Regasiri (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Ieri v-am zis ca am fost la cumparaturi si sunt racita varza, sper sa nu fie gripa desi simptome am, nas f apos si mi-e un somn de nu pot sa stau in fund, alte semne nu am, nu durere de cap sau muschi, nu febra. Dar nasul e distrus de atata apa. Somnul poate fi si de la pastile, ca am bagat paracetamol sinus, fervex, 2 isoprinosine. Sa vedem mai tarziu cum ma simt. Ma enerveaza Ana ca nu pricepe sa stea departe de mine si se suie numai pe mine, ma pupa pe maini etc. Nu stiu cum sa scap de ea, mi-e sa nu i se intoarca si ei raceala.

Maya, multa sanatate. Eu imi fac doua fiole de Polidin cand ma simt asa... si in 2-3 ore se mai calmeaza secretia nazala.... Am avut acum o luna.... Si asta a fost singurul remediu care a dat rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Se pare ca Mihaita a intrat in operatie la ora 12. Mai multe nu stiu... Noi ne pentru el sa treaca si peste asta micutul de el.

Ank99, sa dea DD sa fie bine si la voi.

Miro, ma bucur ca e mai bine Karina. Cred ca sunteti pe drumul cel bun...

angi, si Stefy e cu foarfeca, insa a ei e o foarfeca care taie si altceva.... Acum vreo 2-3 saptamani nu mai avea ce sa taie... era pe olita... si-a taiat chiloteii....

Stefy asta seara si-a scrantit piciorul drept.... Acum sta la masuta ei de lucru si lipeste frunze mici pe copacei desenati de mine.... si e foarte incantata de lipici... De vreo 2-3 seri tot asta face... lipeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Iulia si la mine functionau f bine fiolele de polidin, dar inainte aveam asistenta pe scara si mi le facea, de asta vara s-a mutat din bloc si nu mai am aproape niciuna. Si sa ma duc tocmai la medicul de familie nu rezolv mare lucru, e f aglomerat la usa si toti au ba una ba alta, pleci mai bolnav decat cand te-ai dus.
Angi vezi ca am dat peste un spray f f bun, Bioparox, cauta pe google prospectul sa citesti. E un aerosol, imi dau si eu si Ana, desfunda si te calmeaza imediat, e super.
Dastefa deja in 30? Parca mai ieri iti faceai griji si acum te apropii deja de marele moment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

a dat Lavinia vesti la fulgi. cititi si voi.
- Doamne ajuta!

o noapte frumoasa tuturor.



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Sa dea Dzeu sa se termine totul cu bine din operatia lui Mihaita!

Miro...ma bucur ca a papat bine kara si e vioaie, semn bun! pana la urma i-ai dat antibiotic sau nu? eu bag la memorie cam ce-i legat de boli copilaresti ca-mi vine randul acusi si dau in balti cand mi-e copilul bolnav...

maya...daca e gripa e gripa. 3-4 zile vei bolii ori ieie ori nu iei...vit C, paracetamol, si muuulta odihna.

ma bucur ca si Dani al laurei e binisor, pe cale buna, si zici ca n-avem pile la primarie la Iasi?

iulia stefy scrantit? pai la un scrantit eu nu mai stau pe picior 3-4 zile...esti sigura ca-i scrantit? nu trebe mers la infasat?

dastefa spor la savurat lectura

fetelor, am nevoie de o idee...pt cei 30 de adulti si 13-14 copii fac eu tort de biscuiti. e ceva de genul un strat de biscu inmoiati in lapte aromat, un strat de ciocolata densa(sau nutela) si tot asa vreo 5 straturi. e foarte ieftin si foarte gustos. problema e decorarea...am luat niste bilute d'alea argintii comestibile, si 2 papusoi pirati din plastic. cu cocos sau ciocolata alba razalita mai pot decora pe tort ceva...dar ce? de unde caut o plansa? eu m-am gandit la o lada cu comori desenata cumva si umpluta cu bilutele alea argintii...dar cum? ca mi se pare atat de complicat...



Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Salut! Sunt sora Laviniei.
Am intrat sa va spun ca Mihaitza s-a trezit, ii era foame
si ar trebui sa stea culcat dar nu prea ii convine.
Inca nu au reusit sa vorbeasca cu medicul care i-a efectuat interventia pentru a sti ce s-a rezolvat.
Oricum, mititelul nu a avut voie sa pape nimic pana la 1 (cand a intrat in sala d eoperatie) si ii spunea Laviniei "mami mi-e foame, hai sa cautam bucataria peste tot"
E un scump!
Lavinia era bine din ce-am putut simti in vocea ei.
Va pup si va marturisesc ca sunt profund impresionata de solidaritatea si altruismul vostru!



Vesti despre Mihaita. Sa dea DD sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, David! Roxanica, sa-ti traiasca cavalerul si sa fiti cu totii fericiti pana la adanci batraneti.

Dbunny, nu stiu exact ce e, dar aseara a si dansat... sper sa nu fie nimic....

Maya, eu imi fac singura Polidinul de ani de zile.... M-a invatat asistenta cum.... Si am folosit si eu si la Stefy si la mine Bioparox si e foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea!
Am intrat pe la fulguleti si nu sunt alte vesti de la Lavinia. Sa dea DD ca Mihaita sa fie bine!
Lacramioara sper ca piciorusul sa fie ok. Ia sa invcercam noi diseara sa lipim frunze.
Dbuuny imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu planse.
Miro ma bucur ca sunteti bine. Dc kara a papat inseamna ca sunt pe duca si nu mai dor atat de rau.
Maya cum te mai simti?
Angi ma bucur sa mai aud si despre voi.
Laura sa-ti traiasca sefa, ca e bine sa ai asa sefi. dani ce mai face? Dar mama ta?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

FETELOR MIHAITA E BINE!!!!! AM CITIT LA FULGULETISI IES AZI DIN SPITAL!
David. Sa fi dstept, norocos sanatos si fericit. Inca un fulgulet a facut 3 ani. Doamne ce ne mai cresc copii.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor,

Ma bucur mult sa aud ca Mihaita este bine. Daca ii dau drumul astazi din spital inseamna ca intr-adevar e bine. Bravo, Mihaita, esti puternic!

Maya, am citit despre Bioparox. Pare bun. Poate ca o sa il folosim si noi. Deocamdata nu este nevoie, suntem OK Tu cum te mai simti?

La multi ani, David! Sa cresti mare, sa-ti bucuri parintii si sa ai grija de surioara ta.

Dbunny, dai o cautare pe google la "treasure chest" si dai pe imagini. Gasesti acolo o gramada de poze. Eu ma gandeam ca poate faci conturul cu ciocolata alba si pui bilutele acolo ca si cum este cufarul plin cu perle, cu cocos faci niste nisip, nu stiu din ce ai putea sa faci niste palmieri (se supara cineva daca ii faci tot din ciocolata alba?)... poate si o scoica cu o perla in ea... uite si www.istockphoto.com/stock-illustration-10855722-treasure-chest-on-island.php" target="_blank">aici o poza care te poate inspira.
Iulia-stefy, la scranteala stiam ca nu se maseaza... poate ca doar s-a lovit usor, sper sa nu fie serioasa treaba.
Dastefa, profita din plin de scrutul timp pe care il mai ai. Are dreptate Dbunny, mai este putin-putin. Bafta multa

Iulia a cazut ieri din scaunul de masa. S-a dus tanti pana la bucatarie si a lasat-o cateva secunde singura in scaun. Ea s-a ridicat in picioare, s-a asezat in fund pe spatarul scaunului si a cazut pe spate... Norocul a fost ca erau niste baloane asezate in spatele scaunului si a cazut pe moale. S-a lovit doar usor de tot. Tanti a zis ca dupa incidentul asta nu a mai fost buna de nimic, atat de tare s-a speriat. Iulia era senina, ca si cum nu se intamplase nimic. Ba mai mult, in continuare se urca cu funduletul pe spatarul scaunului


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput