De ce si pe cine votam!

De ce si pe cine votam! | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Doamnelor si domnilor,eu m-am saturat de mascarada care se joaca acum si mi-e groaza de consecintele ei!

Eu va rog sa enumerati aici problemele pe care viitoarea guvernare ati dori sa le rezolve.
Aveti 1 saptamana sa evaluati raspunsurile acelora care se vor la guvernare si eu cred ca cel putin membrii DC (nu putini!)vor putea sa aprecieze cine este mai responsabil si ofera solutii pt. problemele lor.
Hai sa dam NOI o imagine responsabila a unui electorat care nu pune stampila dupa cum are ochii candidatul sau dupa cum ni l-a prezentat tv-ul lu'peste!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Doamnelor si domnilor,eu m-am saturat de mascarada care se joaca acum si mi-e groaza de consecintele ei!

Eu va rog sa enumerati aici problemele pe care viitoarea guvernare ati dori sa le rezolve.
Aveti 1 saptamana sa evaluati raspunsurile acelora care se vor la guvernare si eu cred ca cel putin membrii DC (nu putini!)vor putea sa aprecieze cine este mai responsabil si ofera solutii pt. problemele lor.
Hai sa dam NOI o imagine responsabila a unui electorat care nu pune stampila dupa cum are ochii candidatul sau dupa cum ni l-a prezentat tv-ul lu'peste!


sa inteleg ca ne indemni sa votam cu Basescu?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

NU!
Asa cum sincer am spus, niciun candidat dintre primii 3 nu mi-a dat certitudinea ca stie sa fie responsabil si sa se ridice deasupra duelurilor stupide si sa prezinte un program care sa ma linisteasca in privinta viitorului.
Eu am facut apelul acesta in speranta ca macar noi,membrii DC, sa fim mai exigenti si sa nu ne lasam influentati de campaniile aste de 2 bani in care nu se dezbat decat rivalitatile.

Mergi la inceput