Albinutze de Mai-Iunie 2009(39)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neata gagici

Relusha sar'na de cafea.....bunaaaaa rau
Laurraa felicitari pt masuratorile grasunicei.Asa stiam si eu cu pusul in picioruse...cica nu trebuie sa-i fortam si sa-i punem in picioare numai dupa ce se ridica singuri
baby-first pt asa o cauza nobila ma risc sa o sun in orice retea ar fi.Sunt misto cei de la MyKids.De acolo am luat si eu patutul,lenjeria,salteluta si sterilizatorul pt pitic dar am inteles ca nu mai fac livrari la domiciliu.
andata asa mananca bucalatul meu orice ii dau...cu o poftaaaSper sa pape asa si cand incep sa-i dau supica.In ceea ce priveste varsta cred ca ai detronat-o pe sefa dici ...cred ca avem o noua sefa in stup.Dici e in '72 si tu cred ca in '71 nu?Asa am inteles eu de pe blog
ancy sunt de acord cu cuscra ia-le banii...e dreptul tau
laurraa si daca mai vroia de ce nu i-ai mai dat?Eu ii dau piure de fructe cam 250gr pe ziCat despre vit C cred ca e prea mult.Mie imi spusese pediatra ca 10 picaturi in 2 transe pe zi e suficient si nu mai mult de 10 zile pe luna primavara si toamna.Eu am ales sa-i dau 10 pic pe zi timp de 5 zile pe luna
lavinia felicitari pt masuratori.Stiu ca fierul si calciul se dau doar in urma unor analize.Eu nu i-as da
yuppi felicitari de vaccinel,nu cred ca mai face febra daca nu a facut pana acum.O sa-i iau si un anti-radar...acum ce sa fac
gabi foarte tare mergareata mancaia-si suzeta ei ca de loc nu-i da drumul din guritaCred ca e mai bun modelul asta de premergator decat cel clasic.Mie mi se pare ca in cel clasic (ca al meu) merge aplecat in fata.Daca nu aveam catel nu-i cumparam de loc dar nu vreau sa o ia in 4 labute dupa catel prin casa.
lavinia,alynta votat
gabi merge doar daca ai si un alt nr de tel.Eu am bagat la unul cosmote-ul si la unul vodafone si a mers
yoanna sa foloseasca cu placere printesa noile achizitii
dici am luat si eu ultima data Libero nr 4 pt ca asa aveam la Pampers si mi se par mult mai mari.Lamureste-ma si pe mine exista 4 si 4+ ca la Pampers sau asa sunt ei mult mai mari?
lavinia felicitari pt rasucire si bafta multa sotului la o noua incercare.Nu-ti pierde speranta,timpul le rezolva pe toate
cuscra bafta la shopping si sa nu te chitrosesti ...sa iei la fata jucarele multe si frumoase
ely bafta azi la sarbatoarea balutei....pardon era vb de ciocolata
andata am o prietena putin plinuta careia i-a venit ciclu pana in luna a cincea de sarcina.Habar nu a avut ca era insarcinata.Si-a dat seama pe la 5 luni si ceva cand a inceput brotacu sa o ia la picioare mai tare.
Relusha cre ca despre asta e vorba http://www.ookee.ro/jucarii-401-Jucarii-interactive-bebe-p-323-Fisher-Price----Catelusul-Vorbitor-(in-limba-romana).html l-am vazut si eu si e tare misto.Il apesi pe picior o data si zice "picior" iar daca il mai apesi inca o data zice "picior galben".E tare cum face cand il apesi pe burtoi da nu pot sa reproduc

La multe lunite sarbatoritilor de astazi,sa cresteti mari si frumosi

uitati cum doarme un terorist mic la ora asta http://family.webshots.com/photo/2210472930104369456GXbopc si cum a inceput el diversificarea cu piure de degetele ieri in masina cand am plecat la plimbare http://family.webshots.com/photo/2872358490104369456tiRIQP

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna dimineata, am ajuns la zi cu cititul. Multumesc celor care au avut rabdarea sa vada pozele de la mare si sa ne scrie cuvinte frumoase . Peisajele sunt in majoritatea lor din Bulgaria (Durankulak, Kaliakra, Balcik) si ultimele sunt de la Mamaia. Stiam eu ca trebuie sa scriu niste explicatii pe acolo.

Azi mi-am cantarit si eu ghemotoaca si are 7,600 kg complet dezbracata, nu stiu exact cat a luat si in cat timp, trebuie sa calculez. I-am facut poze incercand sa mearga de-a buselea, e haioasa tare.

Andana, si pe mine m-ai socat cu copii atat de mari, dar m-am linistit ca esti de-o varsta cu Dici . De algocalmin este adevarat ca scade febra cel mai repede, si eu am primit in copilarie, insa de atunci s-a mai studiat cate ceva si s-a ajuns la concluzia ca beneficiile sunt mai putine decat riscurile. Eu una n-as folosi la copiii mei decat ca ultima solutie.
Cris, felicitari pentru inca o ridicare in fundulet!
Anaela, sunt de acord cu tine ca nu esti de acord cu dr. referitor la diversificare, calciu si cereale .
Alic, si eu sunt innebunita dupa dulciuri, am incercat tot felul de remedii si degeaba.
Ely, trebuie sa fie delicioase clatitele tale, multumesc .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

dici am luat si eu ultima data Libero nr 4 pt ca asa aveam la Pampers si mi se par mult mai mari.Lamureste-ma si pe mine exista 4 si 4+ ca la Pampers sau asa sunt ei mult mai mari?

andata am o prietena putin plinuta careia i-a venit ciclu pana in luna a cincea de sarcina.Habar nu a avut ca era insarcinata.Si-a dat seama pe la 5 luni si ceva cand a inceput brotacu sa o ia la picioare mai tare.



Libero au un pic alta croiala si au un ca un elastic pe interior la crac. Chiar daca par mari nu iese nimic pe langa. Il iei in functie de nr de kg. Eu chiar am luat nr.4 (de la 7 la 14 kg) inainte sa faca 7 kg. si nu a curs o picatura, desi mi-a fost ceva frica, dar la pampers cu nr si greutate potrivita se uda pe body cred ca de la al doilea pisu. Libero e foarte bun pentru deplasare , nu iese din el nici daca il storci, mi-era groaza sa-l pun in wrap cu Pampers pe el.

Am cunoscut 2 femei, si asistente medicale pe deasupra, care au facut copii pe la 40-42 de ani, tocmai pentru ca nu si-au dat seama ca sunt gravide. Nu erau grase, dar au crezut ca au semne de menopauza precoce, s-au trezit la 6 luni de sarcina. Iar una s-a internat sa nasca la o zi dupa nora


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata! sau ma rog...ce-o fi la ora asta...
mai intai va intreb: ati fost la vot?
noi mergem sa ne exercitam dreptul mai spre dupa-amiaza...


Yionna, nu e in romana, e in engleza...l-am licitat la viteza,la sfatul unei prietene...acu oi vedea eu cum ma descurc cu fata
apropo...sunt pe ebay anglia niste preturi absolut de dumping

din pacate nu pot sa te ajut cu jucaria, fiindca Cosminica nu are albumul atasat...doar daca ai o poza sa vad despre ce e vorba..


Relusha, multam de cafea!
daca m-ai mai intrebat, scuze ca nu ti-am raspuns, dar n-am bagat de seama
catelul meu e in engleza, dar este si in romana, asa cum a spus si Gabi; canta, vorbeste, e foarte placut...
uite-l aici:
http://www.youtube.com/watch?v=2zAhny-ybGg&feature=fvw
si varianta in romana:
http://www.youtube.com/watch?v=MLh9PlSu-1g&feature=related
in carrefour este acum la oferta, la 130 ron, te duci acolo si-l butonezi sa vezi daca-ti place..

Daniella, ce fain doarme Denis

va pup!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Buna, fetele!!! Ati fost la votare? Noi mergem dupa masa...poate da DD sa ne fie si noua mai bine.

Am uitat Philip sa te felicit pentru slujba sotului, spor la mutat

Lavinia, l-am votat pe Rares si ieri si azi. e super poza.

Yioanna, pai se poate sa veniti in Lotus si sa ni ne spuneti? Sa ne suni cand mai vii. Promitem sa nu-l rapim pe Rares. Si noi avem un prieten dar cu 2 luni mai mare

Noi dormim noaptea intr-un sac de dormit subtire iar ziua doar invelita cu o paturica.

Daniela, merci, dar hai sa-i mai dam o sansa. Eu sunt de principiul "iart-o Doamne ca nu stie ce face"

Nu stiu daca mai aveam ceva de zis, neuronul asta

Va pup si ne auzim maitarziu

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna mamici cu pici...

raluca...ma bucur ca iti e de folosam facut si eu comanda la scaun de baita si nu aveau pe stoc

yioana....,parca vad ca ne si anunti maine ca ati reusit si voi sa va ridicati in fundic fara ajutor

andata..... soc total!!!!! ce viata marfa pe capul lor..si cand ma gandesc ca eu din 9 luni,6 si jumate le-am stat la pat in perfuzii..ce baftoase sunt unele


mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

yioanna...m-am imbolnavit rau de tot

alic....nu se poate sa faca o reducere substantiala pentru mine? am vazut un laptop pentru pitica si mi-au ramas ochii asa de lipiti ca a venit soata si mi i-a razuit cu spaclul de la raionul cu jucarii

relusha....la cele doar 4 ore dormite,cafeluta ta e bine venita..surprinzator mai am bani in portofel

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

cuscra..ce-mi place cum doarme el cu bucisoarele in sus

carla....,felicitari pentru greutatea "ghemotoacei"

alic..noi am fost de dimineata la vot si catelul ala din carrefour mai avea oleaca si ramanea fara baterii la cat l-am butonat

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

dani3lla Libero sunt intr-adevar mai mari decat Pampers si sunt un pic mai grosi, dar asa cum a zis si Dici daca ii iei dupa kg vor veni bine. Eu nu stiu sa va spun daca e mai buna cheastia asta de impins decat premergatorul obisnuit pentru ca Tudor nu a stat in premrgator decat 2 saptamani cat a invatat sa puna pasi, apoi nu a mai vrut.

Cris nu ne arati ce ai cumparat?



Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppi spune:

la multe lunite
bebe Darian Rafael de Deea24

ramonafelicitari pentru odihna de noapte

cris Asta da motiv sa-ti te umfli-n pene... Shopping placut

andata Sa-ti traiasca toti copii! Si mari si mici! Haioase intamplarile cu tipele nestiutoare...

lavinia felicitari pentru masuratori

alynta Si eu am votat doar unul...

alic Si cu ce ai umplut clatitle, daca nu sunt prea indiscreta?

deea Se mai inatampla, din pacate, dar toate trec...

ely Da-o-ncolo de dieta! trece-ma si pe mine cu-o portie zdravana de clatite cu ciocolata!!!

dici multe primaveri inainte!

madalinutza e bine sa mergi la munca, si ca mergi doar o zi pe saptamana e si mai bine!

badriana Fii atenta cu spatele, ca eu deja sunt patita. Acum vreo luna am avut o criza de durere de sold de numa-numa... Am facut o radiografie la coloana si cica am un inceput de hernie de disc, si de atunci incerc sa evit sa o mai iau in brate, desi oricum nu prea reusesc... Cu steriletul nu prea am cum sa te ajut, sorry!

Pup ca plange mandra

PS Am fost la vot!

---------------''--------------''-----------------

Gabriela, de Sabiutza iubita

http://picasaweb.google.com/meyuppi13/BotezScaldaciune?authkey=Gv1sRgCPmJ2oej7ua8IQ&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/meyuppi13/PtNet?authkey=Gv1sRgCKr6prKc5Pr08gE&feat=directlink

Mergi la inceput