Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragelor,

Tamitu, dr.M nu cred ca mai colaboreaza cu IDS-ul, ai putea sa dai un telefon sa te interesezi la IDS direct. Insa, daca tot ajungeti in Ungaria pe 07 dec, mai bine o faceti acolo. Bafta multa ! O sa te urmaresc la FIV in Ungaria, daca o sa intri in focuri .
Araceli, Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun.
Nicolle, ai primit rezultatul la beta?
Machusicu, ori am premonitii, ori am luat-o razna , sa fiu sincera, as prefera prima varianta . Pup Bubu scump .
Cricrim, votat. Dulce somn . Sa-ti traiasca fetitele .

si o zi frumoasa va doresc .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna tuturor
fetelor, care mergeti la monitorizari/consultatii, puteti sa-mi spuneti, este aglomerat, se asteapta mult? sunt o mai veche pacienta a d-lui dr, dar nu pt mine vreau sa fac o programare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:

ELLY ME,ELEIA sigur ca mi-aduc aminte de voi.va pup si va doresc multa rabdare.doar asa veti reusi sa va vedeti visul implinit.

stiu ca asteptati si un raspuns:DA,am reusit.am facut 10 sapt de sarcina,ieri.
a,si imediat dupa mine a mai fost o reusita.(fiv.)deci se poate.

reteta:incredere multa in dr pe care il alegi,respecti cu sfintenie tot ce spune si rugaciuni la DD.

magdita,te pup.noi am fost colege de suferinta cand am facut diphereline.te trag dupa mine la gravidute?vrei sa faci vechime la optimiste?e,lasa ca nu se stie ce-ti aduce mos craciun.

tuturor,fara nominalizari,va doresc multa sanatate,rabdare si incredere.veti reusi intr-o zi,pt ca meritati.pupici.

FIV-dr T si em M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Kindly, ai reusit????????? yupiiiiiiiii
Felicitari din suflet, sarcina usoara si fara probleme si bebelus perfect !
Deci ai reusit prin FIV cu dr.T ??? Inca o reusita ! Bravo !
Si DAAAAA, vreau sa ma tragi dupa tine la odisee, mi-am facut destul stagiul aici la aspirante , asa ca Doamne ajuta, sa te urmez repede .
Avem o noua gravidutza, avem o noua gravidutza !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

kindly- FELICITARI
Si- DA- asta vroiam sa aud de la tine.
Ce bucuroasa sunt.
Ai mare grija de tine si de bb.
Daca nu te superi imi poti da si mie mai multe detalii aici sau pe PM (cum vrei tu)
-schema de tratament, cati "pui" ai "plantat" ...









Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

FELICITARI kindly. imi vine sa topai de fericire. desi nu ne-am vazut decat o singura data, ma bucur de parca eu as fi ramas gravida.
din tot sufletul ma bucur ptr tine si iti urez o sarcina usoara si un bebe la termen. sau sunt mai multi?
daca vrei trimite-mi pm cu mai multe detalii.

pup si celelate fete si le urez o burtica maricica de sarbatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

'Neata fetele.Eu am fost ieri la control,fetita e un pic cam in urma dar e ok.
Felicitari inca o data kindly
fetele sa auzim numai de bine.




35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Sandy, bravo, ma bucur ca e bine bebelina. Cand ai DPN-ul? Vine cu ?


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Kindly.. felicitari, sarcina usoara cu bebe sanatoas.
Apropo de reusite, cand am fost luni, am intalnit o burtica de 33s care a facut FIV cu T+M , era din Buzau , daca nu gresesc, asa ca inca o reusita la FIV, la cat mai multe

multe pentru fete

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Magdita eu am DPN pe 25 decembrie,iar T a zis ca face cezariana cat mai aproape de Craciun.Peste 2 sapt cand merg la control imi zice data exact.




35+

Mergi la inceput