cineva pasionat de scrapbooking?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

sunt si eu pe aici, dar tot ca o umila amatoare

din putinele lucruri pe care le-am aflat despre aceasta metoda este ca e bine sa folosim poze pe suport necid...ok!...de unde stiu daca e acid sau nu ce-mi scoate mie imprimanta?
Intreb pt ca am in minte un proiect asa, cam de cand mi s-a nascut puiutul, si anume: un mare album care sa insemne un fel de jurnal pe scurt (caci pe lung am deja caiete intregi dar si cu informatii de genul cat, cand si cum a mancat zilnic, cum a facut kk etc.) Ma gandeam sa gasesc un carton bun (nu cred ca voi da 30euro pe album insa) sa fac niste coperti frumoase imbracate si eventual brodate cu numele lui si apoi cate o foaie care sa cuprinda marile momente din viata lui in ordine cronologica. Aici voi pune filmele de la echograf si bratara din spital si clama de la buricut si motul de la botez si multe poze sau sectiuni din poze. Ca sa reziste mai mult ma gandeam sa le dau cu lac peste (asa am inteles ca se procedeaza - recunosc ca nu am aprofundat f tare partea tehnica). Mai intai trebuie sa-mi procur acel carton special si lipiciuri si lacuri si apoi ma apuc de treaba.

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Tala la asa ceva ma gandisem si eu, ceva de genul albumului de familie.
Eu vroiam sa incep de la cum ne-am cunoscut noi doi, casatoria, momente ale vietii in 2, apoi copilul si momente importante din viata noastra in 3. Nu stiu cand am sa il fac, deocamdata inca ma mai uit prin magazine dupa materiale.

Da ardeiashule suntem, tu ce ai mai facut?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pai cum se vede in semnatura mea... cu asta ma ocup , exista acolo deja, un atelier online pe care doresc sa-l facem ; si challenge-uri


s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
scrapbooking yeee - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

ok ardeiash, inteleg. Nu am apucat pina acum sa "rasfoiesc" pe indelete in linkul acela, insa mi-am propus sa o fac cat de curand, cand oi avea un pic de tihna.

pup



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizaj spune:

ardeiash,scuze ca nu ti-am raspuns mai devreme!nu am apucat...
da,eu cumpar si kituri si sunt ideale pentru incepatori sau atunci cand esti in "pana" de ideimie imi plac tare mult,e o placere sa le faci,numai ca inconvenientul este ca trebuie sa-ti adaptezi pozele la pagini si nu invers...
in ce priveste blogul,nu am, dar pot sa incerc sa fac foto la paginile pe care le-am facut deja si sa le postez...asta cu prima ocazie !
avantajul meu este ca aici se gasesc fff multe materiale,nu-s f scumpe(dar nici ieftine),numai ca am de unde alege !nu stiu daca in romania a aparut vreun magazin specializat pe asa ceva,daca nu,poate ii vine cuiva ideea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eliza, te-am vazut.. le poti posta pe forum , la creatiile noastre..
pt magazin... da, i-a venit Anjei ideea.. detalii tot in forum . te asteptam acolo!

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
scrapbooking yeee - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

va asteptam , pardon ..

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
scrapbooking yeee - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

lala .. mai esti pe aici?

nu ne pove ce programe folosesti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anja77 spune:

Danat, imi cer scuze pentru intarzierea in raspuns!
Desi am activat optiunea de a fi instiintata cand primesc raspuns, nu am primit nimic. E o intamplare fericita ca am descoperit raspunsurile. Imi si pierdusem speranta.
Multumesc pentru interesul fata de lucrarile mele! Intre timp am mai creat ceva si le puteti gasi pe toate pe pagina mea de pe FB. Pentru tine si toti cei care studiaza "problema" scrapbookingului, am creat si un blog. Daca esti interesata, iti pot trimite adresa prin mesaj privat.

Sa auzim numai de bine! Si mult spor!

Citat:
citat din mesajul lui danat

Anja bine ai venit si aici, si in genere pe DC
As fi curioasa sa ne arati ce ai facut tu! Si pt mine e un domeniu nou, inca nu am lucrat nimic, deocamdata studiez "problema" si mi se pare foaaarte interesant ce poate iesi din asta.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anja77 spune:

Mihaela,

Imi pare bine sa te cunosc, chiar si asa, virtual. Si multumesc pentru urari si raspunsul tau! Nu de mine e problema, eu am in Växjö 2 surse de aprovizionare scrap, nu-i bai.
Intrebarea mea era daca un magazin virtual cu produse pentru scrapbooking ar fi binevenit in Romania.
Ce ziceti, fetelor?

Citat:
anja, bine ai venit pe forum. Daca locuiesti in Suedia, cum scrie la semnatura, ai sa gasesti produse de sckrap la magazinele bokhandel.[/quote]

Scrapbooking blog - http://scrapbookemporio.blogspot.com/

Mergi la inceput