Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ada29- Z8 CM; se stimuleaza cu Vitex
Amy2007- Z9 CM, laparoscopie AZI pe 12.11
Ancamac- Z?? CM, stimulare cu BU; asteptam vesti!
Ani.G- Z?? CM; asteptam vesti!
Babyblue- Z9 CM, HSG AZI pe 12.11
BlueFlower- +28
Camy1002- Z32 CM
Cinezee- Z?? CM; asteptam vesti!
Ellyshor- Z21 CM; instilatii pe 01.09, se stimuleaza cu Vitex
Galliciana- Z28 CM; Z16 de la IA
Guzelnico- Z12 CM; a facut laparoscopie pe 7.11
Libra- Z25 CM; a fost acceptata pt. FIV
Lumy_Clt- +7
Luminita42- Z21 CM
Lyly_mar- Z14 CM
MayanMistica- Z31 CM
Menics- Z?? CM; asteptam vesti!
Micomic- +4
Mona40- Z26 CM; a fost acceptata pt. FIV
Simonia- Z5 CM
Sorinake- Z28 CM; a facut HSG pe 29.09
Soricica- Z29 CM

*Spor la treaba fetelor care "se misca" natural!
*Mult succes celor care se pregatesc pt diverse consultatii/interventii/ IA/FIV!
*DD ajuta tuturor sa-si implineasca visul numit BB!

O ruga puternica si fierbinte la Doamne-Doamne: sa o ajute pe sora noastra, MICOMIC, sa fie sanatoasa si sa treaca cu bine peste toate problemele! Insoteste-le si pe surorile noastre, AMY si BABYBLUE, sa mearga cu mult curaj si sa-si revina repede dupa operatii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita42

babyblue si eu tot la medlife am facut HSG, cu doctorita deliana predoi.
Nici nu ma asteptam sa scap asa repede si bine; cand a introdus substanta de contrast am avut senzatia unor crampe menstruale pe mijlocul abdomenului care au durat....5 secunde!!! doctorita ma intreba cum ma simt, dar pana sa raspund a disparut si ea si durerea si a venit un radiolog grasuliu care m-a "pozat". Eu nu am stiut ca grasuliul face de fapt radiografia si am vrut sa protestez, ca mi-era rusine, dar n-am mai avut timp nici de asta.
Cred ca stii sa pui inainte cu o ora un supozitor cu nurofen si sa iei un calmant (eu am luat un distonocalm, ca sunt mai emotiva si agitata). Nu-mi venea sa cred ca au terminat asa repede. A durat totul 5 minute iar crampele alea 5 secunde!..

Ai trompele libere n-ai nici o grija!!! succes si curaj maine! sa fie cu noroc!..



doamne te rog asa sa fie cum spui tu!!! numai ca vorbim la singular, ca n-am decat o singura trompitza de elefant.

nu pot sa cred, stiam ca dureaza 20 de min, asa ziceau gurile rele.
dar dc tu zici ca dur asa putin, ma bucur nespus.
si la IA am pus un supozitor inainte, dar e buna ideea cu calmantul si cu calciul, de dupa. nu ma gandisem.

doamne ce bine ar fi sa dureze asa putin, parca imi fac si mai mult curaj. m-ai incurajat nespus!!!



amyyyyyyy ce faci????? ai scapat? esti bine?????????

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Bebita, sotiorul tau iubit te poate urmari din cabina radiologului pe tot parcursul interventiei. Il poti vedea tot timpul. Chiar de mana nu te poate tine, ca doar nu vrei sa-l radieze, nu-i asa?

Just in case, ia-ti si tu un tampon extern si un calciu. Poate iti vor folosi dupa histero.


P.S. Si eu am un inger pazitor langa mine.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot



ufff...si eu care voiam sa ma tina de mana, sa-mi dea multa energie ca sa nu doara. ca noi asa ne vorbisem. mi-a zis ca ma tine de mana si cat ma tine, imi da energie calda, ca sa fie bine. ufff...





_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

cum sa fac sa am si eu nr voastre de tel?




_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Bebita, dureaza 15 min cu tot cu pregatire. Nici nu te dezbraca de tot, doar de la mijloc in jos. Dar ti se face cald, asa ca poti ramane intr-un tricou. Camasuta si papucei vei primi sigur.

Nu te grabi sa te ridici repede de pe masa, mai stai putin intinsa.

Dupa ce te imbraci, la fel, nu te repezi sa pleci, aseaza-te undeva, bea un calciu efervescent (mai ales daca te stii cu probleme). Pe mine ma cam rascoleste de fiecare data cand imi umbla prin interioare.

Acasa, inainte de a te pune la culcarica, ia un minoset/ no-spa. Vei dormi oricum cateva ore bune.


P.S. Sa te uiti si dupa noi, ca venim cu microbuzu'


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Ora 11 a sosit
Amy cu vesti n-a venit...

Babyblue,la mine a durat HSG trei minute douazecisi sase secunde asta cu tot cu imbracat.Am avut eu un tampon da' pana sa ma dau jos mi-au pus ei unu de vata

Nico,porodica e felia de langa gozlemele tale

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Da, m-am lamurit intre timp.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

cum sa fac sa am si eu nr voastre de tel?




Verifici PM.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Bine ca te-ai lamurit Nico,ce-ti fac gaurelele?Oare Galli a plecat in oras la cafeluta? Baby si eu trimis PM.

Amy,trebuia sa ne lase nr.partenerului,nu ma fete? Sa raspunda dansul la telefoane sa calmeze zuzele Eu sunt sigura ca e bine frumoasa noastra.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Fete cochete eu is zurlie rau,cred ca ieri am luat vreo 5 pastile in loc de 3.Sper sa nu ma droghez,am zis ca le iau inainte de masa,dupa ce mancam imi aminteam ca nu le-am luat si mai bagam o tura,asta tot timpul ieri.I-am zapacit pe cei din jurul meu,nu mai stiam nici in ce zi sunt,da e miercuri? sigur e miercuri?

Nico,mi-am sters porodicile,habar n-am ce ma apucat asa de dimineata,cred si eu ca pana la urma de la Vitex mi se trage,no da nu-i bai,sanatosi sa fim.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput