Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

cris ti-am pus deoparte vreo 3..sa ai pofta. SI nu, nu le-am infasurat eu...nu prea reusesc...m-a ajutat buni

-----------------------------------------
31+ cu Dragos-Andrei


SAR'NA

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Sa stiti ca eu m-am vopsit. Pt ziua mea si pt ca mi-am facut buletin de bucu si pt ca aratam oribil inainte...dar aviz Cris stii cat de bine m-am simtit dupa????????? Ca in tinerete . Pana acuma nu ma mai facusem decat suvite ca sa nu atinga pielea capului. dar acum zic eu ca nu mai avea ce sa ii faca lu bb ca e mare deja .

Joi am programare la o dr de la CFR 2 sa imi tineti pumnii :)

Catalutza 27+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

catalutza.este superb caruciorul

cris.dogarel,bn ai zs cu chestiile eco/bio

alexutzzza ai mare grija cu umblatul,cu statul in picioare....si cu nervii
....ce sa zic super hainute,super burtica


ale...off sarmale,mai am putin pana sambata si pap si eu

evyme...nmk nu e mai frumos dkt o impacare din asta nu?..ma bucur ca s-a finalizat cu happyend

akm k am ajuns la cap actual...nik0le multumim

tanaion ,wow...felicitari ptr bebica grasunica

amir,bn ai revenit

akm despre vopsit/tuns...eu pana akm nu m-am vopsit deloc,in schimb urmand marele eveniment nu puteam sa nu o fac,iar cu tunsul.....eu nu am breton si nici parul foarte lung,merge prins foarte bine....de cazut mie imi cade foarte muuuult inca de acum,dar dupa ce nasc oare ce se va intampla??off..

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

amir10 bine ai revenit

Gata si bagajelul de spital. Sau aproape gata. Mai am de pus hainutele de bebe.
Voiam sa intreb si eu mamicile de bebe2,3, cum ii veti spala hainutele. Eu spal si acum separat hainele Sarei de ale noastre si ma gandeam ca dupa ce trecem de perioada de nou nascut sa spal pentru amandoi copii odata. Sau sa spal pentru bebe separat, pentru Sara separat, pentru noi separat? Am si eu niste probleme... dar chiar nu stiu cum sa fac.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 31+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am fost la o vecina akm si mi-am dat comanda de perdea ptr dormitor..e verde..avea si draperie,dar am zs sa nu ma bag prea mult in datorii..lol...mai am timp dupa ce termin cu dormitorul/renovatul...costa 30 lei/m mie nu mi s-a parut scumpa deloc,iar draperia e 35lei/m....si am primit primul cadou de la bunica din partea tatalui o covertura de pat cu fete de perne..este foarte frumi,pe crem,mai imi luase una sapt trecuta grena....cred k si aia se considera cadou......si a luat lemne de 10 mil.....asta nu e cadou....dar m-a scutit de dat niste bani..este foarte bine...noi inca nu am montat centrala si am soba in cam la mn si la Mario/mami...in sufra cu aerul conditionat incalzim,iar la bunica cu un calorifer

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

nikole, multumim ca ai revenit la "pupitrul tehnic". ne bazam pe tine

danyelana, pai nu e bine cu bretonul lung?? al meu nu e inca destul de lung si d-aia ma gandeam sa-l tai, k o sa ma enerveze cand nu gasesc bentitza si am bb la tzitzi....

VREAU SI EU SARMALEEEEE

Bea, tu ce mai faci??

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!




Cris, e bine cu bretonul lung dar ma gandeam sa-l tai ca sa fac o schimbare. Se pare ca voi reunta.

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani catalutza81!


Mi-a venit umidificatorul cu curierul.
Am fost ieri sa luam lustra si aplice si am pierdut o groaza de timp prin orash...asha ca iar am de recuperat aici...
Acum ma duc la dr cu analizele...apoi citesc din urma sa vad voi ce-ati mai facut...


34+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cricrim spune:

Buna ziua

Felicitari tuturor viitoarelor mamicute sa aveti sarcina usoara si o nastere la fel de usoara, copii sanatosi si mancaciosi.
Eu sunt o mamica de zmeurica iulie-august 2009, va citesc cu drag si imi aduc aminte de toate momentele frumoase petrecute in sarcina.
Daca aveti timp si va place votati micuta zmeurica, multumim frumos.

http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1528&ord=&pg=1&keyword=stefania%20alexia&srch=yes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

sagetutza, tocmai am vazut la televizor ce ziceam ieri: abia acum se proceseaza dosarele ptr. indemnizatie depuse de mamici in septembrie. cred ca e bine sa "punem ceva deoparte", daca putem, ca dupa sarbatori oricum bate vantul in buget, dar inca 3 luni...

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!



Pentru mamicile din MAI nu va fi problema cu virarea indemnizatiei. Nu vom astepta nicio luna in plus. Indemnizatia va fi virata cu o intarziere de max. o saptamana fata de ziua de salariu.

30+ (Amaris-Stefania)

30+ (Amaris-Stefania)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

cine stie un birou notarial in zona piatza muncii..care sa tina deschis pana pe la 5-6?

31+

Mergi la inceput