*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (86)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

E suuuuupeeeer simpatic! Esti talentata la desen, clar .

Eu azi am stat pe net vreo 2 ceasuri sa caut alte idei de tort pentru sambata cand vin copiii. Am dat de site-ul asta si m-am ambitionat sa fac si io niste figurine din pasta de lapte praf (ursuleti, ca io aia stiu ) da' mi se cam lasa, lesina asa... si tort cu ursuleti lesinati nu merge, asa ca cred ca o sa fac un tort similar cu cel de luni. Maine ma duc la cumparaturi si poate gasesc colorant la supermarket, ca am o banuiala ca lesina ursuletii din cauza ca am pus si cacao in pasta. Daca nu-mi ies nici maine ca lumea, ma las.

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

o parere sincera....cum vi se pare tortul lui Dimitrie pentru maine? am stat ceva timp pana am desenat animalul cu pricina din bucatele mici de 1-2 cm da eu zic ca merita ....


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Eli arata minunat tortul! Eu nu ma pricep sa desenez asa ceva nici pe hartie. Foaaarte draguta girafa, ti-a iesit faina tare!

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

o parere sincera....cum vi se pare tortul lui Dimitrie pentru maine? am stat ceva timp pana am desenat animalul cu pricina din bucatele mici de 1-2 cm da eu zic ca merita ....
http://family.webshots.com/photo/2943864510104281140Bchaog


[/i][/size=1]





poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

eli, uau!

am facut si eu azi tort de ciocolata: din aluat gata preparat la punga am pus eu insa stafide si nuca pe deasupra, se pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

eli, super tare tortul, dar, cum zicea si iza, mai pune ceva floricele galbene pe margine.Am tot vrut sa zic ca tare drag mi-a fost de Dimitrie cum papa el smantana cu lingura.Dulce foc.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700gr. 11 luni, 76 de cm si 1100 gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Alra tot ai facut ceva pentru tort...deci...e facut de tine
Eli, bine a zis Amalia ca nici pe hatie nu as putea desena asa frumos

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Blogul meu cu retete delicioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eli, frumos, dar ca si Iza, eu zic sa faci un decor si sus. poti sa scrii o urare, ceva si sa-l ornezi si pe margine.

Camelia, pe mine m-a lovit si mai tare blogul ala incat mi-am dat comanda de tava de tort ursulet

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Alra felicitari pentru dintisori! Mi-am dorit intotdeauna sa traiesc si eu un moment din asta, dar se pare ca nu apuc nici la al doilea.
Eli dulce foc puiutul cu lingura in mana! Taman ce l-am filmat si eu pe Luca zilele astea chinuindu-se sa pape singurel. Poate reusesc sa pun filmuletul.
Ramo pupam dulce o fetita cuminte si desteapta!
Miky_ea doctora noastra n-a vrut sa le faca pe amandoua o data (a fost alegerea ei). A ales sa faca Priorixul acum la 1 an si sa-l amane pe celalalt pentru 1 an si o luna. Mie mi-a convenit asa.


poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Bertha, deci a luat-o Ioana la picior. Go, Ioana, go! Nu i-am dat din prima 60ml, i-am dat 20 in prima zi, apoi, 40, apoi 60 si dupa a 4-a zi de 60 m-am oprit. Noi am mai incercat formula asta cand avea 6 luni si atunci nu a tolerat-o. Am vrut sa vad daca acum o tolereaza, dar nici acum. Asta e. Vestea cea noua e ca am reusit sa-i fac un test de sange aici (prin cunostinte, bineinteles), care se pare ca e pt. multe alimente. O sa avem rezultatele in 2 sapt. Sunt curioasa.

Iza: Alergia lui Andrei este una severa, el nu a tolerat la 6 luni formula tip Alfare si nici una si mai si, cu proteinele descompuse total, care se da la copiii care nu tolereaza laptele tip Alfare. Am vrut sa vad daca acum il tolereaza, mai ales ca sa ii pot diversifica un pic meniul (lapte cu orez, cereale cu lapte etc.) Deocamdata singurul lui lapte este cel de la san si eu sunt pe regimul ala draconic de vreo 8 luni acusi. Ma bucur ca-l pot alapta, pt. ca daca nu era sanul, nu aveam efectiv ce lapte sa ii dau. De la cele mai cele formule (spesiale si super speciale) mi-a facut eczema si sange in scaun. O sa mai incerc pe la 1 an si 3 luni, sa vedem cum mai reactioneaza. Pana atunci, tz intr-o veselie...
Am si eu o intrebare. De ce vrei sa-i dai lapte fara lactoza? Ca daca e alergic la proteina, aia e prezenta si in laptele cu lactoza si in cel fara. Sau are cumva si o intoleranta la lactoza? Cred ca trebuie sa ne mutam pe mess, ca o sa le zapacim pe fete de cap...

Malinas: Sa stii ca noi, patitele, vedem alergii peste tot. Sper sa nu fie decat o mica intoleranta care sa treaca repede.

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Eli: Tortul e super! Te pricepi la desen. Pai daca ma pui pe mine... A venit o data un baietel de 5 ani la mine si m-a rugat sa-i desenez un caine. Dupa ce am desenat cum am stiu eu mai bine, copilul s-a uitat lung la mine, la desen si apoi mi-a spus: "Never mind! I'll do it!" Nu stiu ce sa zic ca era, iepure, caine, oaie, porc, avea cate ceva din fiecare....vai si amar!

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Miki01 va gasi Dumnezeu o cale si acum! Sa aveti multa sanatate amandoi si sunt connvinsa ca nu peste multa vreme o sa ne dai o veste buna!
Monicus uf, ce nostalgica m-ai facut vazand-o pe Ana pe scarile acelea. Exact asa si exact acolo mergea si David...este aleea unde a invatat el sa mearga, pentru ca pe vremea aceea stateam pe Iuliu Maniu. E dulce foc, foarte bine ca e activa!
Ginye nu v-am parasit, suntem pe metereze si noi. Azi noapte am avut treziri "fara numar" ca dimineata eram asa buimaca de nu reuseam sa-mi amintesc de cate ori m-am trezit...si nu m-am mai chinuit. Pana acum vreo 4 zile, a avut 2 saptamani cu doar 3 maxim 4 treziri si a fost ok. Nu i-a mai iesit de muuult un dinte...deci l-o sacai gingiuta.

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput