Vitaminele prenatale se compenseaza?

Vitaminele prenatale se compenseaza? | Autor: witeflower

Link direct la acest mesaj

Am auzit de fete care au primit reteta compensata pt vitaminele prenatale, care, de altfel, sunt destul de scumpe. Dr. mea imi spune ca nu se compenseaza nici vitaminele, nici no-spa, nici... la ea mai nimic nu se compenseaza.
La voi cum e?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Elevitul nu e compensat sau nu am gasit eu o farmacie care sa il dea compensat iar no-spa e gratuit.

29+ (Amaris-Stefania)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Elevitul nu e compensat sau nu am gasit eu o farmacie care sa il dea compensat iar no-spa e gratuit.

29+ (Amaris-Stefania)


din pacate nici no-spa-ul nu mai este gratuit...am incercat eu aseara sa cumpar pe reteta..nu se mai compenseaza decat cel injectabil:(

-----------------------------------------
30+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

se compenseaza nospa injectabil?sigur?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui delsim

se compenseaza nospa injectabil?sigur?

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


da, asa mi-au spus fetele de la mai multe farmacii...doar cel injectabil se mai compenseaza...tabletele si no-spa forte nu

-----------------------------------------
30+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Am intele cu no-spa, dar cu vitaminele - nu ma refer numai la elevit, ca sunt mai multe tipuri... Niciun fel nu se compenseaza?

Tin minte cand era copilul mic, ca nu se scria pe reteta orice vitamina, dar un Picovit sau un B-complex se dadea gratuit.
La gravide nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Nimic, din pacate.

Mergi la inceput