Dr. Octavian Rotaru-Elias/Medical City

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Si eu ma declar multumita de acest medic. Am fost pacienta lui,mi-a urmarit sarcina timp de 9 luni si am nascut cu d-lui ,prin cezariana,la Elias...numai cuvinte de lauda!Super medic,profesionist!Face si ecografii de sarcina morfologice(atunci cand vei fi graviduta). Il poti gasi si la clinica Medical City,doar in zilele de luni, tel.il gasesti pe site-ul clinicii: medicalcity.ro., cu www in fata.Bafta multa!

Mcrissa: te dulce,ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns deja la 36 saptamani...mai ai putin si iti vei tine in brate minunea mult dorita.Doamne-ajuta!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Da, l-am recomadat tuturor prietenelor mele. Este f ok, are experienta cu sarcinile cu probleme.
Si foarte important este faptul ca raspunde la telefon, de cate ori ai probleme te primeste fie ca e la cabinet sau la spital.

Bafta multa!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello

Si mie mi-a monitorizat sarcina si am nascut cu dumnealui la Elias prin cezariana. E un doctor foarte bun si foarte uman. Am avut o sarcina cu probleme iar datorita lui imi tin acum copilasii in brate. Ma ajutat enorm si ma incurajat tot timpul. Chiar am simtit ca era alaturi de noi cu tot sufletul. E un dr minunat.
Il recomand cu caldura.

Bafta multa Valentina sa iti dea Dumnezeu in curand un bebe in burtica.

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Draga bebelu, multumesc mult pt raspuns!
Imi poti spune te rog la polizu , la ce dr ai fost, ca eu in prezent tot acolo merg la dr. Dima Cornelia.
Fetelor la spit Elias imi treb programare sau trimitere de la med de familie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

la polizu am fost la dr carmen radulescu. initial am mers la clinica medi plus cu care mai colaboreaza si mi s-a parut ok. mi-a dat toate analizele pt a vedea de ce nu imi vine ciclu de 2 luni, mi-a dat tratament, a fost super ok. dar cand m-am dus de urgenta la polizu pt ca aveam sangerari si dureri mari de burta, mi-a pus diagnosticul de extrauterina(la internare) desi nu se vedea nimic la ecograf,decat avea rezultatul de sange ca sunt gravida, dupa care mi-a zis k am ovarul stang polichistic (iar inainte cu o luna eram perfect sanatoasa),iar la externare mi-a pus boala inflamatorie pelvina (deci nici sarcina, nici altceva decat o simpla raceala). iar pe langa asta imi zice ca am o sarcina normala, desi eu fusesem insarcinata dar nu s-a prins si s-a eliminat singura.
si cu toate k mi-a zis k e sarcina normala m-a chemat la clinica pt a ma curata cu aspiratorul ca cica asa trebuie. cat am fost internata m-au mai controlat inca vreo 3 medici dar nu stiu cum ii cheama.
atunci am ajuns la dr rotaru care mi-a zis sa stau linistita k nu e nimic grav iar analizele date de dansul dupa mi-au confirmat tot ce mi-a zis.
ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca mai intai mi-a facut ecografia,s-a uitat p analize si mi-a zis singur tot ce s-a intamplat fara sa ii zic nimic. zici ca a fost cu mine acolo.
dc vrei du-te la elias de dimineata pe la un 9 si cand ajungi intri in cabinet si spui k astepti la dansul si te scrie intr-un caietel si te cheama cand iti vine randul
eu nu am stat mai mult de 30min la coada atunci

iti urez multa bafta si sper sa te ajute ce am scris. daca mai ai nevoie de ceva detalii si pot sa te ajut, cu mare drag o fac

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Multumesc muuuult de tot , bebelu !!
Am sa merg intai la Elias , la dl Rotaru, dar nu stiu daca imi trebuie o trimitere ceva!
Nu am fost niciodata la acest spital, unde au ginecologia? ca etaj si cladire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

eu nu am avut nicio trimitere. intrarea in spital este p partea cu biserica Casin. si cum intri in curtea spitalului mergi in dreapta si e camera de garda. intri acolo si e undeva parca la camera 6 sau 7 la parter gineco. vezi ca azi e de garda dc vrei sa te duci.



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

spitalul este cum mergi de la 1 mai spre casin pe linia tramvaiuliu 41, la un mom dat pe partea dreapta este o cladire portocalie parca. nu e ff mult de mers.
bafta multa daca te duci azi

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Multumesc din suflet, bebelu!!
Din pacate nu am sa merg astazi la Elias pt ca acum sunt la serviciu, si nu am analizele la mine!
Cred ca o sa las sarbatorile sa treaca, mai ales ca la mine nu e ceva f urgent, nefiind inca insarcinata!
Vrea doar sa gasesc un dr bun, in care sa am incredere si care sa ma ajute sa am un bebe sanatos( avand probleme de trombofilie).
Daca nu o sa mai intru, va doresc tuturor Craciun Fericit!!! si multa sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Craciun fericit si tie dangabriela dc vrei, cand mai aflu ca este de garda te anunt. stiu de la finuta mea care este gravida in 7 luni si se duce la el.

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

Mergi la inceput