Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *101*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si inca una si ma culc :
maine merg si eu sa-mi fac iar un eco la san ca iar simt galma acolo, o fi tot laptic ? o sa vad ce zice d-ra
asta + repetarea testului papanicolau de peste 2 sapt cand sper sa fie ok + teama ca nu cumva sa i se intample ceva minunii mele can nu sunt cu ea sau sunt ocupata fac parte din ciclul ganduri negre ale mele

Ilinca, sa stii ca si eu ma simt vinovata cateodata cand o vad ce frumos se joaca ea singura si eu stau pe net
si Bianca, parca tu ziceai ca ti-e teama sa nu-l scapi pe scari, asa si eu cobor ca babele

Si vroiam sa va mai zic ce am vazut la stiri: in parcarea unui mall din Buc un tip a amenintat cu pistolul si a talharit o mamica care era cu caruciorul cu bebe de 1 an ca sa-i dea banii si apoi a incuiat-o in masina !!! l-au prins deja, cica avea datorii la cazinouri
Cred ca il omoram, mi se ridica tensiunea doar gandindu-ma

Na acum chiar ma culc, dimineata iar visez ca e week-end


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus vad ca esti bine pusa pe treaba. Job, aerobic, masaj, cafelute, mancare chinezeasca Super activitati!!!! Imi place de tine mamico, esti tare activa Eu de cateva zile am iesit numai pana la piata N-am mai mers nicaieri caci mi-a fost lene sa montez scaunul copilului si mi se pare prea complicata procedura cu imbracatul copilului. Asa ca il bag asa cum este, in pijamale, in cosmonaut si iesim in curte sa ne uitam la cires cum ii cad frunzele. Au mai ramas cateva...

Olga, mamica lui David iepurasul


Am noroc ca Deva nu e ca Buc si ma misc rapid
Azi am fost si la o plimbare rapida cu cosmonautul meu

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ayla in legatura cu umiditatea aerului eu sunt de acord cu tine. Si eu ziceam ca e uscat dar am simtit odata cand am venit de afara ca in casa e defapt cald si umed si mi-am dat seama ca s-ar putea sa gresesc. Am incercat chiar la inceput cand a venit caldura sa dau drumu la umidificator si nu mi s-a parut ok. As vrea si eu un higrometru ca noi avem la un ceas (ceas, higrometru, barometru) dar nu cred ca merge bine. De unde l-ai luat?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Novus de ce sa ne povestesti candva. Baga repede acum niste randuri sa serveasc drept pilda si sa ne delecteze si pe noi cele fara somn.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite


Gazo trebuie sa stam la taclale la un brezer si va povestesc pe indelete, ca sunt multe faze !!si nu sunt gata inca

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Ayla in legatura cu umiditatea aerului eu sunt de acord cu tine. Si eu ziceam ca e uscat dar am simtit odata cand am venit de afara ca in casa e defapt cald si umed si mi-am dat seama ca s-ar putea sa gresesc. Am incercat chiar la inceput cand a venit caldura sa dau drumu la umidificator si nu mi s-a parut ok. As vrea si eu un higrometru ca noi avem la un ceas (ceas, higrometru, barometru) dar nu cred ca merge bine. De unde l-ai luat?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite


eu am luat de la help net si e ok
nu de alta dar vroiam sa-mi iau umidificator (Ayla stie ) si mie imi trebuia dezumidificator

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Novus , brezer-ul se bea vara, apai io pana la vara imbatranesc. Sper sa avem ocazia sa ne vedem ceva mai repede poate nu chiar acu dar macar pana vine vara. Pt papusica frumoasa sa o pupi din partea mea.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus sa intri maine neaparat sa ne spui ca ai facut la dr, ca daca nu, tot nu scapi de mine...te sun eu!!! Doar sa nu te sperii de vocea mea sexy Si sa stii ca te astept si pe tine la Bucuresti (pe voi adica)...avem si aici chinezesti si sigur gasim un loc ok unde sa-ti iei cafeaua [pup

Gaza cum ramane pe vineri, veniti?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Novus , brezer-ul se bea vara, apai io pana la vara imbatranesc. Sper sa avem ocazia sa ne vedem ceva mai repede poate nu chiar acu dar macar pana vine vara. Pt papusica frumoasa sa o pupi din partea mea.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite


pai din cate stiu eu voi veniti prin zona, adica pe la Sibiu, nu?
ce mai e sa veniti pana la noi ?? va ducem in niste locuri frumoase
deci, va asteptam !!!!

ma pun la somn, mi-e ciuda ca aveam chef de barfe



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Ayla in legatura cu umiditatea aerului eu sunt de acord cu tine. Si eu ziceam ca e uscat dar am simtit odata cand am venit de afara ca in casa e defapt cald si umed si mi-am dat seama ca s-ar putea sa gresesc. Am incercat chiar la inceput cand a venit caldura sa dau drumu la umidificator si nu mi s-a parut ok. As vrea si eu un higrometru ca noi avem la un ceas (ceas, higrometru, barometru) dar nu cred ca merge bine. De unde l-ai luat?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Posibil sa gasesti la farmaciile care au tehnico-medicale, tip Remedia.
La noi in casa exista inainte de Luana si e comandat de pe (incerc sa scriu adresa, scoate spaitiile, daca o accepta asa)
bebelusultau. ro/ produse.php?resultpage=3&categorie=Umidificatoare
Mai au si digital, la ala visez, dar nu am mai reusit sa comand. In schimb eu acuma stiu ca e aerul umed si schimb pastilele de dezumidificare.
Novus, ai vazut reclama la pastilele Ceresit cu aroma de levantica? Oare in Real au primit? Tot imi propun sa ma uit cand merg la cumparaturi, dar daca nu nimeresc raionul...uit.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am gasit papusi de la 6 luni: bebelusultau. ro/ detalii.php?cod=CH848
Papusica Coccola Noapte Buna este o jucarie care acompaniaza bebelusul in timpul somnului si care incanta nou-nascutul cu melodii placute de Mozart, Rossini, Schumann si cu sunete reale din natura.
Parintii pot utiliza si carticica (inclusa) aratandu-le micutilor imagini care se asociaza cu sunetele jucariei, imagini preluate din natura si imagini nocturne.
Jucaria este confectionata din materiale si broderii delicate.
Papusa poate fi spalata in masina de spalat utilizand un program pentru rufe delicate, doar dupa ce mecanismul care contine baterii este scos.
Jucaria functioneaza cu 3 baterii tip AAA 1,5V care nu sunt incluse in pret.
Greutate: 0,6 kg.
Doar ca nu este disponibila in stoc
Oare gasesc pe altundeva?

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput