Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Neata fetele eu ma simt tare rau ca aseara mi-a venut menstruatia si am avut frisoane frig varsaturi dureri de cap si burta ameteala care persista si acum.Sper sa treaca.
Luta mea a devenit o mistreata ar sta numai in brate sper sa treaca si momentele astea.Am avut-o si racita vad ca iar i se lipes ochii ii curge nasu si e cam maraita.Sper sa nu fi racit iar asa preventiv nu-i fac vaccinul astazi mai astept o saptamana
La controlul de 2 luni si cateva zile avea 5,300 kg de ci a luat f bine in grutate.
Mamici cu experienta va intreb un lucru nu se mai satura dar ia in grutate bine ce pot face?Sa-i las acelasi lapte sau sa il schimb?E prea timpuriu sa-i bag ceva in ;apte nu?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Vazut Luca,baiat mare ce mai!am inceput si noi sa papam supica de 3 zile si ne place,azi am mancat 11 lingurite si nu face mofturi,deschide gurita cand vede lingurita ,speram ca intr-o sapt.sa inlocuim de tot masa de pranz numai cu supica,si ne place si mere raserin weekend am avut-o in vizita pe matusica si tare s-a bucurat cand a vazut-o,o sa puna ea poze noi ca eu nu prea ma pricep,Iulica cel mai bine intrebi un Dr.daca poti sa-i schimbi laptele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Iulia, eu nu inteleg ce vrei sa spui prin a ii schimba laptele. Poate ar trebui doar crescuta cantitatea la o masa.

Bravo Ana Maria pentru un inceput asa de usor de diversificare.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Joklk m-am referit sa-i dau in loc de nan 1 alt lapte humana milupa

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Iulia, eu cred ca cel mai bine vorbesti cu pediatrul. Nu cred ca e indicat sa schimbi laptele asa dupa cum crezi tu.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginapapal spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Buna fetelor!
La multi ani Luca!Sa fii sanatos!
O sa postez linkul la topicul respectiv.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetele.Am vazut toate pozele cu bebii,sunt tare frumosi,sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii.
Urez un "la multi ani"mai intarziat pentru Luca,te-ai facut baiat mare si frumos foc.
Eu am fost ocupata doua zile cu gogosica noastra,am pus si poze noi si doua filmulete,intr-unul nu prea se vede,dar ideea era sa se auda.S-a facut mare si mi-e tare drag de ea cat a evoluat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

ptr fata frumoasa si pofticioasa


Pepina,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Joklk ai avut dreptate.Am vorbit cu doctora si a spus in nici un caz sa-i schimb laptele sau sa bag diversificare ca este mica si ia f bine in greutate ieri avea 5,500 kg.
Acum ne chinuim cu o conjuctivita tare urata ii dau niste picaturi si antibiotic iar apoi mergem la un oftalmolog pediatru sa vedem ce si cum.Mi-e tare mila de ea are ochiu rosu de tot.Sper sa-i treaca

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput