Citim impreuna - organizatorice (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

eu as propune "A good man in Africa" de William Boyd dar nu cred ca a fost tradusa in romaneste. oricum o recomand calduros :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lista de propuneri e in al doilea mesaj de pe prima pagina.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelabv
Buflea, te referi la "Confessions of a Shopaholic" ? Am vazut filmul saptamina trecuta- tare haios- cartea e citita pe jumatate ...

Da, da ..la aia ... dar filmul mi s-a parut MIZERABIL ... face o varza din trei carti ale ei si mi s-a parut PROST, PROST, PROST ... omoara cartea pur si simplu .
Cartile sunt mult mai dragute - deci de pe la a treia, incep sa semene intre ele si isi cam pierd hazul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Io propun www.scribd.com/doc/12703870/Ilf-Si-Petrov-Vitelul-de-Aur" target="_blank">Vitelul de Aur, ca ma tot tin de-o vesnicie sa-i citesc pe numitii Ilf si Petrov :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

vin si io cu propuneri - macar atat :)

Ghidul Autostopistului Galactic de Douglas Adams
"o serie celebra, un film de succes. Odiseea spatiala in cinci volume:

„Ghidul autostopistului galactic“
„Restaurantul de la Capatul Universului“
„Viata, Universul si tot Restul“
„La revedere si multumesc pentru peste“
„In mare parte inofensiv“

Proiectul meu favorit era sa scriu ceva care sa combine comedia si genul science fiction; aceasta obsesie ma ducea la disperare si ma infunda in datorii. Nimeni nu era interesat de proiectul meu. Intr-un tarziu a aparut un om, un producator de emisiuni de la BBC, pe nume Simon Brett, care avea aceeasi idee, sa combine comedia cu genul science fiction.“


Semne bune

"Semne bune, romanul scris in colaborare de Terry Prachett si Neil Gaiman, este o cvasi-parodie a filmului The Omen (1976). Romanul ne plaseaza in contextul apropierii Apocalipsei. Judecata Finala este iminenta. Omenirea are zilele numarate… Acestea nu pot fi decat vesti proaste atat pentru ingerul Aziraphale (ingerul din Gradina Edenului), cat si pentru demonul Crowley (sarpele ce a ademenit-o pe Eva), respectiv reprezentantii lui Dumnezeu si al lui Satana pe Pamant. Cele doua personaje se acomodasera cu viata linistita, confortabila, umana pe care o duceau pe Pamant, devenind chiar foarte buni prieteni. Decid impreuna sa il supravegheze pe micutul antihrist, in incercarea de a impiedica implinirea profetiei Apocalipsei. Povestea se complica, propunand intrigi neasteptate, in jurul presupusului antihrist. Presarat cu momente amuzante, romanul devine din ce in ce mai interesant, oferind o perspectiva mai mult decat atractiva asupra genului horror. Toate acestea, alaturi de stilul celor doi autori, fac din lecturarea acestei carti o experienta proaspata, inedita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Adela, am recomandat pe Neil Gaiman pe la science-fiction, tipul scrie foarte fain. Daca iese, o cumpar. De mult doream sa mai citesc una de acest scriitor.
Lilanda, deja am inceput Vitelul. Aveam nevoie de o destindere si alternez: ba Harms, ba Petrov.
Cat dureaza propunerile? Doua zile?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

vad ca nu ati inceput votarea vin si eu cu o propunere...
Helen Fielding cu www.metropolis.ro/books/book.php?product_id=1243" target="_blank">Jurnalul lui Bridget Jones

Tare interesante propunerile voastre...sper sa gasesc cartea care se va citi la tema asta...Weekend placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Eu nu propun nimic, pen'ca a propus Adela ce-as fi propus si eu:)

Laura, nu dam drumul la votare?


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Eu nu propun nimic, pen'ca a propus Adela ce-as fi propus si eu:)

Laura, nu dam drumul la votare?


Trouve avant de chercher



Ba da, cum sa nu?
Doar ca ma gandesc ca fiind we unele fete nu pot intra, asa ca ar fi bine sa prelungim votarea pana marti. E ok?




Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Buna idee!

Io votez cu Ghidul:D


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput