Citim impreuna - organizatorice (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu as propune trilogia "Stapanul inelelor". Dar sigur nu ne ajung 2 saptamani pt lectura .



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Cu ingaduinta domniilor voastre, io as cam propune doua carti:

1. 'In cautarea oii fantastice' - Haruki Murakami. Putin despre carte www.polirom.ro/catalog/carte/in-cautarea-oii-fantastice-editia-a-ii-a--1794/" target="_blank">aici; cartea in intregime www.scribd.com/doc/6038490/haruki-murakami-in-cautarea-oii-fantastice" target="_blank">aici.

2. 'Inventia lui Morel' - Adolfo Bioy Casares. Putintel despre carte www.humanitas.ro/humanitas/inventia-lui-morel" target="_blank">aici; cartea in intregime aici.


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Pai ce faceti, doamnelor si domnilor?

Tema e generoasa si frumoasa, propunerile de pana acum sunt incitante (numai ca-s cam putine:)... Ce mai asteptati?


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Propun www.librariabucuresti.com/Carti-Drumul_-4762.htm" target="_blank">Drumul lui Cormac McCarthy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Propun www.librariabucuresti.com/Carti-Drumul_-4762.htm" target="_blank">Drumul lui Cormac McCarthy...uups, sau trebuie deja sa votam?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Nu cred ca votam inca...nu prea avem ce:))


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Propun www.librariabucuresti.com/Carti-Cartea_lucrurilor_pierdute-6915.htm" target="_blank"> John Connolly - Cartea lucrurilor pierdute
Sper sa se incadreze genului propus.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

am lansat o invitatie si la "clubul cititoarelor" poate mai apar propuneri ... diseara o sa fac si listuta cu propuneri, mai asteptam propuneri si miine, miercuri ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

Doar de dragul de a lungi lista de propuneri : "Omul duplicat " de Jose Saramago (n-am citit-o , deci nu dati cu bulgari ).
Despre ea http://www.polirom.ro/catalog/carte/omul-duplicat-3585/ (cum sa fac sa scriu un cuvant care sa directioneze pe link?)

http://bazar-livresc.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Angela, eu zic ca s-au facutara destule acu'. Cred ca poti da drumul la votareeeeeeeeee!


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput