Gripa porcina!

Gripa porcina! | Autor: aaalex

Link direct la acest mesaj

Si eu si baietelul meu de 4,8 ani suntem raciti(viroza).Mie mi-a trecut aproape de tot,dar el a inceput cu mucisori grosi,apoi tuse(nu de la gat),iar in seara asta febra 38,2 dupa o saptamina de cind au inceput celelalte simptome.I-am dat Panadol decit 5 zile si apoi am oprit si o sticluta de Mucosin.In seara asta i-am scazut febra cu Panmadol si ceiut de menta.O fi porcina???Ca ma baga in sperieti! Sa intreb pediatrul daca sa-i dau antibiotic,sau sa mai astept ,cu toate ca e la curent de la primul simptom?

ghita

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ar trebui sa mergeti la medic. oricum antibioticul in cazul gripei nu are absolut niciun efect.
sanatate multa!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

mergeti la medic, nu cred ca este gripa, mai ales ca secretiile sunt vascoase , inseamna ca e ceva bacterian, poate suprainfectat de la ceva viral, pt ca spui ca este dupa 1 sapt.
nu cred ca e nimic grav.

sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Multumesc mult pt raspunsuri.Si azinoapte a facut febra dar muuuuult mai mare ca frigea.Si nasucul tot ii curge......

ghita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=6068&lang=RO

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Azi noapte nu a mai facut febra,i-am dat Nurofen cu Panadol la 4 ore si Augumentinul.Sper sa fie bine!

ghita

Mergi la inceput