FIV 255

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

castelana - multumesc pt informatie.

Dana - iti promit ca data viitoare cand vreau sa spun ceva o sa iti cer voie. Pana atunci insa as vrea sa aflu ceea ce ma intereseaza si din alte surse. O fi in Germania 90 eur, dar cu cat sunt mai multe doze intr-o cutie cu atat pretul este mai mic.La fel conteaza foarte mult si de unde il cumperi (tara). Intentia mea nu este sa dau "idei" ci sa aflu lucruri care ma privesc personal. Iar mie mi-a fost schimbat progesteronul nu din cauza alergiilor ci din alte considerente asa ca ma gandesc ca medicul fiecareia dintre noi stie mult mai bine decat oricine altcineva ce ne trebuie sau ce nu ne trebuie. Asa ca ar fi minunat daca am sti cand si unde sa ne oprim cu comentariile.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophie76

Dragaica, eu i am scris ieri dr meu intrebindu l la ce ora sa fac gonalul ,avind in vedere ca suprefactul am inceput sa l fac dimineata in jur de 7.30. Raspunsul lui a fost sa fac seara stimularea si sa mut si suprefactul tot seara, pe motiv ca ziua se fac monitorizarile si astfel se pot ajusta dozele.
Deci eu azi dimineata nu am mai facut suprefactul, il voi face deseara, si gonalul il voi face tot seara.
Cred ca cel mai bine e sa ti intrebi dr, pt siguranta! Multa bafta

sophie


Am sunat la farmacie (specializata numai in produse pentru fertilitate) si farmacista mi-a zis ca nu-i bai c-am facut aceeasi doza, sa o schimb de azi si pot sa-mi fac Suprefactul dimineata.
eu cred in schimb ca doctorul tau are dreptate, pe calendar spune sa nu-ti faci injectia dimineata mai ales in zilele in care mergi la ecograf.
Am sa-l las tot asa seara, la 19 suprefactul si la 20 Puregonul, cum le-am facut aseara.
Sa vedeti distractie maxima maine seara cand tre sa merg la botez cu chitul dupa mine

Castelana mea draga deja 20 de saptamani, Doamne cum zboara timpul.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Bytzi chiar vroiam si eu sa intreb de Andra. Oare ce-o fi cu ea de nu ne mai anunta nimic. Tu cum mai esti, draga?



eu sint bine,multumesc de intrebare
mi-am revenit incercind sa-mi fac planuri pt urmatoarea incercare
tin pumnii sa fie cu II



_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Ei si uite ca iar o supar pe Catalina - am uitat ca trebuie sa tac si eventual sa-mi cenzurez mesajele sa nu o deranjez.
Chiar sunt curioasa cine a mai folosit si cine iti va mai raspunde ca din Borneo e cam greu de adus.
Ca sa-ti mai dau preturi... acum ca tot te-ai ofuscat...
Ca moderator imi poti si sterge mesajul sa stii.
In America daca ai asigurare e cel mai ieftin - vreo 10-12 dolari cutia daca nu ... Si tot acolo cu cat iei mai multe cutii cu atat scade pretul.
Sa-ti amintesc cite iti trimitea primul link cu ce e ala Crinone?
Ideea mea era alta - cand fetele te vor auzi pe tine cu Crinone vor crede ca e mai bun sau mai smecher si vor incerca si ele sa gaseasca. De ce sa nu recunoastemca esti un formator de opinii si multe (chiar si eu) ne inspiram din experientele tale?
Pentru cine nu stie este strict acelasi lucru ca utrogestanul numai ca a fost facut doar pentru folosire intravaginala.
NU te aprinde ca nu ai de ce Catalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

A 06 si ti-au facut si tie perfuzii?
Protocolul meu a fost unul scurt: din z1 am luat Gonal 150 6 zile,apoi Gonal 75 4 zile,iar in ziua 11 am luat Gonal 75 si 2 OVITRELLE.Iar in ziua 13 am facut punctia(9 ovocite bune) si ziua 18 ET(2 blasto f buni).Iar de la punctie si dupa ET dr mi-a dat: Femibion,Magne b6 3x2,Utrogestan 3x2(acuma o maresc la 8),Rutascorbin 3x2,Vit E tot a doua zi,Medrol si Kalium.Iar pt ca eu nu iau aspirina dr mi-a dat 10 zile Clexane acum,injectabil.Cam atat.
Iar acum stau f cumintica in pat pana la test in 30 nov.
Dar tu unde faci FIV?
BuburuzaL eu sunt tot balonata ,am fost azi la perfuzie,desi mi-e peste mana ca trebuie sa merg pana in Debrecen pt asta,bine nu e mult 60km,dar oricum...in rest stau cuminte in patut si pap sanatos si va citesc pe voi Dar tu cum esti?ceva simptome?tu stai in pat?
Bytzi tu cand incepi cursa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Castelana dar de ce ti-au recomandat sa iei Utrogestanul cu laptic?care-i logica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Iar acum stau f cumintica in pat pana la test in 30 nov.



Atunci fac eu punctia sa vezi cate vesti bune o sa avem

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Dana,
Ca sa iti raspund punct cu punct.
1.Nu ti-a cerut nimeni sa iti cenzurezi mesajele - desi uneori poate ar fi bine - ci sa nu imi interpretezi mie postarile.
2.Nu am trantit mesajul la intamplare ci i-a fost adresat strict castelanei. Care dealtfel mi-a si raspuns.
3.Cand o sa te rog pe tine sa mi-l aduci din Borneo sau din Mozambic atunci vei avea ocazia sa imi spui cat de usor sau cat de greu este. Pana atunci lasa-ma sa imi cunosc mai bine resursele .
4. Ce pot face sau ce nu pot face ca moderator cred ca stiu mai bine decat tine. Aici te inseli, moderatorul nu sterge mesaje doar pt ca nu este de acord cu ele. Dar este bine ca ai o parerea si despre asta.
5. M-ai scos dintr-un mare rahat ca mi-ai trimis tu link cu ce e ala Crinone. Cand mi l-ar fi dat medicul as fi fost tentata sa il intind pe paine.
6.Nu ma aprind pt ca ai dreptate....chiar nu am de ce.

Sunt doar cateva lucruri pe care nu le inteleg si pace.

A fost o intrebare care nu ti-a fost adresata si nici nu a fost propus subiectul ca tema de discutie. Daca te rezumai la a raspunde - repet in conditiile in care nu ai fost intrebata - ar fi fost in regula. Nu ti-am inteles comentariile suplimentare.
In alta ordine de idei....ce anume te face sa crezi ca tu esti singura care isi permite acest medicament. Sau eu. Sau castelana. Sau x. Sau y. Te-ai simtit tu deodata coplesita de grija forumistelor si mai ales de resursele lor financiare.

Si nu, nu trebuie sa se inspire nimeni din experientele mele. Doar sa se fereasca de experiente similare.




Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

sheri
multumesc frumos pentru raspuns !!!
Daca imi aduc bine aminte tu ai fost cu initiativa ,sau daca nu precis printre fetele care au studiat asta , consumului de ananas , curcan si seminte in perioada stimularii si dupa ET pt ovocite de calitate si pt o mai buna fixare a embrionului.
Spune-mi te rog ananasul e bun crud , sub forma de fruct sau compot?Si seminte ..... seminte de care ?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

dragaica, cand mergi la eco? iti doresc o productie de calitate si oute multe!!
carla ,ai grija de burtica
eu , luni voi stii cand fac punctia..
bytzi ,tu ce ai hotarat? doamne ajuta

Mergi la inceput