Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *113*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Doaaamne, da mult ati scris si netu merge prost de 2 ore recuperez. Sa vad ce-mi mai aduc aminte.

Dyana sa se faca Mutzu cat mai repede bine si sa scapi de griji. Pt fundulet cea mai buna crema e cea de la Chicco crede-ma face minuni, se da in strat gros. E super, un Dr mi-a recomandat-o si mie si la inceput am privit cu neincredere dar cand am avut nevoie si-a dovedit valoarea. Noi numai asta folosim, mai ales in situatii critice, nimic altceva n-a mers.

Oly poate a fost prea innecacioasa branzica, si a mea face la fel, pune-i mai putina branza si mai mult lichid (iurt, piure de fructe, legume).

Ayla vreau si eu un calendar dar as vrea o poza diferita pt fiecare luna, asa ca maine seara ti-le trimit pe mail ca vreau sa ma consult si cu tati. Si tot atunci trimit si poza cu noi trei pt felicitarea de Craciun, dar te rog sa-mi trimiti si mie pe PM mail-ul tau. Stiu ca ai dat niste indicatii dar nu vreau sa gresesc.

Carla bine ai revenit.

Ilinca pup Phiphi frumoasa.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Allergy to kiwifruit appears to have become more common in Europe and elsewhere during the past several years. Seven allergens have been identified from kiwifruit so far, with actinidin, kiwellin and the thaumatin-like protein as the most relevant ones.
(Sapte alergeni au fost identificati din kiwi pana in prezent, cu actinidin, kiwellin si Taumatina)

Sursa
si va mai dau...ca la alergii sunt studiata...din pacate, de nevoie.

www.allergizer.com/50226711/allergies_to_kiwi_fruit.php" target="_blank">Alergiile la kiwi
http://www.news-medical.net/news/2004/07/07/3139.aspx


Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Servus tu Novus, vad ca te tii serios de treaba, vrei sa ne faci geloase la intalnire. Nu mai vin Ca daca stau sa ma gandesc dintre toate eu am ramas aia cea mai cu burtihan.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna seara fetele!

ANCA, MONIQUE, OLI, multumim de raspunsuri.

OLI, as vrea sa o duc la inot de bebelusi, dar acum pe frig mi-e cam teama. Plus ca e cam piperat ca pret. O sa caut si gimnastica.
Acum se descurca bine si in premergator, ajunge cam unde isi propune, e haotica, dar face progrese. Si merge mult mai repede si bine si tinuta de manute.
Cat despre ridicat, cred ca m-ati inteles gresit. Nu e vorba de ridicatul de jos, nuuuuu, nici nu as visa la asta, ma gandesc macar sa se ridice tinandu-se de zabrelele patului. De ieri reuseste sa faca asta pana ajunge in genunchi, mai departe nu o tin piciorusele.
Dar hai sa o si laud: azi mi-a zis taica-su ca a stat in 4 labute si s-a balanganit un pic fata – spate, apoi a cazut in nas si a inceput sa urle . Cred ca a auzit ca David a facut asta si s-a rusinat ca se face de ras .
Si tot asta seara m-a surprins de-a dreptul. Taica-su ascundea o floricica de buret sau asa ceva (o decoratiune din aia cum sunt si figurine cu diverse personaje din desene animate de pus pe perete, in relief) intr-unul din pumni si apoi ii punea pe amandoi inchisi in fata ei si ea indica cu manuta mana in care se afla floricica. A facut asta de cateva ori, iar o data taica-su a si incrucisat mainile. Am zis ca maine o ducem in piata la alba-neagra, ca se pricepe

DYANA, of Doamne, de unde v-ati pricopsit voi cu virusul asta? Cand ma gandesc ca noi nu am facutr vaccinul ma ia cu groaza de-a dreptul

ILINCA, sa se ia de mana "ardelencele" noastre, ca vad ca seamana. Macar Phiphi e mai mica

MONI, ce imi place cum se joaca Luana. Sa stii ca cel putin la Car4-urul din Baneasa nu se gasesc toate jucariile din catalog

OREZ – eu folosesc orez basmati, alb (adica nu integral), Bio de la Carr4, chiar marca lor

MANCARE – eu fac si legume si branza pe 2 zile. Doar carnea nu o las de pe o zi pe alta. Am vazut ca vorbiti despre ce dati sau nu bebeilor. Nici eu nu pun sare sau zahar in papa ei, nu vreau sa pun pana la 1 an, dar as vrea sa incep sa o obisnuiesc cu diverse gusturi, treptat. Sa nu dati cu rosii, nu ma refer la chestii grele, de exemplu ieri i-am amestecat branzica ei facuta de mine cu un pic de branza telemea si iaurtul cu un pic de smantana si I le-am pus in mamaliga. De cateva zile ii dau painica de secara , fie in manuta sa pape ea, fie in mancarica; intentionez sa ii pun un strop de peltea de gutui facuta de soacra-mea in orez sau gris (gris de la Humana – mercic MONICA de pont). Chestii de astea, nu cremvursti sau mai stiu eu ce (fina-mea ii da finutei cremvursti de copii si danonino – fata are aproape 2 ani, dar eu tot nu sunt de acord). Sper ca nu sunt “deviata”

Pupici




Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Servus tu Novus, vad ca te tii serios de treaba, vrei sa ne faci geloase la intalnire. Nu mai vin Ca daca stau sa ma gandesc dintre toate eu am ramas aia cea mai cu burtihan.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite


ce burta ai tu ???? o iau ca pe o gluma
maine sa ma anuntati dupa ce primiti coletul daca va place ce e in el

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
MONI, ce imi place cum se joaca Luana. Sa stii ca cel putin la Car4-urul din Baneasa nu se gasesc toate jucariile din catalog

dar eu tot nu sunt de acord). Sper ca nu sunt “deviata”

Eu am luat scaunelul de ceva timp din Metro, la pret normal, dar vazusem in catalog ca e la oferta.
Mai bine sa fim deviate...de la tine, cu bebe prematur si parca ti-a mai si facut Ana cate o reactie, chiar sper sa fi "deviata".
Are toata viata inainte sa descopere gusturi noi, macar ce stiu ca e riscant sa nu-i dau.


Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Monica, si Chatonel, am adaugat modele noi de calendare cu pozele voastre.
Chatonel te rog spune-mi ce anume vrei, calendar, frame, ce model.


Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.



asta ne-a placut cel mai tare! Multmim tare mult

http://s969.photobucket.com/albums/ae180/Fluturas2s2/Ghiocei2009/?action=view¤t=3-5.jpg



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

gata plec la !!!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
asta ne-a placut cel mai tare! Multmim tare mult


Sa-mi spui ce sa-ti fac si cu restul pozelor.

Novus somn usor.


Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

:) nik, ce sa faci cu ele?
Multu pt calendar

vazui incaltari mici, de 17, cica sint "pt parc" (adica tzarc).
Daca vrei sa le vezi, da cautare pe "pat et ripaton".




Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput