Dureri de cap in timpul sarcinii

Dureri de cap in timpul sarcinii | Autor: martapantiru

Link direct la acest mesaj

Ma nuumesc Marta si sunt insarcinata in 2 luni. De cateva saptamani am inceput sa am niste dureri insuportabile de cap. Ma trezesc si noaptea de durere. Poate cineva sa-mi spuna din ce cauza apar si daca sunt legate de sarcina? Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ti-ai masurat tensiunea in ultima perioada ?
Medicul la care mergi ce spune ?

Si bine ai venit pe forum
Sarcina usoara !

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Marta, si eu am avut aceste dureri cam in aceasi perioada de sarcina. Nu erau de la tensiune, mi s-a spus ca ar fi unul dintre simptomele specifice. Mi-au trecut cam intr-o saptamana.
Daca tot nu scapi de ele mergi sa te vada un neurolog.
Sanatate multa si sarcina usoara!

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Am avut si eu niste dureri de cap insuportabile pana pe la 4 luni. Nu treceau cu nimic.Vomitam tot timpul din cauza asta.Doctorul mi-a spus ca e din cauze hormonale. Din cand in cand mai luam cate un paracetamol si imi trecea un pic. Imi puneam comprese cu cartofi cruzi la cap si chiar ma ajutau.
Eu nu aveam tensiune, chiar era mai mica decat normal.Dar oricum intreaba doctorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Si eu m-am confruntat cu durerile de cap. La mine deja erau adevarate migrene. Cumplit!!!!
Poti incerca cu paracetamol, sper sa te ajute. La mine nu a ajutat din pacate. Si verifica-ti tensiunea, se pare ca o tensiune mica da dureri de cap.
La prima sarcina am stat si am rabdat. Acum insa nu am mai facut greseala asta si m-am dus fuguta la homeopat. In doua zile nu mai aveam nimic, si nimic nu mai am nici in ziua de azi (si a trecut vreo luna jumate)

Sanatate multa si sarcina usoara

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 12+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martapantiru spune:

Multumesc pentru sfaturi. Am fost la medic luni si tensiunea e normala. Mi-a recomandat paracetamol dar nu prea ajuta.Sper sa nu fie ceva care sa afecteze bebele. E prima sarcina si nu prea stiu ce sa fac-intru in panica din orice. Ma bucur ca pot sa vorbesc despre asta aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmeura spune:

buna fetelor!
un sfat pt durerile de cap ar fi un pic de cafea cu cateva pic de lamaie!cafeaua neindulcita.
va pup si va doresc sarcini usoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

la prima sarcina am avut si eu dureri de cap destul de mari. au tinut pana la 12 sapt., cand au disparut de la sine.
aveam si tensiune mica, dar nu de speriat.
la prima sarcina nu am baut cafea.

la a doua sarcina nu am mai avut dureri de cap. e drept ca nu plecam din casa fara sa-mi beau cafeluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

la inceputul am avt si eu dureri de cap -doctorul imi zicea ca sunt doar obosita. Acum, la 34 sap. am dureri de cap din cauza tensiuni - sunt hipertensiva.

Mergi la inceput