Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Gina, daca ai facut HSG acum 2 ani, de ce nu faci acum laparoscopie(combinata cu histeroscopiei)?
Mie mi s-a explicat ca HSG, fiind o radiografie, viziblitatea este de 60%. Laparoscopia poate si remedia anumite probleme, gen chistulete, hidrosalpinx etc. Oricum se poate combina laparo(cu introducere albastru de metil)si histero (eliminarea problemelor). Vorbeste cu dr tau.

P.S. Orienteaza-te spre o clinica particulara. Am inteles ca dr. Tutunaru e f bun pe laparo. Amy iti poate da info suplimentare.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Eu am intrebat-o pe Dr. embriolog de ce sunt mai multe tipuri de injectii de stimulare si de inhibare si mi-a raspuns ca e doar denumirea comerciala pt ca sunt facute de firme diferite, substanta activa si concentratia ei fiind la fel.



Da, asa este. Si eu eram putin debusolata cand povesteau fetele, folosind diferite denumiri. Consultand insa prospectul, mi-am dat seama ca sunt similare. Am remarcat insa ca Ovitrell sau Luveris au inceput sa se importe si in RO si sunt recomandate de medici.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot


Asta cam asa este. Insa nu stiu din ce motive in RO, dupa o anumita perioada nu se mai importa, exemplu concret Luveris... care e unic in felul lui. Cat despre Ovitrelle este echivalentul lui Pregnyl, numai ca asta e doza unica...

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png


Nu stiam ca nu se importa Luveris. Eu am luat toata medicatia din farmacia de la Giulesti - farmacia lor interna ca sa zic asa, iar Luveris-ul mi l-a dat dr. embriolog din frigiderul din cabinetul ei
Auzisem fetele pe alte forumuri ca nu se gaseste Pregnyl. Eu l-am luat intotdeauna din Giulesti. Adevarat e ca ti-l da doar daca ai hartie de la doctorii din Giulesti.


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Eu am intrebat-o pe Dr. embriolog de ce sunt mai multe tipuri de injectii de stimulare si de inhibare si mi-a raspuns ca e doar denumirea comerciala pt ca sunt facute de firme diferite, substanta activa si concentratia ei fiind la fel.



Da, asa este. Si eu eram putin debusolata cand povesteau fetele, folosind diferite denumiri. Consultand insa prospectul, mi-am dat seama ca sunt similare. Am remarcat insa ca Ovitrell sau Luveris au inceput sa se importe si in RO si sunt recomandate de medici.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot


Asta cam asa este. Insa nu stiu din ce motive in RO, dupa o anumita perioada nu se mai importa, exemplu concret Luveris... care e unic in felul lui. Cat despre Ovitrelle este echivalentul lui Pregnyl, numai ca asta e doza unica...

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png


Nu stiam ca nu se importa Luveris. Eu am luat toata medicatia din farmacia de la Giulesti - farmacia lor interna ca sa zic asa, iar Luveris-ul mi l-a dat dr. embriolog din frigiderul din cabinetul ei
Auzisem fetele pe alte forumuri ca nu se gaseste Pregnyl. Eu l-am luat intotdeauna din Giulesti. Adevarat e ca ti-l da doar daca ai hartie de la doctorii din Giulesti.


29+


Eu am patit-o pe propria piele.Noroc ca Luverisul mi l-a trimis nasica din Istanbul&co...
Cei care sunt unici importatori in ro, la nivelul farmaciilor &co, nu au mai importat produsul. ultimul lot existent in farmacii expira in august 2009. Cei care au clinici fiv/ia, poate au ca deh e interesul lor. Eu in schimb cu tratam astea am reusit sa raman natural.
Aceeasi firma aduce si Ovitrellul, care abia in vara a primit pret de la minister si a fost pus la vanzare la noi Eu in martie am facut rost de o doza, dar cu titlu gratuit de la ei. A fost o nebunie mare si un stres pe masura...

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

salutare,salutare.azi implinim 6 aaaaaaaaaaani!!!!!!!!!!!!!!!
va fac cinste cu
va chem la
va pup si va astept cu drag.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

salutare,salutare.azi implinim 6 aaaaaaaaaaani!!!!!!!!!!!!!!!
va fac cinste cu
va chem la
va pup si va astept cu drag.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah





http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

salutare,salutare.azi implinim 6 aaaaaaaaaaani!!!!!!!!!!!!!!!
va fac cinste cu
va chem la
va pup si va astept cu drag.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah



hahaaaaaaaaaaaaaaaaa, de cand te asteptam noi!!....
de dimineata buna!!
ni se lungisera urechile,nu alta!!...

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Iata cateva pozuci din aventura de duminica:

in prima cu nepoata in vizita la surioara ei:
http://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/?action=view¤t=DSC04842.jpg

aici dupa un rasfat de cantat la orga cu unchiu, mi-a venit si mie randul:
http://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/?action=view¤t=DSC04834.jpg



http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png


sa iti traiasca frumoasele!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ada,super,sa va distrati, si sa va relaxati!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim, doamnelor, pt voturi!!!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Dragele mele va pup pe toate si va anunt ca azi si-a miscat dl M fundul sa sune la spital sa-si faca programare ptr gigei.
Asta va fi pe 25 nov ..deci mai avem de harjonit pana duminica inclusiv.Pe urma repaus luni si marti ..iar miercuri harjoana in borcan , cu mine langa el ...
Bine mai exista si varianta de intarat luni si marti dar FARA harjoana ...asta asa ptr nervii lui si linistea mea sufleteasca.

Fetelor , daca sun la pasapoarte pot sa-mi spuna daca fostul i-a facut pasaport micutei? Sun de 4 zile la el sa vad ce a rezolvat si robotul de la Orange imi spune ca abonatul nu e disponibil.Mai sunt 28 de zile pana la data plecarii , trebuia sa iau biletele de avion de cand haul si nu pot sa le iau ptr ca nu stiu daca de vineri incoa a rezolvat ceva cu actul ala.

Mergi la inceput