Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(54)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ce parere aveti de testele de ovulatie Oview?doctorii spun ca nu ar fi bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Eu am auzit chestii bune despre Oview...si eu folosesc si pare ca se potriveste cu perioada de ovulatie (dupa temperatura).Bine, le-am folosit fara rezultat deocamdata :)

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

da, de fapt, am inteles ca testele de ovulatie ar fi o prostioara, nsh ce sa mai cred.Eu vreau sa ajung si la un endocrinolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Daca aveti nevoie vreodata de un medic internist, va recomand pe dna dr. Tiganesteanu Constanta.
Se pare ca de la un timp, corespondez singura, mai fetelor!
Voi lua si eu o pauza, ca asta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Beatrice nu fi supi.Eu va citesc, ma jor, da nu ma lasa sefa sa scriu
Deci sa va zic, sa nu va ziclet's start the party girls"Astazi 21 ian s-a nascut bb Tudor natural,3500 gr, 47,5 cm, scor 10, sp Cfr2, dr Sorin Badescu. Va pupam, maine suntem acasa". Semnat si parafat de una mami curajoasa,Alexia.
Sa va traiasca feciorutul, draga Alexia!Sa va bucurati de el asa cum va bucurati de micuta Natalia!!!Recuperare usoara mamico!Bun venit in lumea noastra BB Tudor!Sa fii sanatos, voios, necolicos si maaaaaare papacios!Sa ai o viata minunata alaturi de parintii si surioara ta si matuselele tele internaute,maaari forumiste

Deci mai avem o steluta in cununa fetelor endomumoase si invingacioase.Sa ne tina pe toate naravulLa cat mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Meiiiiiiii ce veste, scot si eu nasucu de la naftalina
BUN VENIT PE LUME BEBE TUDOREL, SA FII SANATOS,PAPACIOS, SA O ASCULTI PE MAMI SI PE SURIOARA TA

Mami sa te refaci repejor, sa ai pentru printzishor , un brat de
Sa vedem cui predai stafeta

Beea.. din pc meu de vedere, testele de ovulatie sunt apa de ploaie, mai bine imi ascult organismul, daca nu am bani de monitorizari.
Xdidi.. doamne ajuta sa spargi granitza

Lushicule.. fetele momoase, multam de vesti, zii shefei ca atunci cand ne vom intalni o iau de motz daca nu te lasa macar din cand in cand sa ne bucuram de tine, glumeam,shefa-i shefa ce sa-i faci ne conformam.

Boobulina, Ralu, Monica, Romanitza.. voi ati disparut de tot? pupi dulci la copilashi

tuturor multe

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna

Madutz, ce faci, draguta?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutre fetelor
Bun venit pe lume Tudorel sa ai aprte de tot binele si daca va fi si rau sa fie atat cat il poti duce
mai cu testele astea de ovulatie , am inceput si eu sa fac asa cum scrie la carte in ziua 11 conform cm meu de 27 zile, z11 apareau doua liniute dar cea de test mai slab colorata , clar negativ, dar zic stai asa ca tot e bine creste lh-ul pana in z13-14; bun test ziua 12 abia se mai vedea liniuta , iar azi z13 negativ complet......am sunat la doc dar inca n-am dat de ea ca vreau si eu o eco sa vedem ce se intampla........oricum ca sa ma asigur cum s-a orpit sangerarea am trecut la planul de atac ,pt ca mama mea asa a ramas cu al doilea bebe imediat dupa menstra, dar daca n-am ovulatie e sexy treaba ca m-am saturat de hormoni, cred ca pe la vara as baga o stimulare pana atunci ma bucur de viata fara hormoni si de mine care incep cat de cat sa mai seman cu mine de anul trecut fizic vorbind...hai ca m-am intins la vorba
va pupacesc si burtici fericite

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Didi, ziceam ca iau o pauza un timp, dar vroiam sa-ti zic lasa stimularea, agraveaza endometrioza.de aceea in cazul nostru, IA sunt interzise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Felicitari mami Alexia28, sa-ti traiasca feciorelul si sa creasca mare si frumos! Bebe Tudor bine ai venit pe lume si sa-ti fie viata o adevarata sarbatoare!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=3d83a89c375565f7f5a863&utm_source=otm&utm_medium=text_urll" target="_blank">Saint-Bernardul meu

Mergi la inceput