Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neatza burtici cu bebici!!!Felicitari fetelor care au venit cu vesti bune de la eco..sa o tzinem tot asa pana la termen.Felictari si Ioanei pentru vanzari...la cat mai multe..si nu in ultimul rand,desi cam tarzior Discordia,sa ai parte de bebesanatos si frumos,care sa-ti aduca numai bucurii!!!!!

14 s+ http://community.webshots.com/album/575361149cWVlfo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

Nu am apucat sa intru ieri sa urez Discordiei, sa fii sanatoasa, sa ai sarcina usoara si bb sanatos si papacios!
felicitari fetelor pentru eco.
Cu sutienele, eu nu am nevoie sa le schimb. Nu-mi cresc sanii, nici la Mirci nu mi-au crescut... Au ramas chiar mai mici dupa alaptat

Sabina felicitari pentru vanzari...sa ne dai si noua site-ul ala al tau, poate ne facem vreun plan de vacanta sau poate il dam mai departe
mamanati daa, sunt niste intervale in care se face DT si TT, deci si in care se masoara pliul nucal - 12-14 s- pt PN si kDT.NU-i face eco rau lui bb si eu auzisem la prima sarcina ca sunetul care strabate in burtica e asemanator cu oprirea unui tren in gara...dar eu stiu..acum sunt mai relaxata! si abia astept eco :)
Veronicach sper sa nu mai fii asa stresata si sa intri cu vesti bune la urmatoarea eco!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 18+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Discordia, LA MULTI ANI FERICITI, SARCINA USOARA IN CONTINUARE, BEBE SANATOS, SOMNORICIOS, MANCACIOS SI FRUMOS!




ALI, mami de Vlady si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Laurita, buna scumpa

ALI, mami de Vlady si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Va multumesc din suflet pt urari, sunteti atat de multe ca nu va pot nominaliza pe toate, dat va trimit tuturor pupici multi si sa dea Domnul sa avem toate bebei sanatosi si cuminti.
Ieri sora mea mi-a facut 2 teste babesti pt aflarea sexului copilasului. Unul a constat in ascunderea unui ac intr-un miez de paine si mi-a dat sa apuc de acea bucata de paine. Eu am apucat de partea in care era varful acului si cica este baiat. Apoi mi-a pus sare in cap, dar a uitat sa ma urmareasca sa vada unde duc mana. Dar eu stiu sigur ca am dus-o la nas de mai multe ori caci sunt mucioas#259; si tb sa imi curat nasul. Dar nu stiu ce semnificatie are treaba cu sare, poate stiti voi, sa ma lamuriti si pe mine.

mamica de fetita si 13s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata' burtici!
O zi buna fetelor va doresc!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Si eu port sutiene soft de la Quelle.
Ce bune sunt fata de sarmoasele pe care obisnuiam sa le port...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui discordia

Va multumesc din suflet pt urari, sunteti atat de multe ca nu va pot nominaliza pe toate, dat va trimit tuturor pupici multi si sa dea Domnul sa avem toate bebei sanatosi si cuminti.
Ieri sora mea mi-a facut 2 teste babesti pt aflarea sexului copilasului. Unul a constat in ascunderea unui ac intr-un miez de paine si mi-a dat sa apuc de acea bucata de paine. Eu am apucat de partea in care era varful acului si cica este baiat. Apoi mi-a pus sare in cap, dar a uitat sa ma urmareasca sa vada unde duc mana. Dar eu stiu sigur ca am dus-o la nas de mai multe ori caci sunt mucioas#259; si tb sa imi curat nasul. Dar nu stiu ce semnificatie are treaba cu sare, poate stiti voi, sa ma lamuriti si pe mine.

mamica de fetita si 13s+


daca duci mana la nas e baiat,daca duci la gura e fata..eu asa stiu

16 s http://community.webshots.com/album/575361149cWVlfo


[url= "http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Cristina&year=2010&month=5&day=10&babycount= ]1Cristina's baby[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

Cu intarziere, LA MULTI ANI, DISCODRIA!!! Sa iti dea Dumnezeu sanatate , fericire si multe bucurii din partea Claudiei si bebeului mic din burtica!

Din cate stiu eu mana la nas inseamna fetita si la barbie , baietel...

Nati, eco de la 12 sapt e importanta pentru masurarea pliului nucal...Aici se coreleaza cu bitestul pentru a determina daca exista riscul ca bebe sa sufere de unele boli genetice. Felicitari pentru eco.

Mai e ceva de completat in listuta ??? Azi am ceva mai mult timp si ma pot ocupa ..

Sabina , imi dai te rog si mie pe PM adresa site-ului vostru?? Ne-ar interesa ceva pentru la anu in toamna, Bulgaria , Grecia sau Turcia ca sa putem pleca si cu bebe mic dupa noi.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 14+ cu

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh buna iubita mea, ce mai faci, cum te mai simti??

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 18+ Ana Ilinca

Mergi la inceput