Precizare importanta CIC 1 - CIC 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu cred ca ii intereseaza daca esti in CIC. Pe de alta parte nu este obligatoriu.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viviannie spune:

multumesc Marius de raspuns.
ramane sa nu ma stresez sa-i anunt, ci dupa calculele mele, daca nasc maxim la sfarsitul lui decembrie si bb1 face 2 ani la inceputul lui feb, voi fi tot in concediu postnatal si ulterior CIC2, so... am acoperita perioada de trecere cic1-cic2.

Sanatate va doresc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

buna Marius...am o rugaminte...de fapt rugamintea mea vine de la o buna prietena....

ea va termina CIC 1 in oct 2010, va naste bb 2 in aug 2010. Med de fam i-a zis ca trebuie obligatoriu sa isi ia cele 42 zile de co postnatal...

ea nu stie cum sa procedeze, ce trebuie sa faca (ref la hartii, acte), cui sa i se adreseze...

ma poti lamuri te rog?

mersi tare mult!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Procedurile sunt identice ca si pentru primul copil.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Procedurile sunt identice ca si pentru primul copil.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa



Buna Marius,

Si eu sunt in aceeasi situatie ca prietena Eladeea2005, voi naste bb 2 inainte ca CIC 1 sa se termine, dar stiam ca nu trebuie sa mai iau pre si post natal de niciun fel (adica nu mai am treaba cu medicul de familie pentru cele 42 zile), pentru ca trec ca si ea, direct din CIC 1 in CIC 2...
Cum este pana la urma?
Multumesc frumos!

Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da asa este atat in primul caz cat si in cazul tau se trece direct din CIC1 in CIC2 - si am precizat ca procedura de administrare a dosarului pt CIC2 este identica cu cea pt CIC1. La asta m-am referit.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Da asa este atat in primul caz cat si in cazul tau se trece direct din CIC1 in CIC2 - si am precizat ca procedura de administrare a dosarului pt CIC2 este identica cu cea pt CIC1. La asta m-am referit.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

SI PANA la urma...vom primi aceeasi indemnizatie? ca si in cic1....daca bebe 2 se naste pana bebe1 implineste 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viviannie spune:

da, primiti aceeasi suma ca-n cic1.

O intrebare: e undeva scris k daca esti in cic1 si gravida cu bb2 (ce se va naste inainte ca bb1 sa faca 2 ani), trebuie totusi sa mai ai 6 luni de lucru inainte sa nasti??? (iar tata sa treaca in cic1 in locul tau pt cele 6 luni). Mie mi se pare o aberatie!

Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

nu, de unde ai scos asta? nu tb lucrat nimic, esti in CIC si gata.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Da asa este atat in primul caz cat si in cazul tau se trece direct din CIC1 in CIC2 - si am precizat ca procedura de administrare a dosarului pt CIC2 este identica cu cea pt CIC1. La asta m-am referit.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Multumesc frumos Marius!

Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si 34+

Mergi la inceput