Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui peta

neatza si la multi ani sarbatoritelor...
am primit si eu valoarea beta: s-a triplat in 48 de ore, deci m-am linistit:)
problema e ca mi-am facut si analiza insulinei si mi-a iesit 3.69 si minimum e 6...oare ce inseamna faptul ca o am mai mica decat normal? poate afecta cu ceva sarcina?


peta, imi pare rau, eu una nu stiu...nici nu mi-am facut analiza insulinei...dar cauta pe net, sigur gasesti valorile pt gravidute...


izvoria, asa cum scriam in mesaj, si cum mi-a zis si dr, e o statistica, nu inseamna ca toti copilasii care au peste 150 batai /minut sunt fetite... sunt curioasa si eu daca e asa sau nu...vom vedea... si sa stii ca si eu la prima sarcina nu concepeam sa nu am fetita...ba chiar alesesem si numele...si uite-ma mandra mama de baiat, pe care nu l-as da pe toate fetele din lume...si daca ma intrebi acum ce-mi doresc, inclin tot catre baiat balanta...

adriana, si eu am o foame noapteaaaaa...ma roade efectiv stomacul...trebuie sa mananc 3-4 biscuiti...in plus, dupa ce merg la baie f greu reusesc sa adorm... ce ma fac mai tarziu????

flori, imi pare rau de starile de greata...stiu cum e...dar asta inseamna ca sarcina evolueaza, deci e bine... nici eu nu mai pot bea cafea, nici macar nu vreau sa-i simt mirosul...asa a fost si la sarcina cu Eric...nu mi-a mai trebuit, pur si simplu!


*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izvoria spune:

La multi ani sarbatoritelor si sarcina usoara lor si tuturor mamicilor de pe forum!!!

eladea - Ca si tine la prima sarcina, stii ca si noi avem deja numele pt o fetiita? L-am ales, hat-hat acum vreo 3-4 ani, cand copiii nici nu erau in planuri. La nume de baietei stam foaaarte prost. Tare mirata o sa fiu daca imi arata un baietel pe ecran, hi hi.

In alta ordine de idei, acum o spatamana imi faceam griji ca nu am simptome. E, uite ca m-au lovit in plin acum vreo 2 zile. NU pot sa mananc nimic, mi-e sila de tot ce am in frigider, de mirosul de frigider. Ieri am stat mai mult pe lapte cu cereale, azi la fel. Incerc sa ma gandesc la ce mi-ar placea sa mananc, imi cumpar alimentul respectiv, apoi nici nu mai pot sa ma uit la el.

Azi dimineata am fugit la baie cu o combinatie super de stare de voma/diaree. Nu stiam cui sa-i dau prioritate (sorry, prea multe detalii). M-a luat un val ingrozitor de caldura apoi transpiratie. M-am intors in pat tremurand si am mai dormit vreo ora. Bine ca e weekend. Acum insa ma simt mult mai bine, desi nu-mi vine sa fac nici o treaba. Vreau doar .

Va doresc tuturor un weekend usor, cu simptome, dar suportabile.




Vine buburuza!(iulie 2010)

***4***8***12***16***20***24***28***32***36***40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina97 spune:

buna seara, viitoare mamici, va rog sa ma primiti si pe mine in clubul vostru - UM 17.10.2009, DPN 24.07.2010 si data nasterii 19.04.1978. sunt cea mai fericita viitoare mamica ever (am avut o experienta f neplacuta in urma cu un an), sper sa fie bine pana in iulie 2010 cand vine
va pupacesc pe toate si acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christyne spune:

Buna, fetele gravidute de iulie august 2010.
Imi place mult ce nume ati ales.. delfinasi...

Ma primiti va rog in randul vostru?

Datele mele sunt:
UM 16.10.2009
DPN 23.07.2009

Christyne, mamica de Mihai (6 aprilie 2001), Miruna (5 iulie 2007) si fericita 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

fetelor multumesc de urari, dar din pacate nu sunt deloc linistita...
de azi am inceput sa am tot felul de dureri de burta, multe sunt exact ca cele de CM si acum am mai descoperit si cateva pete maronii pe chilot...mi-e foarte teama nu stiu ce sa fac, voi ati mai avut sangerari?
am luat niste nospa preventiv, dar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izvoria spune:

Draga peta, din cate am citit pe forumuri, e posibil sa apara sangerari maronii fara ca asta sa fie neaparat o problema. Daca insa sangele devine mai abundent si rozaliu sau cu o culoare de sange proaspat, asta-i cauza mai mare de ingrijorare. Daca elimini cheaguri, atunci nu prea mai e bine ...

Multe femei insa sangereaza de-a lungul sarcinii, fara ca asta sa insemne neaparat ceva rau. Cat despre durerile menstruale, din nou, vad pe forumuri ca sunt destul de frecvente (pot fi contractii ale uterului). Eu le am aproape zilnic.

Fiind duminica, incearca sa vizitezi camera de garda; poate intelegi mai bine ce se intampla. Iti tin pumnii si iti doresc tot binele! Te rog nu descuraja!


Vine buburuza!(iulie 2010)

***4***8***12***16***20***24***28***32***36***40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Bun venit noilor gravidute Christyne si Cristina

peta nici eu nu stiu ce sa-ti spun referitor la insulina, probabil ca medicul te va lamuri

eu inca nu am problema cu mancatul noaptea...probabil pentru ca mananc ziua

fetelor, voi v-ati mai cantarit? ma tot gandesc oare 1-2 kg am pus?!?...simt ca pantalonii incep sa fie ficsi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 7+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Buna fetelor sunt Elena

Am trecut noile venite in listutza, insa mirela2 am nevoie si de datele tale ca sa te trec la gravidutze, te-am trecut la aniversari, dar nu am datele pentru listutza.

-ici la toate si o duminica placuta !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna fetelor

Ieri am intrat sa fac noul capitol si am robotit un pic prin casa si apoi am stat toata ziua in pat, asa mi-a fost de rau.
Am ajuns sa si de 3 ori pe zi, dimineata o tura sau doua si "diferenta" seara asa ca sa inchei ziua bine.

Si eu am observat ca dupa ce reusesc sa mananc ceva cam intr-o ora-doua mi se face iar foame de zici ca nu am mancat nimic toata ziua.
SI este asa de rau in special ca nu pot manca de toate ci doar pe preferinte.
Si noaptea... Doamne ma doare stomacul de foame de zici ca toata ziua nu am mancat nimic si dupa ce merg la toilet dorm numai pe fractiuni si parca nu ma mai odihnesc....si apoi si foamea asta....daca de acum ca este doar un samburel patim asa ce vom face cand vom fi pe la 7-8- luni cand deja este mare ????? Stam ca nacarea langa noi .


Va si va doresc o zi placuta!!!!



*******************************************************************
Elena, 7+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Celor care nu sunt trecute in listutza sa dea ding-ding, sigurr mi-au scapat...mirela2, peta... si care mai sunteti.

Scuzati neuronii astia

*******************************************************************
Elena, 7+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput