Puiuti de Randunici 2008!! (333)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Ce de-ati mai scris!

Noi, muciosi! Matei. DaŽ mucios rau! E viral, dar a primit picaturi de nas cu antibiotic cred, nu am intrat in detalii cu medicul... Vad ca incepe si Stefan... asa ca maine dau cu aspiratorul prin butoi (ca si acolo trebuie... prafarnita Viena asta) si iau o pauza...

Nu poci sa nu ma laud, dar nu copilul mic (Mutulica), ci cu cel mare, care cand este atent face perfect toate exercitiile la mate, scrie perfect totul la germana... (dar cand nu este atent... ).

Si gata, ma retrag.

Sanatate!

Cami, ma bucur mult pentru rezultate!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

.....immmmm, trebuie sa fac o ciorbitza de post si nu stiu ce anume???as fi facut supica de cartofi ca-i place mult si Antoniei dar nu mai am cartofi.....oricum pentru sambata si duminica fac de peste ca se mananca peste.......ma duc sa vad din ce-as putea sa fac.....


Luny ia incearca sa scrii cu cariocile alea pe perete si pe urma sa stergi cu carpa umeda......

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

simo
bitza parca mi-e teama sa incerc cu alea pe pereti...cand va veni Mufa cu idei d-astea, aia o fi!dar eu deliberat cu scriu pe pereti!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

de curiozitate, cum vi se pare 250 euro/luna abonament la o cresa smecherita, privata?program l-v 8.00-20.00
m-am intalnit la BE cu un amic de-al meu care si-a deschis asa ceva, cica e club de copii cu varste intre 3 luni si 4 ani...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo, ma ameninti ca o sa fie mai rau De fapt ma astept, stiama sta, simteam nevoia sa mai ziceti si voi ca asa e si la voi cu copilul mai mare E ceva firesc, stu, TOTI fac asa! sa nu va amagigi vreuna

Luny, tu stii unde stau, nu? peste doua saptamani te invit pe la mine , sa nu vii cu mana goala ca nu-i frumos M-as fi invitat eu pe la tine Eu o sa lesin daca mai aud de pastrama

Am bucatarit si eu azi o gramada, am pus retetele pt. curiosi Si singura mancare pasata cu blenderul e spanacul cu pui, doar asa papa Stefu. Mai ales daca e spanac proaspat.

Nico, sanatate multa si voua!

Bitzu, ce de bunatati faci la steamer Si eu imi doresc unul, nu am, dar nici nu am unde sa-l mai pun Cand ma voi muta intr-o casa mai mare

Ma chinui si eu sa incarc 3 filmulete...greu mai merg...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aaa, vroiam sa spun ca eu plateam 7,5 mil la gradi particulara la Vlad, cu 2 optionale pe luna, de la 8-13 !!!!!! Este enorm!!!!
Si 250 euro mi se pare f.f.f. mult!

La cresa de stat unde am vrut sa-l duc pe Vlad, era extraordinar de bine, mancarea super, educarele super! Parerea mea este ca nu merita sa dai atatia bani la particular!

Avantaje la particular e ca sunt putini copii, educatoarea ii cunoaste mult mai bine. Vlad era f. atasat de educatoare!
Dar, la stat, au spatiu de 3-4 ori mai mare in clasa, fata de particular, si chiar daca sunt 30 de copii in grupa nu e asa rau. Zic si eu deocamda
Iar cu imbolnavirile...cred ca e irelevant! Vlad mi-a racit si cu 10 copii in grupa si cu 30! deci la noi nu conteaza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

salut

l-am vazut e mufarinul-macelarul doamne ce haios e..in privinta creselor nu stiu ce sa zic ...stiu ca o verisoara de-a lui catalin are fetita la o cresa particulara si plateste 1200 lei /luna...nu stiu zona si cum arata ..dar mie mi se pare f mult,exagerat de mult...

bubu sanatatate lui vladutz..ti-am vazut bunatatile

nico sanatate lui matei
vali distractie placuta

sovi hmm ce mutrita ai in poza..cred ca amandoi copii seamana cu tine ca-s tare frumosi

aaa ne imbogatit vocabularul pe zi ce trece..eram pe la poarta zilele astea si a trecut un tarctor si a zis"tatou..."acum cand il intreb unde e tractorul imi da tractorasul lui de jucarie...in sfarsit l-a strigat pe nume si pe catelusul dino-dio cu un n slab...recunoaste aproape toate animalutele domestice si uenle salbatice ..stie cum face lupul-hauuuu...tigrul-uaoooo,leul la fel...leul- "eu" asa ii zice...si multe multe pe zi ce terce asociaza cat mai multe si zice cat mai multe dar le zice numai cand vrea el...

andru cand merge la baie se duce isi ia prosopelul,halatelul si zice intruna "cish cish cish"...e tare haios cand intram in camera si incepem sa dam jos din hainute ..ma intreaba si "ata ata " si arata cu degetelul...mor de dragul lui...a inceput si se joaca si singurel,mai ales seara cand intram in dormitor..dar avem o problema...adoarme numai la 23-23.30 ..i pun in pat pe la 22.30 si se frichineste ,bea apa de m-a speriat,il striga pe ta;su de 10 ori desi e langa el...off off...

gata fug la nani..va pup si va doresc o noapte linistita...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Vlad e f bine, in afara de prima zi in care a plans cand facea pipi nu a mai avut nimic, din fericire. Maine incepem sa umblam si noi acolo, ca ne-a zis sa nu umblam 3-4 zile.

Luny, despre astea vb? http://bebereal.ro/galt-chunky-pens-p-1394.html

Acum am venit din real, pt ca vlad a dormit azi de la 2 la 7...si am luat pt bebe mic cateva lucrusoare frumoase

Bubu, asa e cu cei mai mari, vad si eu la sor-mea, e greu...

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Bubule, pai da , m-am reprofilat pe steamer din cauza de lipsa de timp....la ele, arunc repede ingredientele si tot asa de repede se spala si tavitza si recipientul unde scurge apa....

Luny, eu nu ti-am zis ma sa te apuci acum sa faci opere de arta pe pereti, ci sa fac chestia asta intr-un coltisor sa vezi daca intr-adevar sunt lavabile precum se spune......hahahahah, ce m-ai facut sa rad.......intreb pentru ca trebunie neaparat sa cumpar si eu, ca Antoniei deja i-a trecut prin cap sa scrie pe pereti, pe cauciucul de la hubloul masinii si spalat si pe www.flickr.com/photos/21646834@N06/4117867771/" target="_blank">picioarele ei cand ne prinde pe noi si pe ale noastre sau pe maini, si trebuie sa ne conformam ca altfel face urat

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Bubule, daca te consoleaza cu ceva e tot mai greu si la noi, mai ales ca Briana e fata si avem si pretentiile de domnisoara gen: tu nu vezi ca arat ca o baba, am fost si ieri cu geaca asta, nu e buna bluza ca nu are umerii goi...iar la comentarii e top .
Sovi, la mine a mers ffff bine de fiecare data Forcapilul tratament de 3 luni pentru caderea parului( si nici nu face pofta de mancare cum am inteles ca ar da Revalidul de exemplu)
Si inca o consolare pentru Mimo de data asta, noi suntem dependenti de budincile Humana, mai avem un pic si le bagam in vena , oricum altceva nu mananca dupa amiaza nici sa-l bati.

Mergi la inceput