolul;
Isabella sa foit toata noaptea asa ca sunt chiauna de somn;
Luto...poze noi??????????abia astept;
Andre, eu iti tin pumnii si iti doresc numai bine daca totusi se intampla azi, nu uita suntem o grmada mare aici alaturi de tine ;
Luto, mami ce aspect aveau cojitele lui David, ale Isabellei sunt albe dar pe dedesupt e tare rosu , si am impresia ca o cam deranjeaza desi are doar un pic pe frunte;nu mai stiu cu ce sa o dau ;
Si mai am un pitic , dupa ce am avut problema cu sanul respectiv am observat aseara ca am un punct de marimea unui capat de ac grosut alb tare pe sfarc intr-o parte(ca un cos)desi am strans acolo nu pare sa iasa nimic desi asa pare ca ar fi ceva in interior;
No m-am plans si eu de dimineata buna , acu ma duc sa-mi fac un capuccino;

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Maria , ce ma bucur ca nu la mai chinuit pe Aidan in manuta sper sa nu mai fie nevoie sa mergeti inca odata, pupam piticul ;

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

uite ralupaun
dragostea lu' mami

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput