Dr. Octavian Rotaru-Elias/Medical City

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virginia13 spune:

buna fetelor.
eu de obicei citesc ceea ce scrieti voi fara sa fac prea multe comentarii.
Am nascut pe 2 martie anul asta un baietel super numit Stefan. Medicul meu a fost Dr. Rotaru.
imi pare foarte rau ce ai patit lorena, dar este un caz deosebit.
eu am avut proble cu sarcina destul de mari. din saptamana 22 am facut colica renala pe care nu am putut sa o calmez mai deloc. Dr. Rotaru a fost alaturi de mine si chiar dc nu a putut veni fizic la spital a vorbit cu colegii lui, m-a trimis la un urolog super bun care m-a monitorizat pe perioada sarcinii. Asta nu e tot. dupa o saptamana de dureri (nu aveam voie sa iau decat no spa) au inceput contractiile. am ajuns intr-o seara cu dureri de burta la spital. L-am sunat si intra in operatie, insa a trimis o doctorita Dr. Anca, foarte draguta care s-a ocupat de mine. Era amenintare de avort la 25 de sptamani. mi-a dat tratament si am dus sarcina pana la 39 de saptamani.
este un om deosebit si un adevarat profesionist. mi-a raspuns tot timpul la tel, iar cand nu a putut mi-au raspuns asistentele sau rezidentii, m-a consiliat si m-a facut sa am incredere ca totul va fi bine...SI CREDETI-MA FETELOR NU E GENUL PENTRU CARE SA CONTEZE PLICUL...
intr-adevar spitalul si personalul este ingrozitor...zilele petrecute la elias au fost horrrrror...dar medicul nota 10.
stiti cat conteaza sa va raspunda la tel medicul si sa va dea un sfat prin telefon. eu am vazut acum de cand ma chinui cu pediatri lui peste si imi raspund cand au chef spunand ca sunt f ocupati...
imi pare rau pt tine lorena, iti spun inca odata, dar am vb cu fetele care au nascut odata cu mine la spital, tot cu Dr Rotaru: au fost multe cu probleme, dar toate au nascut bebelusi ok.
eu va recomand acest medic cu mult drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fmichelle spune:

lorena_86...imi pare rau pt ce ai patit...f dureros.

eu pot sa zic ca medic ca d-l Rotaru nu am intalnit...a fost singurul care m-a sprijinit psihic ( nu e psihiatru...e ginecolog) in conditiile in care alti medici ma bagau cu capul in apa sa ma inec...
ar fi foarte multe de povestit, in 3 ani de zile am dat peste fel si fel de medici...si dintre toti acestia doar unul singur a tinut cont si de starea mea psihica...si a avut grija sa-mi ridice moralul dupa ce altii imi spuneau...dar vai...ai tumoare(inainte de tomografie)...sau se socau de valorile analizelor...mai nu ma intrebau pe mine ce diagnostic crezi ca ai...a fost cumplit...
am mai citit si eu pe net tot felul de studii...si cand i-am spus ultimului endocrinolog care m-a vazut ca eu am citit si ar putea fi asta, mi-a zis ca nu crede, sunt cazuri extrem de rare...si evident ca am plecat din cabinetul ala fara nici un diagnostic (dar am platit consultatia)...atunci am renuntat sa ma mai vada endocrinologi...
apoi...ultimul prof. dr. care m-a vazut si m-a tratat de infertilitate...la ultimul consult...cand a inceput sa se intrebe in fata mea (retoric...SPER, pt ca eu nu as fi putut sa raspund)..."dar de ce ai tu valorile astea hormonale?"...atunci chiar am vazut negru in fata ochilor...am hotarat ca trebuie... MUSAI... sa fac o pauza cateva luni pt ca altfel chiar inebunesc...si ce rost mai are o mama nebuna sa faca copil.
am fost extrem de suparata, furioasa...frustrata.
INSA...se pare ca aprox. la 5 zile acel consult (ecografie si "iar nu ai reactionat la tratament") am ramas gravida......Doamne ce minune...
acum sunt insarcinata in 20 sapt. si-mi urmareste sarcina dr. Rotaru...sunt f multumita.
eu va recomand acest medic cu drag

Mergi la inceput