Locul fetelor Nou-Venite (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Nu-i nimic,il revigorezi tu cand vine

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"


Cateodata vine si la 11 si jum noaptea desi el iese la 10. Se cam oftica daca dorm, zice ca el nu are cu cine sa vb
Deci exclusa orice activitate plus ca tinem post deci nu o sa se intample nimic pana la Craciun

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

trutzi,pai tine si tu postul de papa,dar nu si de ,atunci cum mai faci copii?

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Eu tin post decat miercuri si vineri,atata pot,sotul nu tine post,si ...iti dai seama ce greu imi este sa fac pt el cu carne si pt mine vegetale
Preotii spun ca mai bine esti atent la ce scoti pe gura decat la ce bagi in gura

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

cora asa am sa fac
trutzi da ... saptamana viitoare e aia fertila


Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Eu tin post decat miercuri si vineri,atata pot,sotul nu tine post,si ...iti dai seama ce greu imi este sa fac pt el cu carne si pt mine vegetale
Preotii spun ca mai bine esti atent la ce scoti pe gura decat la ce bagi in gura

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"


Ai dreptate postul de mancare este pe ultimul loc. Adica pe primul cred ca ar trebui sa fie rugaciunea, faptele bune, infranarea iar pe ultimul mancarea.

Copil o sa imi dea Dumnezeu cand o sa considere ca o sa fie cel mai bun moment. Nu vreau sa fortez lucrurile. Nu vreau sa fac un copil in post decat cu binecuvantare de la duhovnic. Momentan duhovnicul nostru ne-a zis sa tinem post
Iti spun din tot sufletul ca ma bucura tare mult. In felul acesta ii multumesc lui Dumnezeu pentru toate cate mi-a dat (in primul rand ca suntem sanatosi, toata familia, iar in al doilea rand pentru toate cate mi-a dat, stie El despre ce vorbesc) si, nici nu vreau sa ii fortez bunavointa. Ma multumesc cu ce am. Am mult mai mult decat merit

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui trutzi

[quote]citat din mesajul lui cora79

Eu tin post decat miercuri si vineri,atata pot,sotul nu tine post,si ...iti dai seama ce greu imi este sa fac pt el cu carne si pt mine vegetale
Preotii spun ca mai bine esti atent la ce scoti pe gura decat la ce bagi in gura

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"


Ai dreptate postul de mancare este pe ultimul loc. Adica pe primul cred ca ar trebui sa fie rugaciunea, faptele bune, infranarea iar pe ultimul mancarea.

Copil o sa imi dea Dumnezeu cand o sa considere ca o sa fie cel mai bun moment. Nu vreau sa fortez lucrurile. Nu vreau sa fac un copil in post decat cu binecuvantare de la duhovnic. Momentan duhovnicul nostru ne-a zis sa tinem post
Iti spun din tot sufletul ca ma bucura tare mult. In felul acesta ii multumesc lui Dumnezeu pentru toate cate mi-a dat (in primul rand ca suntem sanatosi, toata familia, iar in al doilea rand pentru toate cate mi-a dat, stie El despre ce vorbesc) si, nici nu vreau sa ii fortez bunavointa. Ma multumesc cu ce am. Am mult mai mult decat merit

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Buna fetelor ,ce frumos ai scris Trutzi!Sa iti dea Domnul multa credinta si rabdare si ai sa reusesti in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Jesia,m-ai speriat de bucurie (daca se poate spune si asa),cind ai scris ca ai vesti bune si ca ai ramas......(am crezut ca esti gravidutza),fara soacra.Bafta multa ,poate am anticipat ceva ce se va intimpla in curind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Buna fetelor ,ce frumos ai scris Trutzi!Sa iti dea Domnul multa credinta si rabdare si ai sa reusesti in toate!



Buna!

Doamne ajuta! Si tie sa iti indeplineasa Dumnezeu cea mai arzatoare dorinta

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Va las ,ma duc sa ma odihnesc putin si dupa merg la vot...sa votati si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Va las ,ma duc sa ma odihnesc putin si dupa merg la vot...sa votati si voi



Somn usor!

Am fost la vot

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput